+Winter - dzięki ogrzewanym wkładkom do butów już nigdy nie zmarzniecie - Zalajkowane.pl
Nowe!

+Winter – dzięki ogrzewanym wkładkom do butów już nigdy nie zmarzniecie

+Winter - ogrzewane wkładki do butów z regulacją temperatury

Szwajcarska firma PLUS-T SAGL od trzech lat pracowała nad stworzeniem ogrzewanych wkładek do butów o nazwie „+Winter”. Wkładki zadebiutowały na rynku europejskim w 2015 roku, a obecnie na platformie Kickstarter zbierane są fundusze, dzięki którym firma będzie mogła wejść na rynek amerykański.

Szwajcarzy nie są pionierami, gdyż już kilka firm próbowało stworzyć ogrzewane wkładki do butów – problemem był jednak rozmiar urządzeń, które udało się stworzyć. Wkładki „+Winter” mają zaledwie 6.2 mm. grubości w tylnej części i 2.2 mm. na przodzie. Ważą zaledwie 56 gramów, a dostępne rozmiary zaczynają się od 38 i kończą na 46. Co więcej ogrzewane wkładki do butów, które udało się stworzyć inżynierom ze Szwajcarii łączą się przez bluetooth ze smartfonem. Poprzez aplikację na smartfonie użytkownicy mogą sterować temperaturą. Smartfon nie jest jednak wcale potrzebny – dzięki wbudowanemu akcelerometrowi wkładki „+Winter” mogą pracować również niezależnie od smartfona.

We wkładkach znajdują się dwa czujniki temperatury – jeden na końcu, a drugi w środkowej części wkładki. Wysyłają one dane do mikroprocesora, który z kolei optymalizuje wytwarzanie ciepła i zużycie baterii. To jednak nie wszystko – ocieplane wkładki do butów można ładować bezprzewodowo (bateria znajduje się w okolicach pięty), a jak podają producenci po całkowitym naładowaniu mogą one pracować do 5 godzin. Ładowanie do pełna trwa do trzech godzin, a stan baterii w każdym momencie można sprawdzić w aplikacji na smartfonie (dostępnej na telefony z systemem Android oraz iOS).

+Winter - ogrzewane wkładki do butów z regulacją temperatury

Fot: http://plus-t-store.com


+Winter - ogrzewane wkładki do butów z regulacją temperatury

Fot: http://plus-t-store.com

+Winter - ogrzewane wkładki do butów z regulacją temperatury

Fot: http://plus-t-store.comWkładki posiadają certyfikat CE, co oznacza że spełniają wszystkie wymagane przez Unię Europejską normy w zakresie związanym z bezpieczeństwem użytkowania, ochroną zdrowia i ochroną środowiska. Kampania prowadzona w serwisie crowdfundingowym Kickstarter ma na celu zebranie środków na uzyskanie certyfikatów wymaganych w USA, oraz na zwiększenie produkcji.
Ten gadżet dostępny jest w tym momencie tylko dla osób mieszkających w Europie. Wyprodukowano zaledwie kilkaset sztuk, dlatego też potencjalni nabywcy muszą sięgnąć nico głębiej do kieszeni. W oficjalnym sklepie producenta para wkładek kosztuje €139 (wersja z jedną ładowarką), lub €159 (zestaw 2 wkładki i 2 ładowarki).

Skąd pomysł na ten produkt? Jak podają producenci 3,5 miliarda ludzi żyje obecnie w miejscach, gdzie jest po prostu zimno. Dodatkowo już ponad 2 miliardy ludzi na świecie korzysta ze smartfonów, zatem potencjał jest ogromny. Produkt skierowany jest dla narciarzy, rowerzystów, hokeistów, myśliwych, wędkarzy (wkładki są wodoodporne), snowboardzistów, osób starszych, lub po prostu tych, którzy marzną w stopy w chłodne i zimowe dni. To jak – zamawiamy? 🙂

Zobacz też: 10 oryginalnych i ciekawych gadżetów z drewna

drewniane_gadzety_3
za plus-t-store.com

Skomentuj