Tak na poważnie - akcja Martyny Wojciechowskiej - zalajkowane.pl
Nowe!

Tak na poważnie – akcja Martyny Wojciechowskiej

Od początku wojny domowej w Republice Środkowoafrykańskiej, ponad milion uchodźców musiało opuścić swoje domy. Fotograf UNHCR zadał niektórym z nich pytanie: „Jaka jest najważniejsza rzecz, którą zabraliście ze sobą, kiedy uciekaliście?”. Zobaczcie zdjęcia i odpowiedzi uchodźców!

mw1

Trzynastoletnia Fideline: „Nie mogłam zabrać swojego plecaka, butów czy kolorowych wstążek do włosów, ale zabrałam moje zeszyty i długopis”

 

mw2

Benjamin: „Moja maszyna do szycia jest moim życiem, to moja krew. Używałem jej, by móc kupić jedzenie mojej rodzinie.”

mw3

Dziewięcioletni Benhour (drugi od prawej): „Najważniejszą rzeczą jest to, że żyję i mam swoją rodzinę. Wszyscy przeżyliśmy.”

mw4

Siedemnastoletni Emmaus: „To zdjęcie jest dla mnie ważne, ponieważ kocham swojego ojca. Kocham go bardzo mocno. Wcześniej, za życia, on kochał mnie także.”

mw5

Antoine: „Zdecydowałem się zabrać kubek, ponieważ wstydziłbym się codziennie pytać o wodę do picia. Posiadanie własnego naczynia daje mi pewien stopień wolności.”

Mam nadzieję, że Martyna się nie obrazi za użycie i skopiowanie jej materiału. Osobiście uważam, że takie sprawy nie powinny być przemilczane. Głośno trzeba mówić o krzywdzie jaka się dzieje na świecie. Czy żyjąc tak jak żyjemy mamy naprawdę na co narzekać???

Źrodło: https://www.facebook.com/martynawojciechowska

Photo: Brian Sokol/ UNHCR

Skomentuj