Skarb znaleziony pod podłogą...
Nowe!

Skarb znaleziony pod podłogą…

Czy ktoś z Was marzył w dzieciństwie o znalezieniu prawdziwego skarbu? 🙂 Tak się składa, że pewien użytkownik Reddita dokonał niesamowitego odkrycia podczas sprzątania domu swoich dziadków w stanie Tennessee (USA).

Bohater tej historii występujący na Reddicie pod nickiem ‘Evilenglish‘ napisał: „Ten dom odziedziczył mój Tato po swoich dziadkach. Tato jakiś czas temu odszedł i dom odziedziczyłem ja. Przez ponad 20 lat mieszkali w nim moi dziadkowie, którzy kupili go na przełomie lat 70. i 80. Zabraliśmy się za porządkowanie domu, by wystawić go na sprzedaż…”

Wszystko zaczęło się za tymi drzwiami…
skarb-pod-podloga

W schowku tuż pod schodami był stary, brudny dywan z którym ‘Evilenglish‘ postanowił się rozprawić…
skarb-pod-podloga-2

… po zdjęciu dywanu odkrył dziwnie wyglądającą podłogę…
skarb-pod-podloga-3

… jak się pewnie domyślacie, był to ukryty sejf…
skarb-pod-podloga-4

Przez kilka dni starali się go (bezskutecznie) otworzyć stosując różne kombinacje, w tym daty urodzin dziadków. Ponieważ odkrycia dokonali w piątek, ślusarz wezwany do pomocy pojawił się dopiero po weekendzie…
skarb-pod-podloga-5

Chwile to trwało. To co znaleźli w środku przeszło ich najśmielsze oczekiwania!
skarb-pod-podloga-6skarb-pod-podloga-7skarb-pod-podloga-8skarb-pod-podloga-9skarb-pod-podloga-10skarb-pod-podloga-11skarb-pod-podloga-12

W sejfie znaleźli całe mnóstwo albumów i klaserów wypełnionych starymi monetami i starych banknotów. Banknoty zostały zniszczone przez wilgoć, ale monety (w większości) były świetnie zachowane.
skarb-pod-podloga-13

„Wiedziałem, że babcia kolekcjonowała monety i inne drobiazgi, ale nie sądziłem że jest tego aż tyle” pisał na portalu Reddit szczęśliwy znalazca.
skarb-pod-podloga-14

Wśród znalezionych okazów były srebrne monety…
skarb-pod-podloga-15

… i srebrne sztabki z 1788 roku!
skarb-pod-podloga-16

Jak widać na zdjęciach, było tego całkiem sporo
skarb-pod-podloga-18skarb-pod-podloga-19

Poza monetami i banknotami znaleźli również skrzynkę z zegarkami i biżuterią. Co ciekawe nie był to jedyny skarb odkryty na farmie należącej niegdyś do dziadków znalazcy. Nieco wcześniej w tym samym roku, wraz z bratem wynosili część mebli. Gdy odsunęli stół kuchenny znaleźli ukryty sejf. Udało się załadować go na ciężarówkę i zawieźć do pracy. Tam otworzyli sejf i znaleźli między innymi kilka pistoletów, 300 jednodolarówek oraz tak zwane „Barr Notes”. Były to banknoty unikalne ze względu na to, iż minister skarbu, którego podpis widniał na nich (Joseph W. Barr), urzędował zaledwie 29 dni na tym stanowisku….
skarb-pod-podloga-17


za wimp.com oraz moneyfactory.gov

Skomentuj