Jaki model wersalki kupić w Gdyni? - Zalajkowane.pl
Nowe!

Jaki model wersalki kupić w Gdyni?

Sen ma bardzo ważne znaczenie dla zdrowia i prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Każdy z nas potrzebuje nocnej regeneracji, podczas której odpoczywa po całym dniu i zbiera siły na kolejny dzień. Nie tylko długość snu ma znaczenie, liczy się tu także jego jakość, za którą odpowiada kilka czynników, jednym z nich jest wygodne łóżko. Na czym najlepiej spać, by wypocząć? Czy warto zdecydować się na wersalkę?

Rozmiar materaca ma znaczenie

Wybór odpowiedniego miejsca do spania może być problematyczny. Wiele kłopotu może przysporzyć dobór odpowiedniego rozmiaru mebla. Największy problem mają osoby, które mieszkają w bloku na niewielkiej powierzchni. Żeby zapewnić sobie komfort nocnego wypoczynku, przyjmuje się, że jedna osoba potrzebuje około 90 cmx200 cm, przy dwóch osobach najlepiej, jeżeli powierzchnia spania wynosi około 160 cmx200 cm.

Jeśli ze względu na brak miejsca na szersze łózko decydujemy się na zakup wersalki, dla jednej osoby warto poszukać takiej, której siedzisko jest szerokie i ma około 80-90 cm – dzięki temu nie będzie konieczności codziennego składania i rozkładania kanapy do spania. Warto także zwrócić uwagę na to, czy wybrany model jest rozkładany i w jaki sposób. Warto wziąć pod uwagę także fakt, że wiele wersalek w celu rozłożenia należy odsunąć od ściany. Jeżeli więc planujemy codziennie ją składać, należy liczyć się z dodatkową pracą i czasem na wykonanie tego rutynowego obowiązku.

Wersalka czy łóżko – co będzie lepszym wyborem?

Meble wypoczynkowe, czyli kanapy, wersalki lub narożniki produkowane są z myślą o siedzeniu i do tego głównie służą. Czasami możemy wykorzystać je na nocny wypoczynek, i w ten sposób powinny być używane okazjonalnie – na przykład, kiedy odwiedzają nas goście. Wersalki to jednak nie meble przeznaczone do spania codziennego. W przeciwieństwie do materacy, które już od chwili projektu tworzone są z myślą o zdrowym, spokojnym i efektywnym śnie. Dlatego wybór miejsca do snu powinien być oczywisty. Żadna wersalka nie zapewni takiego komfortu wypoczynku jak materac.

wersalka do salonu

fot. depositphotos.com
Nowoczesne łóżka produkowane są w wielu rozmiarach, dlatego bardzo łatwo wkomponować je w każde wnętrze. Warto zadać sobie trochę trudu i spróbować tak przeorganizować pokój, by zakup wersalki nie był konieczny, żeby możliwe było wstawienie łóżka. Dzięki temu będziemy mieli znacznie więcej energii, będziemy wypoczęci i gotowi na każdy nadchodzący dzień. Materace Hilding zapewniają naszemu kręgosłupowi odpoczynek w najlepszej dla niego pozycji, co ma duże znaczenie dla jego zdrowia. Wiele osób, które zmieniają niewygodną kanapę na łóżko z materacem, zauważa, że dolegliwości, z którymi się borykali, są mniej dokuczliwe lub całkiem ustępują. Jest to możliwe dzięki m.in. możliwości samodzielnego dopasowania twardości materaca np. Hilding Electro w zależności od swoich indywidualnych potrzeb.

Materac szyty na miarę potrzeb

Łóżka wyposażone w materace od wielu lat mają za zadanie spełnić oczekiwania osoby, która na nim sypia. Odpowiednie podparcie dla kręgosłupa, twardość zapewniająca komfort oraz wysokiej jakości wypełnienie antyalergiczne. Materace Hilding produkowane są w bardzo wielu wariantach, wszystko po to, by spełnić oczekiwania swoich klientów, w taki sposób, by nie było konieczne pójście na kompromis. Materace hybrydowe, które łączą w sobie zalety sprężynowych i piankowych, spełnią nawet najwyższe wymagania użytkowników, dobrym przykładem jest tu materac Hilding Dance. Ten model możemy zaliczyć do najbardziej uniwersalnych – ze względu na swoje uśrednione wartości, będzie odpowiedni dla osób o każdym wzroście i wadze. Materace sprężynowe typu Hilding Lamabada, w których wykorzystano nowe technologie – 7 stref drobnych sprężynek, które są dodatkowo wyposażone w grubą warstwę lateksu i kokosu, zapewniają komfort oraz idealne podparcie dla kręgosłupa.

Jeżeli więc zastanawiamy się, jaki model wersalki kupić w Gdyni, rozważmy ponownie, czy solidne łóżko z odpowiednim, dopasowanym materacem nie będzie jednak dla nas najlepszą opcją.

Wpis powstał przy współpracy z materacegdynia.eu

Skomentuj