Bugatti z lat 30. odnalezione w stodole - Zalajkowane.pl
Nowe!

Bugatti z lat 30. odnalezione w stodole

Historie o samochodach odnalezionych po latach w opuszczonych magazynach, stodołach lub w innych miejscach co jakiś czas obiegają internet. Tym razem znalezisko jest naprawdę ciekawe, bo odnalezione auta są w doskonałym stanie, gdyż ich właściciel korzystał z nich bardzo rzadko.

Auta wyprodukowane jeszcze przed II wojną światową należały do belgijskiego rzeźbiarza Augusta Thomassena, który kupił je na na przełomie lat 50. i 60. Odnalezione modele to Bugatti Berline Type 49 (z 1932 roku), Bugatti Type 57 (z 1937 roku) oraz Bugatti Type 40 z 1929 roku. Ostatni z nich ma niekompletną karoserię, gdyż uległ wypadkowi. Właściciel próbował stworzyć własne nadwozie, jednak nigdy nie skończył swojego projektu, przez co samochód odnaleziono częściowo rozłożony na poszczególne elementy.

Bugatti type 49 Berline

Bugatti type 49 Berline (fot. Artcurial)

Bugatti type 57 cabriolet

Bugatti type 57 cabriolet. (fot. Artcurial)

Bugatti type 57 cabriolet

Bugatti type 57 cabriolet. (fot. Artcurial)

Bugatti type 40

Bugatti type 40 (fot. Artcurial)

Przez lata kolekcjonerzy pojawiali się w domu Thomassena oferując odkupienie klasyków. W rozmowie z gazetą De Telegraaf córka właściciela wspomniała, że jej ojciec regularnie odrzucał możliwość ich sprzedaży, nawet w sytuacji gdy rodzina miała problemy finansowe.

W pewnym momencie August Thomassen nie miał pieniędzy na ubezpieczenie swoich Bugatti, więc postanowił zamknąć je w stodole, a dostęp do niej zablokował dodatkowo licznymi workami z piaskiem. Przez lata samochody czekały na lepsze czasy, aż do zeszłego roku. Wówczas ktoś włamał się do budynku, w którym Thomassen przechowywał swoje „cudeńka”. Rodzina właściciela podejrzewa, że ktoś chciał zrobić rozpoznanie terenu i szykował się do kradzieży zabytkowych aut. Właśnie to zdarzenie sprawiło, że rodzina skontaktowała się z domem aukcyjnym Artcurial, który specjalizuje się między innymi w sprzedaży zabytkowych samochodów. Po wejściu do stodoły odkryto jeszcze Citroena Torpedo z 1925 roku. Według prognoz samochody mogą zostać sprzedane kwotę przekraczającą milion euro.


Zobacz też:

Dziwne i nietypowe samochody oraz pojazdy z przeszłości
Top 10 najdroższych motocykli
Top 10: najdroższe samochody na świecie
Aston Martin DB5 Jamesa Bonda z klocków LEGO!
1,8 mln euro w stodole – odnaleziono unikatowe Ferrari Daytona!


źródła: (1),(2)

One Comment

Skomentuj