Phabit - innowacyjna doniczka, która zmotywuje Cię do treningu - Zalajkowane.pl
Nowe!

Phabit – innowacyjna doniczka, która zmotywuje Cię do treningu

Zacząłeś trenować, ale brak Ci motywacji? Phabit to idealne rozwiązanie dla Ciebie – ta innowacyjna doniczka zmotywuje Cię do pójścia na siłownię lub innej aktywności fizycznej. Urządzenie, które stworzył absolwent londyńskiej uczelni „Royal College Of Art” Jen-Hsien Chiu połączone jest z aplikacją na smartfona. Przy pierwszym logowaniu każdy użytkownik na podstawie testu przypisywany jest do jednej z czterech dostępnych grup: Upholder, Obliger, Questioner lub Rebel.

Phabit - innowacyjna doniczka

fot: www.dezeen.com
Innowacyjna doniczka monitoruje zachowanie swojego właściciela dzięki wykorzystaniu danych z telefonu i geofencingu*. Phabit otrzymuje informację, czy prowadzimy aktywny, zdrowy tryb życia (np. na podstawie tego, czy chodzimy na spacery, lub pojawiamy się na siłowni). Jeśli okazuje się, że właściciel tego gadżetu prowadzi niezdrowy tryb życia, to… narazi swoją roślinę na uschnięcie.
Phabit - innowacyjna doniczka

fot: www.dezeen.com

Phabit - innowacyjna doniczka

fot: www.dezeen.com

Phabit - innowacyjna doniczka

fot: www.dezeen.com
Jak działa Phabit? Roślina znajdująca się w doniczce podlewana jest tylko w momencie, gdy właściciel dba o swoje zdrowie. Podobnie dozowane jest światło słoneczne. Jeśli opuścisz się w treningach – Twoja roślina po prostu uschnie z pragnienia. Użytkownik dostaje zatem dodatkową motywację do ćwiczeń (w końcu odpowiedzialny jest za swoją roślinkę), a ponadto wyhodowana w ten sposób roślina staje się symbolem ciężkiej pracy nad sobą. Jen-Hsien Chiu dobierał do swojego wynalazku takie rośliny, które mimo wszystko są w stanie dłużej przetrwać bez wody, w razie gdyby użytkownik na jakiś czas zrobił sobie przerwę od ćwiczeń.

Rośliny dla ludzi są czymś pomiędzy ozdobą a żyjącym stworzeniem. Po pewnym czasie życia z rośliną, człowiek zaczyna traktować ją jak zwierzę domowe – powiedział twórca doniczki Phabit w rozmowie z magazynem dezeen.com.

*geofencing – technologia, która tworzy wirtualną granicę wokół obszaru geograficznego w świecie rzeczywistym. W ten sposób administrator obszaru otoczonego „wirtualną granicą” może wygenerować powiadomienie na urządzenie mobilne wchodzące lub wychodzące z określonego tereru.

phabit video from jen-hsien on Vimeo.za fpiec.pl
oraz dezeen.com

Skomentuj