40 ciekawostek na temat zwierząt, o których nie miałeś pojęcia - Zalajkowane.pl - ciekawostki, newsy, video i wiele więcej!
Nowe!

40 ciekawostek na temat zwierząt, o których nie miałeś pojęcia

1 / 4

Od małych szczurów przez koty, tygrysy, żyrafy aż po ogromne słonie, czy wieloryby – różnorodność świata zwierząt wciąż zadziwia i nieustannie fascynuje. Gwarantujemy, że niektóre z tych ciekawostek ze świata zwierząt Cię zaskoczą! Oto 40 interesujących ciekawostek o zwierzętach, które żyją na naszej planecie.

1. Kurczaki komunikują się ze sobą i swoją mamą za pomocą systemu dźwięków jeszcze przed wykluciem.

ciekawostki o kurczakach

fot: Pinterest
2. Serce wieloryba bije tylko 9 razy na minutę. To jeszcze nie koniec tej ciekawostki – dla porównania serce słonia bije 25 razy na minutę, serca lwa 40x, serce konia 45x, świni 60 razy, krowy 64 razy, żyrafy 65 razy, człowieka 60/70 razy, a kozy 90 razy na minutę.
wieloryb ciekawostki

fot: http://icelandnews.is
3. Z wiekiem samce żyraf ciemnieją zamiast siwieć.
ciekawostki o zwierzętach

fot: livescience.com
4. Pot hipopotamów jest oleisty i działa jak nawilżający krem do opalania.
mały hipopotam ciekawostki

fot: Ken Bohn
5. Krowy produkują więcej mleka kiedy słuchają spokojnej muzyki.6. Pingwiny „oświadczają się” wybrance przynosząc jej ładne kamyki.

pingwiny ciekawostki

fot: yourtango.com
7. Kiedy słoń jest zestresowany, jego współtowarzysze ze stada będą głaskać go trąbami i wydawać pokrzepiające, ćwierkające dźwięki.
Ciekawostki o słoniach

fot: wickedfacts.com
8. Małe słonie ssą własną trąbę tak jak ludzkie dzieci ssą kciuk.
słonie ciekawostki

fot: reddit.com
9. Wydry mają specjalną „kieszonkę” w skórze pod pachami, w której noszą swój ulubiony kamień, którego używają do otwierania skorupiaków. Dowód na filmiku poniżej pomiędzy 11 i 14 sekundą 🙂10. Krowy mają najlepszych przyjaciół i stresują się kiedy zostają rozdzielone.

krowy ciekawostki

fot: Pinterest

5 komentarzy

Skomentuj