Fundacje charytatywne założone przez dzieci
Nowe!

Fundacje charytatywne założone przez dzieci

Chyba nikogo nie zaskoczy fakt, że dzieci XXI wieku wykazują się coraz to większą życiową kreatywnością i są zdecydowanie bardziej wyczulone na ludzkie krzywdy. Media i społeczeństwo w bardziej otwarty sposób opowiadają o ludzkiej krzywdzie i zachęcają do wspólnego działania. Właśnie dlatego na świecie znajdują się jednostki, które dzięki swoim możliwościom interpersonalnym jak również wytrwałością otwierają różnego rodzaju fundacje, które za zadanie mają wspierać różnego rodzaju akcje. Przykładów nie muszę chyba przytaczać ponieważ nie wystarczyłoby mi miejsca w tym wpisie 🙂 Chciałbym abyście zapoznali się z największymi i najbardziej rozpoznawalnymi fundacjami, gdzie założycielami są DZIECI 🙂

 

fundacja charytatywna

 

1. Alex i jej lemoniadowy  stojak.

fundacja 1

Alex zachorowała na raka mając wyłącznie 4 latka.  Pewnego pięknego dnia postanowiła otworzyć stojak z lemoniadą, a pieniądze przeznaczone zostaną na fundacje walki z nowotworem. Po pewnym czasie jej akcja opanowała praktycznie całe US !!!

 

2. Fundacja LadyBug

fundacja lady bug

Hannah Taylor miała zaledwie 5 lat, kiedy zobaczyła biedaka na ulicy grzebiącego w śmieciach podczas zimowego poranka. W wieku niecałych 8 lat Hannah powołała do życia fundacje LadyBug, która poświęca się karmieniu i dawania dachu nad głową w Kanadzie. Gratulujemy Hannah! Piękna sprawa!

3. Hoops of Hope / Obręcze nadziei

Hoops of hopes fundacja

Mały Austin Gutwein kończąć 9 lat obejrzał film, który odmienił jego życie: dzieci, które straciły rodziców przez chorobę AIDS.

Powołał fundację i zorganizował największe w świecie maratony dedykowane dzieciom bez rodziców. Fundacja wspiera dzieci z całego świata i zapewnia im normalny rozwój poprzez wsparcie w odnalezieniu dla siebie mieszkania, jedzenia, schronienia i wyedukowaniu. Dzięki takim działaniom czujemy, że świat jeszcze nie stanął do góry nogami!

To wyłącznie kilka przykładów jak nasze cudowne dzieci są i potrafią być kreatywne. Wspierajmy takie działania i mówmy o nich głośno! Czy Wy znacie tego typu fundacje w Polsce??

Jeśli znacie to podzielcie się linkiem do strony wysyłając maila na czesio@zalajkowane.pl 🙂

 

 

Cheerios, @Czesio69 Twit Twit:)

superczesio-kopia

Źródło: BUZZFEED

Skomentuj