Wskocz na rower i walcz o kilometry dla swojego miasta! - Zalajkowane.pl
Nowe!

Wskocz na rower i walcz o kilometry dla swojego miasta!

Fundacja Allegro All For Planet już po raz szósty organizuje największą rowerową kampanię społeczną w Polsce! Od pierwszej edycji, która odbyła się 2012 roku kampania promuje jazdę na rowerze oraz pozytywną rywalizację mieszkańców wszystkich polskich miast. Nie ważne, czy jesteś z Warszawy, Krakowa, Łukowa lub Grodziska Mazowieckiego – w tej rywalizacji wszyscy mają takie same szanse!

W efekcie kampanii w całym kraju stworzyliśmy już ponad 2,1 tys. miejsc parkingowych dla rowerzystów. To cały czas kropla w morzu potrzeb. Polacy chętnie jeżdżą rowerami i robiliby to jeszcze częściej, gdyby sprzyjała im infrastruktura. Dlatego w tym roku, w ramach naszej kampanii, wspólnie z programistami z całego kraju, organizacjami pozarządowymi i aktywistami, stworzymy platformę internetową dla samorządów do prowadzenia lepszej komunikacji z lokalnymi społecznościami i planowania inwestycji w infrastrukturę rowerową – mówi Krzysztof Śpiewek, członek Zarządu Fundacji Allegro All For Planet.

kręć kilometry i wygrywaj nagrody

fot: materiały prasowe




Szósta edycja kampanii kręć kilometry rozpoczęła się 1 maja 2017 roku i potrwa aż do 30 września. Dlaczego warto wziąć udział? Po pierwsze to znakomity sposób, by poznać nowych ludzi, którzy również uwielbiają jeździć na rowerze. Po drugie w tegorocznej edycji czekają na zwycięzców atrakcyjne nagrody indywidualne oraz nagrody dla miast z największą liczbą przejechanych kilometrów!

Rywalizacja z “Kręć Kilometry po technologię” dała nam porządnego „kopa”, nie tylko skierowanego na wynik, ale chyba przede wszystkim na świetną zabawę i możliwość poznawania nowych ludzi. W małych miejscowościach – takich jak Łuków, czujemy się dzięki temu lepiej zintegrowani, wspólne wypady rowerowe sprzyjają budowaniu silnych więzi społecznych. Dzięki temu, również poza wycieczkami możemy lepiej współpracować i działaćmówi Mateusz Ptaszyński z grupy Rowerowy Łuków z województwa lubelskiego. – Łuków jest naszym miastem, a my jesteśmy jego świadomymi mieszkańcami chcącymi “wydusić” z integracji jak najwięcej i później przekuwać to w rozwój siebie i miasta. Trzeba kręcić ile się da z uśmiechem! – motywuje.

Jak dołączyć do rywalizacji?

1) Aby wziąć udział w rowerowej rywalizacji zarejestruj się w serwisie www.kreckilometry.pl
2) odpowiedz na pytanie konkursowe: Jazda „na dwóch kółkach” za 50 lat. Jak wyobrażasz sobie rower przyszłości? Jak nowoczesna technologia zmieni naszą rowerową pasję? (Im ciekawsza i bardziej kreatywna, tym większa szansa na wygraną.)
3) Ukończ jedno lub więcej Wyzwań rowerowych dostępnych na stronie www.kreckilometry.pl lub poprzez aplikację mobilną Kręć kilometry lub Move App dostępnej na systemy Android i iOS.* (jeździć można różnymi aplikacjami, w tym Endomondo, Strava i inne)
* Rowerowe wyzwania konkursowe w tym roku polegają na przejechaniu określonego dystansu

kręć kilometry i wygrywaj nagrody

fot: materiały prasowe



Co można wygrać?

W szóstej edycji nagrodami dla miast będą wyjątkowe wydarzenia technologiczne – Allegro Tech Days. Ich celem jest przybliżenie nowoczesnych technologii zarówno najmłodszym, jak i tym nieco starszym. Podczas Allegro Tech Days odbędą się pokazy robotów, warsztaty programowania maszyn i zabawek, pokazy wynalazków i inne atrakcje. Oprócz eventów, które odbędą się w Warszawie, Poznaniu i pięciu miastach, które wykręcą największą liczbę kilometrów zorganizowane będą 24-godzinne hackathony. Podczas tych programistycznych maratonów stworzona zostanie platforma internetowa, która da lokalnym władzom i samorządom dane oraz wiedzę, która potrzebna jest do poprawy warunków ruchu rowerowego w Polsce.

Poza wsparciem Twojego miasta możesz również wygrać jedną z 257 nagród indywidualnych! Do wygrania są między innymi kupony na Allegro, torby sportowe, Kamery Go Pro, smartwache Samsung Gear, oraz monitory aktywności Polar Loop! Oto pełna lista nagród w tegorocznej edycji:
• Kupon na Allegro o wartości 100 zł z VAT – 105 szt.
• Kupon na Allegro o wartości 200 zł z VAT – 60 szt.
• Kupon na Allegro o wartości 500 zł z VAT – 35 szt.
• Kupon na Allegro o wartości 1000 zł z VAT – 10 szt.
• Torba marki Adidas o wartości 129 zł – 20 szt.
• Kamera Go Pro Hero 5 o wartości 1 880 zł – 5 szt.
• Kamera Garmin Virb XE o wartości 1 549 zł – 2 szt.
• Samsung Gear Fit 2 o wartości 899 zł – 10 szt.
• Polar Loop 2 o wartości 350 zł – 10 szt.

Jak wesprzeć swoje miasto w walce o eventy technologiczne?

To bardzo proste – już na etapie rejestracji konta w serwisie www.kreckilometry.pl uczestnicy rowerowej rywalizacji wskazują miasto, na rzecz którego przekazują swoje kilometry. Po każdej przejechanej trasie na stronie kreckilometry.pl możesz w prosty sposób zaimportować swój wynik z aplikacji takich jak Endomondo, Strava lub Runkeeper. Im więcej przejedziesz, tym większa szansa dla Twojego miasta na zorganizowanie Allegro Tech Days. A może warto skrzyknąć grupę przyjaciół, znajomych, lub sąsiadów i pojeździć wspólnie?

Kręć kilometry w liczbach

5 – tyle edycji odbyło się od 2012 roku (obecnie trwa 6)
47 851 – tylu uczestników wzięło udział w 2015 roku
1069 – tyle stojaków rowerowych ufundowała fundacja Allegro For Planet w 50 miastach Polski (to w sumie 2138 miejsc parkingowych dla rowerów)
14 899 262 – tyle kilometrów przejechali od pierwszej edycji uczestnicy zabawy

PS. Po akcji w 2016 roku powstał raport „Rowerowa Polska”. Jest to najbardziej obszerny rowerowy raport, który opisuje kulturę rowerową, profile rowerzystów, rowerowe miasta oraz warunki jakie mają w nich rowerzyści. Raport stworzony został przez Fundację Allegro All For Planet w oparciu o głosy ponad 20 tysięcy użytkowników dwóch kółek. Cały raport możecie zobaczyć na stronie http://rowerowa-polska.pl/

Ps2. A tak wyglądała klasyfikacja miast w zeszłorocznej edycji

kręć kilometry i wygrywaj nagrody

fot: http://kreckilometry.pl/

Skomentuj