15 gigantycznych zwierząt, które naprawdę istnieją!
Nowe!

15 gigantycznych zwierząt – aż ciężko uwierzyć, że naprawdę istnieją!

Dla ludzi typowym jest poczucie zachwytu, gdy widzą coś ogromnego. Zwierzęta nie są wyjątkiem: słonie, wieloryby i reszta gigantów świata fauny niezmiennie przykuwają naszą uwagę. W tym artykule opowiem o tak dużych i dziwnych zwierzętach, że ciężko będzie uwierzyć w ich istnienie na naszej planecie. W naszym zestawieniu nie braliśmy pod uwagę tak oczywistych zwierząt jak słonie (które są największym żyjącym współcześnie ssakiem lądowym), czy płetwale (które są największymi zwierzętami na ziemi), lecz zwierzęta o których nie myślimy w kategorii „największe” w pierwszej kolejności.

15. Ptasznik goliat

Co wiemy o pająkach? To małe, czasami jadowite potwory z ośmioma łapkami, które potrafią pleść pajęczynę. Jedzą muchy, a je z kolei jedzą jaszczurki i ptaki. Ale nie zawsze… Przed Wami ptasznik goliat (lub Terafoza Blonda), największy pająk na świecie. Mieszka w dżunglach Amazonii i poluje na żaby, jaszczurki, myszy, a czasami nawet małe węże. Może ważyć nawet 175g, a rozstaw jego kończyn sięga do 28cm. Natomiast na ptaki, wbrew swojej nazwie, goliat nie poluje.

Ogromny pająk ptasznik Goliat

Pająk ptasznik Goliat (fot. therichest.com)14. Zeus — najwyższy na świecie pies

Zgodnie z tym co podaje księgą rekordów Guinnessa z 2013 roku, gdy Zeus stawał na tylne łapy miał ponad 2 metry wzrostu. Właściciele psa nazywali go czułym olbrzymem. Mówili, że często ich pytano, czy aby na pewno mają psa a nie… konia. Zeus posiadał certyfikat psa-terapeuty i lubił siadać na kolanach swoich „pacjentów”, żeby wywołać u nich uśmiech. Prawdę mówiąc, przez to że ważył 70 kilogramów te uśmiechy czasami zostawały zastępowane przez grymasy bólu. Niestety Zeusa już z nami nie ma – zabrakło mu trzech dni do szóstych urodzin 🙁

Zeus - najwyższy na świecie pies

Zeus – najwyższy na świecie pies (fot. therichest.com)


 

13. Gigantyczny afrykański ślimak

Łatwo się domyślić, że gigantyczny afrykański ślimak powinien być duży. Ale żeby aż tak ?.. Ten olbrzymi potwór o rozmiarze dłoni mieszka nie tylko w Afryce. Wyróżnia się na tle innych przez swój ponadprzeciętny apetyt i prędkość z jaką się rozmnaża.

Gigantyczny afrykański ślimak

Gigantyczny afrykański ślimak (fot. therichest.com)


 

12. Darius — największy na świecie królik

Ten stworek waży 22,5 kilograma, a jego długość przekracza 130 cm. Nawiasem mówiąc ma również synka o imieniu Dżeff, który jeszcze rośnie, lecz już prawie osiągnął wzrost swojego ojca. Utrzymanie tej pary kosztuje ich dobroduszną właścicielkę około 5000 funtów rocznie. Przed Wami największy królik na świecie.

Darius - największy na świecie królik

Darius – największy na świecie królik (fot. therichest.com)11. Salamandra olbrzymia chińska

Ten potwór to największe na ziemi współczesne ziemnowodne zwierzę – jego długość razem z ogonem może sięgać 180cm. Wbrew nieco strasznemu wyglądowi Chińczycy się nimi zajadają. Przez to, tak naprawdę nie wiadomo ile im jeszcze zostało do wyginięcia. Salamandra olbrzymia chińska jest szeroko rozprzestrzeniona w rzekach Chin, mimo to zanotowano drastyczny spadek liczebności populacji spowodowany utratą siedlisk, zanieczyszczeniami wód oraz polowaniami. Gatunek trafił do chińskiej Czerwonej Księgi Gatunków Zagrożonych.

Salamandra olbrzymia chińska

Salamandra olbrzymia chińska (fot. therichest.com)10. Ludo – najdłuższy kot na świecie

W naszym zestawieniu największych zwierząt na świecie mieliśmy już psa, zatem tera pora na kota. Maine Coony są znane jako spore i puchate koty, ale Ludo nie jest przeciętnym Maine Coonem. Już w wieku 17 miesięcy ważył ponad 11 kg i przekraczał 110 cm długości. Według jego właścicieli, którzy są również zszokowani rozmiarami swojego ulubieńca, Ludo je nawet mniej od innych kotów. Maine Coony są uważane za bardzo przyjazne zwierzęta. A wy odważylibyście się pogłaskać kota o rozmiarze psa?

Maine Coon Ludo - najdłuższy kot na świecie

Maine Coon Ludo – najdłuższy kot na świecie (fot. therichest.com)9. Żaba goliat

Jeżeli boicie się żab, to lepiej trzymajcie się z dala od Kamerunu i Gwinei Ekwatorialnej. Właśnie tam pomieszkuje to monstrum. Goliat jest największą z istniejących na dzień dzisiejszy żab. Długość jego ciała może sięgać 30 cm, a z wyprostowanymi łapkami nawet więcej. Poza tym niewiele się różni od zwykłych żab. Kijanki po urodzeniu nie są duże, po prostu bardzo szybko rosną.

Żaba goliat

Żaba goliat (fot. therichest.com)8. Big Jake – największy koń na świecie

W ogóle konie ciężko nazwać małymi zwierzętami, natomiast również wśród nich zdarzają się szczególnie duże gatunki. Oficjalny wzrost tego belgijskiego olbrzyma, który jest największym koniem na świecie to 210.2 cm, Bik Jake już po urodzeniu ważył 100 kg, a obecnie waży on ponad tonę. Koń mieszka na farmie w stanie Wisconsin, pracuje w uprzęży i ma sporo fanów.

Big Jake - największy koń na świecie

Big Jake – największy koń na świecie (fot. therichest.com)7. Lygrys Herkules

Lygrys jest krzyżówką tygrysicy i lwa. Poza tym że istnieje, osiąga czasami kolosalne rozmiary. Hercules został zarejestrowany w księdze rekordów Guinnessa w 2006 roku, jako największy reprezentant rodziny kotowatych. Wzrost stającego na tylnych łapach Herculesa wynosi 3.7 m, waga — ponad 400 kg. Urodził się w instytucie zanikających i rzadkich gatunków w Miami na Florydzie. Zamieszkuje natomiast w tematycznym parku atrakcji „Jungle Island”, gdzie codziennie bierze udział w pokazie „Bajka tygrysa”.

Ogromny Lygrys - krzyżówka tygrysicy i lwa

Lygrys jest krzyżówką tygrysicy i lwa (fot. therichest.com)6. Japoński krab-pająk

Miejsce tego giganta, sięgającego 19 kg nie jest na talerzu smakosza, lecz na planie horrorów. Czy nie to przychodzi Wam do głowy? W Japonii ten największy na świecie krab jest uważany za wyśmienite danie i ten fakt doprowadził gatunek do spadku liczebności populacji. Obecnie odbywają się akcje mające na celu ratowanie największego stawonoga.

ogromny krab z Japonii

Japoński krab-pająk (fot. therichest.com)5. Blossom — najwyższa krowa na świecie

Blossom miała szczęście trafić do Księgi rekordów Guinnessa dwa razy. W 2015 została uznana za najwyższą krowę z żyjących, lecz niedługo po tym umarła. To smutne wydarzenie tak przeraziło przedstawicieli Księgi, że następnego roku postanowili wpisać ją jeszcze raz – tym razem jako najwyższą krowę w historii. Blossom miała 190 cm wzrostu i ważyła prawie tonę.

Blossom - najwyższa krowa na świecie

Blossom – najwyższa krowa na świecie (fot. therichest.com)4. Płaszczka słodkowodna

Ten olbrzym został złapany przez amerykańską gwiazdę TV Show Jeffa Corvina w rzece May Clong (Tajlandia). Płaszczka ważąca ponad 360 kilo została uznana za największą płaszczkę, a być może i największą kiedykolwiek wyłowioną rybę słodkowodną.

Gigantyczna płaszczka słodkowodna

Gigantyczna płaszczka słodkowodna (fot. therichest.com)3. Meduza — najdłuższy na świecie wąż

Oto posiadacz rekordu w Księdze Guinnessa, najdłuższy wąż na świecie. Długość pytona siatkowego o imieniu Madam Meduza wynosi ponad 7,5 metra. Mieszka w Cansas City, należy do show-zespołu Full Moon Productions i regularnie bierze udział w pokazach dla miłośników ostrych wrażeń. Menu Madam Meduzy to między innymi króliki i prosiaki. Co dwa tygodnie dostaje natomiast na kolacje całego jelenia.

Meduza - najdłuższy na świecie wąż

Meduza – najdłuższy na świecie wąż (fot. therichest.com)2. Lolong — największy na świecie krokodyl morski

We wrześniu 2011 roku na Filipinach podejrzewany o napady na ludzi krokodyl został złapany. Udział w polowaniu wzięli przedstawiciele władzy, mieszkańcy i myśliwi. Przez prawie trzy tygodnie 100 osób próbowało wyciągnąć zwierzę z wody. Potwór, którego udało im się złapać okazał się być 50-letnim krokodylem różańcowym. Po zmierzeniu okazało się, że ma 6 metrów i 17 centymetrów długości. Lolong zamieszkał w ekoparku obok miasta, gdzie został lokalną gwiazdą. Niestety 2 lata później zmarł.

Lolong - największy na świecie krokodyl morski

Lolong – największy na świecie krokodyl morski (fot. therichest.com)1. Big Bill — największa na świecie świnia

Nasze zestawienie największych zwierząt świata zamyka Big Bill, który jest posiadaczem tytułu największej świni od 1933 roku. Odtąd żadna świnia nie potrafiła nawet zbliżyć się do jego wymiarów. Olbrzym ze stanu Tennessee ważył 1157 kg, miał 150 cm wzrostu i 275 cm długości.

Big Bill - największa na świecie świnia

Big Bill – największa na świecie świnia (fot. therichest.com)Zobacz też:

Ciekawostki o psach
Najdziwniejsze zwierzęta świata
Ciekawostki o Pingwinach
Ciekawostki o kotach
Ciekawostki o motylach


źródło: http://www.therichest.com/shocking/15-abnormally-large-animals-that-are-actually-real-3/

Skomentuj