Nigdy nie jedz imbiru, jeśli cierpisz na którąś z tych 4 przypadłości! - Zalajkowane.pl
Nowe!

Nigdy nie jedz imbiru, jeśli cierpisz na którąś z tych 4 przypadłości!

Imbir dodaje ostrości i wyrazistości smaku wielu potraw. Jest używany od wieków w celu złagodzenia objawów spowodowanych przez wiele schorzeń, w tym choroby lokomocyjnej, problemów trawiennych, a nawet zapalenia stawów. Jego działanie przeciwzapalne i antyoksydacyjne sprawia, że jest naturalnym uzdrowicielem.

Ale choć imbir oferuje wiele korzyści dla zdrowia, dla niektórych spożywanie go może mieć negatywne skutki.

1. Ciąża

Imbir stymuluje zdrowie, pracę mięśni i pomaga w trawieniu. Ale jeśli jesteś w ciąży, to stymulowanie może prowadzić do przedwczesnych skurczy i porodu. Stosowanie imbiru może być szczególnie niebezpieczne w ostatnim trymestrze ciąży. Nawet jego niewielka ilość może pomóc złagodzić poranne mdłości na początku ciąży, ale spożywanie należy skonsultować z lekarzem.

2. Zaburzenia krzepliwości krwi

Imbir pobudza krążenie krwi. Dla tych, którzy walczą z otyłością lub cukrzycą, jest to zdecydowana korzyść. Ale dla osób, które cierpią na hemofilię, może to być negatywnym skutkiem ubocznym. Hemofilia jest chorobą genetyczną, spowodowaną brakiem lub niedoborem czynnika VIII – białka krzepliwości krwi. Bez tego białka, krew nie jest w stanie skutecznie krzepnąć. Niewielki uraz może doprowadzić do nadmiernego krwawienia, a nawet śmierci. Zdolności imbiru do stymulowania przepływu krwi mogą neutralizować działane leków, powodując niebezpieczny krwotok.

3. Zażywanie niektórych leków

Jeśli przyjmujesz leki na nadciśnienie lub cukrzycę, imbir może mieć negatywny wpływ na ich działanie. Przyczynia się on do rozrzedzenia krwi i obniżenia ciśnienia, które generalnie są korzystne dla organizmu, chyba, że bierzesz leki mające działanie odwrotne. Kiedy imbir łączy się z lekami przeciwzakrzepowymi, beta-blokerami lub insuliną, może powodować negatywne skutki dla organizmu poprzez obniżenie działania tych leków.

4. Niedowaga

Osoby starające się przybrać na wadze, powinny zrezygnować z picia herbaty imbirowej, jedzenia imbiru oraz jego suplementów. Imbir jest bogaty w błonnik, który podnosi poziom pH w żołądku i stymuluje enzymy trawienne. To z kolei pomaga w spalaniu tłuszczu przy jednoczesnym obniżeniu uczucia głodu. Regularne spożywanie herbaty imbirowej lub suplementów imbirowych może powodować utratę masy ciała, utratę włosów, zaburzyć miesiączkowanie oraz osłabić masy mięśniowej u tych osób, które borykają się z niedowagą.

Alternatywa dla imbiru

Jeśli masz jeden z powyższych problemów zdrowotnych, ale lubisz imbir, istnieje kilka substytutów, których można użyć zamiennie. Spróbuj słodkiej papryki, pieprzu cayenne lub czerwonej papryki, aby dodać trochę więcej smaku swoim daniom!

źródło: davidwolfe.com

Skomentuj