7 zadziwiających muzeów
Nowe!

7 zadziwiających muzeów

Bardzo miło mi ogłosić, że dziś publikujemy pierwszy wpis nadesłany do nas przez naszą czytelniczkę. „Merry”, bo tak podpisała się autorka niniejszego artykułu nadesłała nam tekst o siedmiu niesamowitych muzeach. Zachęcam do lektury i lajkowania 🙂

Drodzy czytelnicy, czy i wam wizyta w muzeum kojarzy się z nudną lekcją historii z czasów wycieczek szkolnych? Jeśli takie właśnie macie skojarzenia na pierwszą myśl związaną ze słowem muzeum to koniecznie musicie wybrać się do któregoś z tych, które zebrane są na naszej Zalajkowanej liście.

Oczywiście to nie jest reklama , a jedynie próba wyleczenia was-  naszych  pozytywnie zalajkowanych czytelników z traumatycznych wspomnień z dzieciństwa 😀

1. Muzeum pudełek śniadaniowych:
Muzeum założono w mieście Columbus  w USA a najstarszy eksponat pochodzi z lat 50-tych XX wieku.

Muzeum pudełek śniadaniowychzdjęcie: www.atlasobscura.com

2. Muzeum ścieków, Paryż
Podziemia stolicy Francji przedstawiają historię rozwoju  kanalizacji tego miasta. Czy stąd ten swoisty zapach unoszący się nad stolicą zakochanych?

Muzeum ściekówźródło: www.atlasobscura.com

3. Muzeum seksu, Holandia
Nieopodal kultowego miejsca w Amsterdamie placu Dam znajduje się coś dla miłośników tego „sportu” . W muzeum można podziwiać liczne rzeźby, posągi i mnóstwo gadżetów 😀

Muzeum seksuźródło: itravelnet.com

4. Muzeum lodów, Włochy
Coś specjalnie dla łasuchów – idealne miejsce niedaleko Bolonii w sam raz na wakacyjną wycieczkę. Warto zobaczyć ponieważ Włosi uznawani są za najlepszych producentów lodów na świecie!

Muzeum lodówźródło: theguardian.com


5. Muzeum słoniny, Lwów

Kiedy się już przesłodzimy po wizycie w muzeum lodów mamy dla was alternatywę – muzeum słoniny. Można tu nie tylko zobaczyć eksponaty wykonane ze słoniny ale także można się nią objadać w tutejszym barku. Skusicie się ?

Muzeum słoninyźródło: AFP PHOTO/ YURIY DYACHYSHYN /


6. Muzeum pasożytów, Japonia:

Po całodziennym obżeraniu się na poprawę samopoczucia proponujemy muzeum pasożytów. Ulga gwarantowana ! 😀 można zobaczyć tu m.in.: najdłuższego tasiemca , jak również galerię nosicieli różnorodnych pasożytów.

Muzeum pasożytów


7. Muzeum nieudanych związków, Chorwacja:

W tym muzeum zobaczynie m.in. listy miłosne, pamiątki i wiele innych przedmiotów, które przypominają o byłym już partnerze.

Muzeum nieudanych związków

 

 

Skomentuj