Wakacje inaczej, czyli rejs statkiem po Karaibach i Antylach - Zalajkowane.pl
Nowe!

Wakacje inaczej, czyli rejs statkiem po Karaibach i Antylach

Nie ma wątpliwości, że Karaiby od dawna są zaliczane do jednych z najpiękniejszych i najbardziej fascynujących miejsc na świecie. Podróż na Karaiby to marzenie każdego turysty pragnącego odpocząć w prawdziwie rajskim otoczeniu, na jednej z rozległych, piaszczystych plaż, wśród palm, egzotycznych owoców i bajecznej rafy koralowej.

Turkusowe wody Morza Karaibskiego kuszą swym urokiem i zachęcają do odpoczynku przede wszystkim miłośników wszelakich sportów wodnych. Jednakże są także idealnym miejscem na niezapomniany rejs wśród wysp i wysepek. Nie ma chyba osoby, która pozostałaby obojętna na urok Wysp Karaibskich. Rejs statkiem niesie ze sobą wiele korzyści, jak choćby możliwość odwiedzenia wielu, całkiem odległych miejsc, podczas jednego urlopu. Ponadto ilość atrakcji oferowanych na pokładzie nie pozwala się nudzić nawet podczas kilkugodzinnego pływania. Karaiby i Antyle to niezwykły region, gdzie wciąż żywa jest pachnąca lokalnym rumem atmosfera dawno minionej epoki, kolonialnych miast i wiosek, plantacji trzciny cukrowej i zatoczek dających schronienie piratom.

Rejsy wycieczkowe cieszą się rosnącą popularnością wśród turystów na całym świecie. Zazwyczaj co kilka sezonów zmienia się moda na dany region, który jest najbardziej oblegany. Jest jednak jeden region, który od wielu już lat cieszy się uznaniem i należy do ścisłej czołówki, jeśli chodzi o niezapomniane rejsy statkiem. Tym regionem są Karaiby i Antyle. Nietrudno zrozumieć, dlaczego tak się dzieje. Po pierwsze, czynnikiem przyciągającym turystów jest niewątpliwie pogoda. Rejs po Morzu Karaibskim to obietnica tropikalnego ciepła i słońca, co ma szczególnie duże znaczenie, gdy w Europie trwa długi sezon jesienno-zimowy. Drugim czynnikiem są naturalne uwarunkowania Karaibów, które sprawiają, że cały region jest wprost stworzony do poznawania go od strony morza. Liczne wyspy i wysepki są rozrzucone na turkusowych wodach Morza Karaibskiego w odległościach umożliwiających statkom zawijanie co rano do nowego portu. Właśnie dlatego rejs statkiem wycieczkowym jest najlepszym sposobem, aby zobaczyć kilka wysp podczas jednej podróży. Przemieszczanie się pomiędzy wyspami wiąże się z koniecznością korzystania z samolotu, co może być dość kosztowne i czasochłonne. Rejs jest zdecydowanie tańszy i bardziej relaksujący, bez konieczności stałego pakowania i rozpakowywania, czekania na odprawę. Po wejściu na pokład, znajdujesz się w strefie wczasów all-inclusive, nie musisz sobie zaprzątać głowy żadnymi kwestiami organizacyjnymi. Twoim jedynym zadaniem jest korzystanie z tego, co dla Ciebie przygotowano i relaks.

rejsy statkiem karaiby

fot. istockphoto.com
Jednym z aspektów, którymi Karaiby i Antyle kuszą turystów są niewątpliwie wspaniałe plaże. Nie myśl sobie, że wakacje na statku oznaczają rezygnację z tej przyjemności. Zazwyczaj statki wycieczkowe kursują między poszczególnymi portami w nocy, kiedy pasażerowie mogą spać lub korzystać z bogatej oferty rozrywkowej na pokładzie, a rano przybijają do brzegu. W ciągu dnia możesz zatem zwiedzać przepiękne kolonialne miasteczka i porty lub opalać się na jednej z dziewiczych plan. Jeśli plan rejsu zakłada całodzienne pływanie, również nie musisz się obawiać nudy. Na pokładzie statku wycieczkowego jest wszystko, czego potrzebujesz do idealnego wypoczynku.

Przewidziane atrakcje i zajęcia w dużej mierze zależą od tego, jak wygląda plan wybranego przez Ciebie rejsu. Trasy poszczególnych rejsów różnią się między sobą, warto więc zawczasu zastanowić się, co dokładnie chciałbyś zobaczyć. Podczas rejsu odwiedzisz wyspy z wciąż widocznymi silnymi wpływami brytyjskimi, hiszpańskimi, galijskimi i holenderskimi. Będziesz mógł odwiedzić wspaniałe hiszpańskie miasta kolonialne, takie jak Cartagena de Indias czy Colon, podziwiać wspaniałą architekturę w założonym przez Holendrów miasteczku Willemstad na wyspie Curaçao. Wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO miasto nazywane jest małym Amsterdamem. Warto odwiedzić starą rezydencję Chobolobo, destylarnię znanego na całym świecie likieru Blue Curaçao i jaskinie Hato, z niezwykłymi stalagmitami, będące niegdyś schronieniem Indian.

Po zacumowaniu w porcie Klarendijk będziesz mieć możliwość całodniowego eksplorowania jednej z najbardziej dziewiczych wysp Karaibów – Bonaire. Na wyspie można między innymi zwiedzić zakłady, w których produkuje się sól. Tutejsze baseny z solanką słyną z niesamowitych kolorów, od białego do fioletowo-różowego, a tuż obok znajdują się malowniczo położone domy dawnych niewolników. Jeśli fascynuje Cię podwodny świat koniecznie skorzystaj z możliwości nurkowania w Parku Morskim Bonaire.

rejsy statkiem karaiby

fot. istockphoto.comKiedy najlepiej wybrać się na rejs po Karaibach i Antylach?

Szczytowy sezon na rejsy po Morzu Karaibskim przypada na okres od połowy grudnia do kwietnia. Wtedy pogoda jest najlepsza, zazwyczaj za dnia jest gorąco, słonecznie i stosunkowo sucho, a wilgotność powietrza jest niska, natomiast noce są przyjemnie chłodne. W tym okresie jest też najszerszy wybór rejsów, więc z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Może to oznaczać, że ceny rejsów w tym sezonie będą nieco wyższe, ale nie jest to regułą. Latem i jesienią pogoda jest nadal wspaniała, choć powietrze staje się nieco cięższe i bardziej wilgotne, mogą też występować krótkie, choć obfite opady. Plusem podróżowania w tym okresie jest z pewnością mniejsza liczba turystów, co pozwala na spokojniejsze zwiedzanie wysp.

Zatem nie czekaj, wybierz się na rejs po Karaibach i Antylach, by odkryć i pokochać całkowicie odmienny sposób na spędzanie wakacji. Połącz przeróżne aktywności w jeden, wymarzony urlop: nurkowanie na rafach koralowych, opalanie się przy basenie na pokładzie statku lub na piaszczystej plaży i poznawanie niezwykłej historii i kultury regionu. Długa i skomplikowana historia pozostawiła na wyspach ślady życia dawnych mieszkańców, rozrzucone wśród dżungli ruiny budowli z zamierzchłych czasów i tętniące życiem miasta kolonialne z kolorowymi budynkami. Odkryj plaże z białym piaskiem i urwiste klify, majestatyczne góry, bujne lasy deszczowe i bajeczne rafy koralowe. Więcej na: https://r.pl/rejsy-statkiem.


Wpis sponsorowany, powstał przy współpracy z biurem podróży Rainbow.

Skomentuj