Najbezpieczniejszy, a jednocześnie najbrzydszy samochód na świecie
Nowe!

Najbezpieczniejszy, a jednocześnie najpaskudniejszy samochód na świecie

W roku 1958 inżynier Walter Jerome ze Stanów Zjednoczonych postanowił wybudować najbezpieczniejszy samochód. Nawet nie podejrzewał, że na dłuższą metę wyjdzie mu jedno z najpaskudniejszych aut jakie skonstruowano.

najbezpieczniejszy samochód świata

W ten sposób powstał samochód o nazwie Sir Vival, od słowa Survival, czyli „przetrwanie”. Jak już pewnie zauważyliście na zdjęciu powyżej, wnętrze samochodu i silnik były całkowicie oddzielone od siebie. Pasażerowie siedzieli w środku, kierowca — z przodu na wzniesieniu.

najbezpieczniejszy samochód świata

Rama samochodu została podzielona przez potężne koło zębate, za pomocą którego samochód skręcał. Przy czym skręt był możliwy tylko podczas poruszania się z odpalonym silnikiem, kiedy dziwaczny wytwór wyobraźni inżyniera stawał z wyłączonym silnikiem, skręcenie przedniej części samochodu było niemożliwe.

najbezpieczniejszy samochód świata

Zderzaki były pokryte gumą, tak samo jak płytki na całym samochodzie. Drzwi nie otwierały się, tylko były odsuwane do tyłu. Samochód posiadał napęd na tylną oś, co znacznie komplikowało manewrowanie podczas skrętów.

foto-4

Przez 6 lat Walter poszukiwał inwestorów dla swojego projektu, ale nikt nie chciał produkować tak brzydkiego auta, więc w 1964 roku Jerome sprzedał jedyny egzemplarz i ostatecznie pogrzebał marzenia o masowej produkcji bezpiecznych samochodów.

najbezpieczniejszy samochód świata

One Comment

Skomentuj