Gdyby Ziemia była wklęsła... - Zalajkowane.pl
Nowe!

Gdyby Ziemia była wklęsła…

1 / 3

Na pewno słyszeliście o teorii pustej ziemi – mówi ona, że gdzieś głęboko, we wnętrzu Ziemi istnieje świat, w którym grawitacja działa w przeciwnym kierunku i w którym ziemia nie jest wypukła, a wklęsła.

Teoria ta jest dzisiaj jest całkowicie ignorowana, ale jeszcze 100, czy 200 lat temu, w środowiskach badawczych, nie była uważana za coś pozbawionego logiki. Nie tylko głośno zastanawiano się nad takim modelem budowy Ziemi, ale również przeprowadzano badania i organizowano ekspedycje, które miały odnaleźć przejście do wnętrza Ziemi!

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak wyglądałby nasz świat ze Słońcem w środku? Hm, możemy nieco pomóc Waszej wyobraźni…

Turecki projektant i fotograf Aydın Büyüktaş, opanował prawdziwą sztukę surrealizmu, którą w pełni wykorzystał w swoim projekcie. W celu stworzenia efektu wklęsłej Ziemi, w której świat widziany jest z zakrzywionym odwrotnie horyzontem, Büyüktaş wykonuje ujęcia przy użyciu drona, który fotografuje pejzaże pod różnymi kątami. Aydın Büyüktaş, który stworzył serię FLATLAND (zdjęcia zrobione były w Stambule) i FLATLAND II (zdjęcia wykonane zostały w USA) inspirował się powieścią sci-fi angielskiego pisarza Edvina Ebbotta. Opublikowana w 1884 roku książka pod tytułem „Flatlandia” kieruje czytelnika do innych wymiarów przestrzennych i światów dwuwymiarowych.

Nie pozostaje nam nic innego, jak zaprosić Was do tego drugiego świata, znajdującego się wewnątrz Ziemi:

#22#21#20#19#18#17#16#15Skomentuj