Kultowe zabawki, którymi bawią się dzieci i bawili się ich rodzice - Zalajkowane.pl
Nowe!

Kultowe zabawki, którymi bawią się dzieci i bawili się ich rodzice

Choć współcześnie na rynku dostępne są coraz nowocześniejsze urządzenia elektroniczne, komputery, smartfony, konsole do gier i wiele innych, to wciąż jest mnóstwo zabawek, które niezależnie od pokoleń są atrakcją dla dzieci. Poniżej lista zabawek, którymi bawią się dzieci i bawili się ich rodzice. Co warto podkreślić wiele z tych zabawek ma walory edukacyjne i rozwija kreatywność najmłodszych członków rodziny.

kultowe zabawki

fot. depositphotosZestaw młodego majsterkowicza

Jedną z zabawek, a właściwie zastawem zabawek, którymi dziś chętnie bawią się dzieci, a kiedyś bawili się ich tatusiowie są zestawy młodego majsterkowicza. Zabawki te spełnią zadanie edukacyjne i rozwojowe. Co jest warte podkreślenia, takie zestawy mogą być dopasowane do wieku dziecka. Dla najmłodszych są to plastikowe zabawki, będące w zasadzie atrapami prawdziwych narzędzi. Zestawy młodego majsterkowicza dla tych nieco starszych to już prawdziwe narzędzia.

Instrumenty muzyczne dla dzieci

Kolejnymi zabawkami, które łączą pokolenia, a zarazem mogą rozwijać i edukować najmłodszych są instrumenty muzyczne dla dzieci. Zabawki te dają także rodzicom możliwość odkrycia ewentualnego talentu muzycznego ich pociech. Wielu rodziców, gdy sami byli dziećmi grali na instrumentach dla dzieci. Wśród instrumentów muzycznych dla dzieci są m.in. cymbałki, gitary elektryczne, fortepiany, pianina, organy, bębenki czy perkusje.

Lalki

Z pewnością, każda mama, gdy sama była małą dziewczynką, miała swoje lalki, którym poświęcała swój czas. Przebierała je, woziła w wózku, karmiła, wyobrażając sobie, że jest mamą. Historia zatoczyła koło. Dziś ta kiedyś mała dziewczynka, sama posiada swoją córeczkę, która ma swoje lalki i podobnie, jak jej mama w przeszłości, tak ona dziś opiekuje się nimi. W przyszłości historia znów może zatoczyć koło i ta mała dziewczynka może mieć swoją córeczkę…

Domki dla lalek

Jednak, by zabawa lalkami była w pełni udana, potrzebny jest domek dla lalek. To kolejna z zabawek, która umilała czas dzisiejszym mamom w czasach ich dzieciństwa, a teraz spędza z nią czas najmłodsze pokolenie. Podobnie jak lalki, tak i domki dla lalek rozwijają kreatywność u dziewczynek i uczą odpowiedzialności w dorosłym życiu. Wśród domków dla lalek są takie, które przypominają prawdziwy dom, a znaleźć można nawet zamki księżniczek.

Kuchnia dla dzieci

Kuchnie dla dzieci to kolejne zabawki, które łączą pokolenia. To także zabawki, które dają możliwość kształtowania kreatywności oraz zmysłu twórczego dziecka. Takie zestawy posiadają zazwyczaj naczynia, garnki, sztućce, a czasami nawet produkty spożywcze, np. warzywa, owoce, mięso czy nabiał itp. Gdy dziecko przyniesie przyrządzone przez siebie potrawy rodzicom, tym przypomną się czasy, gdy sami kuchcili w swojej kuchni-zabawce.

Samochodziki

Chyba każdy tatuś, jak sam był małym chłopcem, marzył, że gdy dorośnie będzie prowadził samochód. Tymczasem miał swoje samochodziki i organizował nimi wyścigi, np. z kolegami. Dziś jego synek robi to samo. Samochodziki dla dzieci to m.in. resoraki, wozy strażackie, auta policyjne, wywrotki, spychacze, koparki, a także samochody zdalnie sterowane. Choć autkami najczęściej bawią się chłopcy, to także dziewczynki lubią różnego rodzaju pojazdy.

Klocki

Klocki są zabawkami, które już od najmłodszych lat rozwijają zdolności manualne oraz wyobraźnię przestrzenną. Są również nauką koncentracji i cierpliwości, którą przechodzili w młodości rodzice, a dziś przechodzą ich maluszki. Klocki są zabawkami, które można dopasować do wieku dziecka, czy jego upodobań. Do najbardziej kreatywnych rodzajów klocków, należą klocki Lego z różnymi zestawami, np. Lego Friends, które przeznaczone są zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek

Gry planszowe

Choć dziś coraz trudniej oderwać dzieci od gier komputerowych, to wciąż dużą popularnością cieszą się gry planszowe. Planszówki to zabawki, którymi nie tylko współcześnie bawią się dzieci i kiedyś bawili się ich rodzice, ale również dają możliwość integracji pokoleń. Jak kiedyś, tak i dziś przy grach planszowych w czasie uroczystości rodzinnych zasiadają dzieci oraz ich rodzice i dziadkowie. Gry planszowe rozwijają kreatywność i zdolność myślenia strategicznego.

Skomentuj