Ekipa "On the roofs" zdobywa nowojorskie drapacze chmur
Nowe!

Ekipa „On the roofs” zdobywa nowojorskie drapacze chmur!

ontheroofs-nowyjork

21-letni Vitaliy Raskalov i 25-letni Vadim Makhorov, czyli ekipa „OnTheRoofs” po raz kolejny wspina się na wysokie budynki. Jakiś czas temu wspięli się bez zabezpieczeń na Shanghai Tower – najwyższy wieżowiec w Chinach i drugi najwyższy budynek na świecie (zobacz tutaj). Tym razem chłopaki z „On The Roofs” wybrali się na podbój nowojorskich wieżowców i mostów. Jako, że obaj pasjonują się również fotografią zrobili kilka naprawdę niezłych zdjęć i dzięki nim możemy zobaczyć jak wygląda Nowy Jork widziany z góry. W Nowym Jorku Vitaliy i Vadim spędzili 1,5 tygodnia. Jak wspominają na swojej stronie internetowej, wycieczka do USA była spełnieniem ich marzeń. Zobaczcie ich niesamowite wyczyny i zdjęcia!
ontheroofs-nowyjork-2

#
ontheroofs-nowyjork-3

# Na zdjęciu poniżej znajduje się dziesięciokilometrowa ulica Madison Avenue – zaczyna się w centrum Manhattanu, a kończy nad rzeką Harlem.
ontheroofs-nowyjork-4

# Dzielnica Manhattan i słynna Wall Street z góry wyglądają tak..
ontheroofs-nowyjork-5ontheroofs-nowyjork-6

#
ontheroofs-nowyjork-7

# Oto słynny Central Park na Manhattanie. Park o długości około 4 kilometrów i szerokości 800 metrów odwiedzany jest każdego roku przez 25 milionów turystów. Liczne występy w filmach i telewizji uczyniły go najsłynniejszym parkiem na świecie.
ontheroofs-nowyjork-8ontheroofs-nowyjork-8aontheroofs-nowyjork-9

#
ontheroofs-nowyjork-10

# W wyciecze po nowojorskich drapaczach chmur towarzyszył im ptak Vladislav, od sponsora wycieczki anywayanyday.com
ontheroofs-nowyjork-11

# Oto widok z Woolworth Building – jednego z najstarszych i najsłynniejszych drapaczy chmur w Nowym Jorku. Po 101 latach od wzniesienia wciąż jest jednym z 50 najwyższych budynków w USA (241 metrów wysokości)
ontheroofs-nowyjork-12

# Widok na Upper Manhattan – północną część nowojorskiego Manhattanu
ontheroofs-nowyjork-13

# Na zdjęciu poniżej New York City Hall, czyli nowojorski ratusz. Oczywiście nie odpuścili okazji i wspięli się na dach.
ontheroofs-nowyjork-14ontheroofs-nowyjork-14a

# Na zdjęciu poniżej widok na Empire State Building. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli nie tylko miasta, ale także całego kraju.
ontheroofs-nowyjork-15

# Jeden ze sponsorów firma Huawei wyposażyła chłopaków w swój smartfon Ascend P7
, wyposażony między innymi w aparat z matrycą 13 Mpx. Nie mogło zatem zabraknąć pamiątkowych sweetfoci….
ontheroofs-nowyjork-16ontheroofs-nowyjork-17ontheroofs-nowyjork-18

# …. oraz zdjęć z nocnej wyprawy 🙂
ontheroofs-nowyjork-19ontheroofs-nowyjork-20

# Vadim podziwia Flatiron Building. Wybudowany w 1902 r., nazywany był wówczas „Fuller Building” i był jednym z najwyższych budynków w Nowym Jorku. Wieżowiec zajmuje trójkątną działkę u zbiegu ulic Broadway, Ulicy 23 i słynnej Piątej Alei. Ciekawostka: to w tym budynku mieściła się siedziba gazety, w której pracował bohater Spidermana, Peter Parker 🙂
ontheroofs-nowyjork-21ontheroofs-nowyjork-22

# Widok na cały Manhattan z punktu obserwacyjnego w Rockefeller Center.
ontheroofs-nowyjork-23

# Oto Brooklyn Bridge (Most Brookliński) – jeden z najstarszych mostów wiszących na świecie o długości 1834 m, szerokości 26 m i wysokości 84 m. Łączy nowojorskie dzielnice Brooklyn i Manhattan. Oczywiście nie przepuścili okazji i wspięli się na górę 🙂
ontheroofs-nowyjork-24ontheroofs-nowyjork-24aontheroofs-nowyjork-24b

za ontheroofs.com/new-york-city/

Skomentuj