Przezroczyste samoloty bez okien za 10 lat
Nowe!

Przezroczyste samoloty bez okien za 10 lat

przezroczyste-samoloty

Jakiś czas temu podawaliśmy informację, że linia lotnicza Virgin być może wprowadzi do swojej powietrznej floty samolot Airbus A320 z przezroczystą podłogą (zobacz tutaj)! Jak się okazuje brytyjska firma CPI (Centre for Process Innovation) idzie o krok dalej i pracuje właśnie nad samolotem, w którym okna dla pasażerów zostaną zastąpione cienkimi i elastycznymi ekranami. Ekrany, podłączone do zainstalowanych na zewnątrz kadłuba kamer, mogłyby m.in. pokazywać pasażerom panoramę mijanych właśnie miejsc.
przezroczyste-samoloty-3przezroczyste-samoloty-4przezroczyste-samoloty-5

Ekrany dotykowe, które wypełniłyby wnętrze samolotu pełnić mają funkcję osobistych komputerów dla podróżnych. Pasażerowie za ich pomocą sprawdzić mogliby pocztę, przeglądać strony internetowe, zamówić napój bądź posiłek bez wzywania stewardessy, a także sprawdzić na jakim etapie podróży jest samolot i kiedy doleci do celu. Pasażerowie, którzy nie będą siedzieć przy bocznych ścianach, będą mogli skorzystać z ekranów zamontowanych w nagłówkach foteli.

To oczywiście nie wszystko, co wymyślili projektanci. Fotele również będą niezwykłe, bo mają masować plecy i kark. Firma CPI, pracująca nad futurystycznymi rozwiązaniami dla samolotów twierdzi, że pierwsze samoloty bez okien mogłyby latać już za 10 lat.
przezroczyste-samoloty-2przezroczyste-samoloty-6

za http://news.distractify.com/

Skomentuj