5 rzeczy, które kobiety ukrywają przed swoimi partnerami - Zalajkowane.pl
Nowe!

5 rzeczy, które kobiety ukrywają przed swoimi partnerami

Kiedy dwie osoby decydują się na wspólne życie, wydaje się, że od tej pory wszystko „co moje to twoje, a co twoje to moje”, żadnych tajemnic, wszystko wspólnie, wszystko razem. Ale z czasem okazuje się, dla większości kobiet, że istnieje co najmniej kilka rzeczy, o których niekoniecznie chcą, aby dowiedzieli się ich partnerzy – nawet jeśli łączą ich silne więzy. Zdziwicie się jakie to oczywiste i sami przyznacie racje ekspertom, którzy mówią co kobiety powszechnie ukrywają przed swoimi ukochanymi.

1. Problemy zdrowotne
Kiedy kobieta odkrywa, że ma podejrzany pieprzyk, guzek w piersi lub inne niepokojące objawy, najpierw dzieli się swoimi obawami z mamą lub przyjaciółką.

„Kobiety ukrywają niepokojące obawy przed współmałżonkiem, aby go chronić lub zmniejszyć cierpienie, zwłaszcza jeśli sprawa okaże się poważna” – mówi psycholog Kristen Carpenter, Director of Women’s Behavioral Health w Ohio State’s Wexner Medical Center.

Ale to instynktowne odsuwanie trosk od partnerów nie jest najlepszym pomysłem. Zamykając się w sobie, ukrywając swoje problemy ze zdrowiem, pozbawiamy się wsparcia najbliższej osoby i można powiedzieć, że go oszukujemy.

Lepiej oprzeć się pokusie ukrywania swoich obaw i nie gryźć się w język. Każda kobieta zasługuje na wsparcie od swojego partnera.


2. Kłopoty w związku.
Nie trudno sobie wyobrazić sytuację, kiedy między dwojgiem toczy się swoista walka, czasem wręcz agresja – jednocześnie mają wspólne mieszkanie, dzieci, itd. Jeśli kobieta nie jest w stanie otwarcie omawiać, wyjaśniać i rozwiązywać tych problemów w relacjach z partnerem, powinna skorzystać z pomocy zewnętrznej i wziąć udział w terapii – twierdzi Jodie Voth, MMFT, terapeuta praktykująca w Kanadzie.

Trudno policzyć, jak często kobiety przychodzą na terapię same, bez wiedzy męża” – powiedziała. „Dlaczego? Aby zdecydować, czy związek jest jeszcze wart zachodu, czy nie.

Takie indywidualne terapie mogą być skuteczne, jednak jeśli ma dojść do rzeczywistego odbudowania zaufania z partnerem, to oczywiście lepiej, jeśli on sam siedzi na kanapie tuż obok partnerki.

Kobiety ukrywają udział w terapii, ponieważ czują, że namawianie na to partnera może być ryzykowne.” – powiedziała Voth. „On ma takie same możliwości wpływania na losy relacji w związku. Dlatego tak ważne jest, aby obydwoje wykazali motywację i wykonali pracę nałożoną przez terapeutę. Partner też zasługuje na szansę bycia zaangażowanym, gdyż to wszystko odnosi się również do niego„.


3. Preferencje seksualne
Seksuolodzy najlepiej wiedzą, jak często kobiety skarżą się, że nie są zadowolone ze swojego życia seksualnego.

Kobiety nie rozmawiają o seksie prawie wcale i nierzadko jest tak, że nie ich partnerzy nie wiedzą co sprawia im największą przyjemność, co lubią, a czego nie chcą. Ludzie często uprawiają seks byle jak, jak widzieli w filmach, jak to sobie sami wyobrażają, ale bez refleksji, czy mojej partnerce/partnerowi się to podoba.

To w dużej mierze wynika z wychowania, z kultury, z tego, że partnerzy na ogół nie chcą, albo raczej nie potrafią mówić „w trakcie” co i jak. To emocjonalnie trudny temat, a szczególnie kobiety boją się zranić uczucia partnera. Bardzo wiele orgazmów nie dochodzi do skutku, ponieważ kobieta nie mówi o tym, czego potrzebuje. Panowie zaś mówią, że jeśli ich partnerki więcej by mówiły, mieliby większą szansę w pełni je zaspokoić. Dlatego kochankowie powinni uważnie się słuchać. I pamiętać, że dobra komunikacja nie polega jedynie na mówiniu czego chcemy, ale także na uważnym słuchaniu swojego partnera/partnerki.


4. Odnoszone własne sukcesy
Wierzcie lub nie, kobiety są mniej skłonne do mówienia w domu o awansie w pracy, czy lepszym czasie w przebiegnięciu maratonu. One nie trąbią o swoich sukcesach, ponieważ nie chcą wywoływać pewnego rodzaju wyścigu, czy rywalizacji ze swoimi partnerami. Wydaje im się także, że ich sukces zakłóca męską rolę głowy domu, przywódcy stada.

Ale bądźmy szczerzy – jeśli kobieta dzierży władzę w pracy, jest bardziej utalentowanym sportowcem lub przynosi do domu więcej kasy niż on, czy to naprawdę jest takie ważne? Cóż, okazuje się, że niektórzy mężczyźni czują się w takich sytuacjach zagrożeni.

Wielu powie: „Chcę inteligentną, zaradną i niezależną kobietę, ale nie bardziej niż ja sam!”. Niestety. Najlepszą metodą na to jest znalezienie odpowiedniego mężczyzny, który wywodzi wyobrażenia o własnej wartości z różnych dziedzin, nie tylko z obszarów, w których akurat partnerka jest górą. Dlatego, drogie panie, nie udawajcie przed swoimi partnerami, że nie jesteście w czymś tak dobre, jak jesteście!


5. Rachunki bankowe
„Kobiety mogą posiadać tajne konta bankowe z różnych powodów, ale robiły tak już ich matki, a może i babki.” – powiedział terapeuta kliniczny Tomanika Witherspoon. „Dla niektórych jest to złota zasada, aby zawsze mieć zabezpieczenie na wypadek, gdyby związek się niestety nie udał.”

To może dawać kobiecie po prostu poczucie bezpieczeństwa. Jednak, jeśli mąż dowiaduje się o jakichś tajnych funduszach, może myśleć, że żona zakładała, że małżeństwo może się rozpaść.

Małżonek może poczuć się wręcz zdradzony” – dodaje Witherspoon. „Może wyobrażać sobie, że jego żona ukrywa więcej tajemnic.” Wspólne finanse często powodują problemy w małżeństwie, więc jlepiej dobrze rozważyć ewentualne ukrywanie zaskórniaków przed partnerem.

źródło: foxnews.com

 

Skomentuj