Powstała „cicha buda”, która tłumi dźwięki i może pomóc zwierzętom w Sylwestra - Zalajkowane.pl
Nowe!

Powstała „cicha buda”, która tłumi dźwięki i może pomóc zwierzętom w Sylwestra

Do zakończenia roku 2018 zostało już całkiem niewiele. Niestety sylwestrowe fajerwerki źle znoszą nasi czworonożni przyjaciele, a w szczególności psy. Dlaczego? Otóż mają one bardzo wyczulony słuch. Słyszą dźwięki o częstotliwości dwa razy większej niż ludzie. Pomyślcie, jak musi to być dla nich bolesne. Nic zatem dziwnego, że chowają się do różnych pomieszczeń (np do łazienki), lub w inne miejsca, gdzie huk sylwestrowych petard jest nieco mniej odczuwalny (np. pod łóżko w sypialni). Co roku muszą przeżywać ten sam dramat, przez co stają się przerażone, a niekiedy nawet agresywne.

W związku z tym marka Ford, zajmująca się produkcją samochodów zaczęła zastanawiać się w jaki sposób zminimalizować naszym pupilom ten ból i traumę. Dzięki wykorzystaniu technologii, która stosowana jest również w samochodach powstał prototyp „cichej budy” dla psów. Ford nie ogłosił jeszcze, czy i kiedy nowe urządzenie będzie można kupić. Sam pomysł jest jednak bardzo ciekawy, więc trzymamy kciuki oby nie skończyło się tylko na prototypie!

prototyp cichej budy dla psów

fot. materiały prasowe

prototyp cichej budy dla psów

fot. materiały prasowe

prototyp cichej budy dla psów

fot. materiały prasowe
Technologia, którą zastosował Ford została wcześniej wykorzystana w modelu Ford Edge SUV. Koncepcja aktywnej izolacji z otoczenia pozwala na wyłapanie zbyt głośnych dźwięków z zewnątrz oraz ich neutralizację i obniżenie do poziomu, który nie przeszkadza czułemu słuchowi psów. Producent zadbał również o kilka dodatkowych elementów m.in. panele dźwiękoszczelne, piony wibracyjne oraz automatyczne drzwi, które są dopełnieniem całości.

Patrząc na ten fenomenalny wynalazek, który kryje w sobie bogatą technologię nie można nie zauważyć, że producent zadbał o design. W środku znajdziemy matę korkową, której zadaniem jest minimalizowanie hałasu. Trójkątna forma wydaje być się ekologiczna i przypominać styl skandynawski, który króluje w większości domów, jednak sam projekt jest na tyle neutralny, że pasowałby z pewnością do każdego wnętrza. Chyba każdy z czworonogów chciałby spędzić Sylwestra – nie z Dwójką, nie z Polsatem, a… z Fordem 🙂


Zobacz też:

40 ciekawostek na temat zwierząt, o których nie miałeś pojęcia
Co by było gdyby pszczoły wyginęły?
Fiński fotograf robi zdjęcia prawdziwym Angry Birds
25 potworów morskich, o których istnieniu nie miałeś pojęcia
“Pan Obojętny” – krótki film z pięknym

Skomentuj