10 oryginalnych i ciekawych gadżetów z drewna
Nowe!

10 oryginalnych i ciekawych gadżetów z drewna

Engrain Tactile Keyboard
Engrain Tactile Keyboard to zwykła klawiatura wyspowa o niskim profilu, którą wzbogacono o drewniane nakładki na klawisze. Zwróćcie jednak uwagę na odkryte słoje widoczne na poszczególnych przyciskach, które idealnie do siebie pasują, tworząc spójną całość. Co ciekawe, pomysłodawca tej nietypowej klawiatury Michael Roopenian zebrał na jej produkcję $14 000 w serwisie „crowdfundingowym” Kickstarter.
drewniane_gadzety_4drewniane_gadzety_4adrewniane_gadzety_4b

Runcible
Ten gadżet na pierwszy rzut oka wygląda jak zegarek kieszonkowy lub kompas. Runcible to jednak nic innego niż niekompletny smartfon (bo nie da się z niego dzwonić ani sms-ować) o nietypowym kształcie. Ten gadżet zaprezentowano na początku marca na Mobile Word Congress w Barcelonie.

Według jego twórców ludzie mają być użytkownikami smartfona, a nie jego niewolnikami. To właśnie dlatego Runcible nie będzie niepokoiło użytkownika żadnymi sygnałami z Facebooka, Instagrama, Snapchata i wszystkich innych serwisów. Jeśli użytkownik będzie chciał sprawdzić, co słychać w sieci, będzie mógł to zrobić, ale Runcible mu tego sugerować nie będzie. W środku znajduje się procesor Qualcomm, a także wszystkie najważniejsze moduły łączności – LTE, Wi-Fi, Bluetooth oraz NFC i aparat. W pierwszej kolejności (pod koniec 2015 roku) nabyć go będzie można w Japonii.
drewniane_gadzety_6adrewniane_gadzety_6drewniane_gadzety_6b

Asus Bamboo
Firma Asus od kilku lat stawia na ekologię. Pierwszym laptopem na świecie, który uzyskał certyfikat neutralności węglowej (charakteryzował się zerową emisją węgla w skali całego cyklu produkcyjnego) był zaprezentowany w 2011 roku ASUS U53SD Bamboo. Notebooki z serii Bamboo wykorzystują technologię Super Hybrid Engine (SHE) zmniejszającą zużycie energii nawet o 20 procent.
drewniane_gadzety_5drewniane_gadzety_5adrewniane_gadzety_5b

iTree
Gadżet, który wyszedł spod ręki austriackich rzemieślników, to najprawdopodobniej największa na świecie stacja dokująca dla iPhone’a, iPoda, czy iPada. Wykonywana jest na specjalne zamówienie, a klient który się zdecyduje może określić długość i szerokość gadżetu, a nawet osobiście wybrać drzewo, które zostanie użyte do budowy iTree. Skutecznym odstraszaczem jest cena – iTree kosztuje 11 000€.
drewniane_gadzety_3drewniane_gadzety_3adrewniane_gadzety_3b

WEDX Wooden-TV
Tymczasem Szwedzi, którzy mają fioła na punkcie ekologii proponują telewizory LCD w drewnianych obudowach. Stylowe telewizory można kupić w wersji od 17” (monitory) do 32”. Telewizory wykonano z afrykańskiego drewna sapele, które uznawane jest za jeden z najbardziej ekskluzywnych materiałów do produkcji okien. Jeśli zdecydujecie się na zakup – uważajcie z zapałkami 🙂
drewniane_gadzety_2

Drewniane wersja legendarnego aparatu Leica T
Holenderska firma Miniot specjalizuje się w produkcji drewnianych gadżetów. Jakiś czas temu zaprezentowali drewnianą obudowę aparatu Leica T za jedyne… €166. W swojej kolekcji mają również drewniane obudowy do iphonów i ipadów.drewniane_gadzety

Bambusowe akcesoria od Micro Innovations
Firma Micro Innovations poszła krok dalej i zrobiła cały zestaw drewnianych akcesoriów: myszka, klawiatura, pad numeryczny, głośniki, czytnik kart pamięci, hub USB i kamerkę internetową 🙂drewniane_gadzety_7

iWood – obudowa na iPhone
To kolejny produkt firmy Miniot. Drewniany gadżet dla applemaniaków kosztuje €79 w wersji dla iPhona6 i €76 w wersji dla iPhona5.
drewniane_gadzety_8

Okrągła myszka z drewna
drewniane_gadzety_9

Drewniana komórka Nokii
Tą Nokię zaprezentowano jeszcze w 2008 roku. Nie trafiła jednak do produkcji, gdyż była to tylko koncepcja pracowników z działu zajmującego się ekologią – a szkoda, bo był to w pełni funkcjonalny telefon z aparatem 8Mpix.
drewniane_gadzety_10za novate.ru

Skomentuj