"Sugar Metropolis" - miasto z 500 000 kostek cukru
Nowe!

„Sugar Metropolis” – miasto z 500000 kostek cukru

sugarmetropolis6

Na początek mała ciekawostka: wiecie, że że tradycyjny cukier jest najczęściej przyjmowaną używką zaraz po alkoholu i papierosach? Tradycyjny cukier jest powodem wielu dolegliwości takich jak zmęczenie, depresja, stres, zawroty głowy. Nadmiar cukru ma negatywny wpływ na funkcjonowanie naszego mózgu – zaczynamy czuć się senni, a zdolność naszej oceny i zapamiętywania drastycznie spada.

Dobra dobra, ale nie o cukrze mieliśmy dziś pisać 🙂 Mark Revels i Brendan Jamison postanowili znaleźć inne (zdrowsze i bardzo ciekawe) zastosowanie dla cukru w kostkach i stworzyli projekt „Sugar Metropolis”, który jest prawdopodobnie najsłodszym projektem na całym świecie (zaraz obok czekoladowej łazienki, którą pokazywaliśmy tutaj).
sugarmetropolissugarmetropolis2sugarmetropolis3

Mark i Brendan do stworzenia tej niezwykłej „cukrowej metropolii” wykorzystali 500 000 kostek cukru. Co ciekawe, to wielkie miasto zbudowane wyłącznie cukrowych kostek jest pracą zbiorową i nie ma konkretnego miejsca na Ziemi, w którym można je zobaczyć. Mark i Brendan podróżują po świecie i zapraszają do udziału w budowie wszystkich chętnych, od najmłodszych (dzieci to ponad 30% wszystkich uczestników), do najstarszych. Projekt „Sugar Metropolis” wystawiany był dotychczas m.in. w Belfaście w Irlandii i Nowym Jorku (Harlem), gdzie każdy mógł przyjść i dołożyć swoją kostkę cukru. Zobaczcie pozostałe zdjęcia.
sugarmetropolis4sugarmetropolis5sugarmetropolis7sugarmetropolis8sugarmetropolis9sugarmetropolis10sugarmetropolis11sugarmetropolis12sugarmetropolis13sugarmetropolis14sugarmetropolis15

Zobacz też: Czekoladowa łazienka za $133 000
czekoladowa łazienka


za nenette.pl/blog/, oraz transformersi.blogspot.com

Skomentuj