Śmieszne armie? Najbardziej cudaczne mundury z różnych regionów świata. - Zalajkowane.pl
Nowe!

Śmieszne armie? Najbardziej cudaczne mundury z różnych regionów świata.

Wojsko to, wiadomo, poważna sprawa i nikomu w wojsku raczej nie do śmiechu. Ale jak się w nim nie jest, to…


Pakistan – Indie

Niektóre ceremonie wojskowe okraszone są złożonym rytuałem wysoce artystycznym, ku uciesze turystów. Jak to poniżej, wykonywane przez żołnierzy Pakistańskiej i Indyjskiej straży granicznej w punkcie kontrolnym w mieście Amritsar. Ceremonia ma miejsce co dzień przed zachodem słońca. Coś jak nasze zmiany warty przy mauzoleum, tyle, że zabawniej.
Pakistan oraz Indie - mundury


2. Grecja
To dziwne, ale często mundury żołnierzy, którzy stoją na straży honoru, czy świętych miejsc, przybierają najbardziej absurdalne formy. Poniżej greccy evzones maszerujący przy Grobie Nieznanego Żołnierza w Atenach. Pamięć o poległych skłania do zadumy, refleksji, powagi. Nie wszystkim turystom udaje się nie śmiać na widok tych facetów w strojach godnych klaunów. Zwłaszcza, że ich ruchy bardzo w tym pomagają.
Grecja mundury


3. Indie. Znowu.
Indyjska straż graniczna paraduje na ułożonych wielbłądach w centrum Delhi z okazji Dnia Republiki. Oczywiście, mało kto będzie w nich widział funkcjonariuszy straży granicznej, bezwzględnie pilnującej granic Indii. Wielu pomyśli, że właśnie cyrk przyjechał, i śmiało ruszy na granicę. I tu się mogą zdziwić…
Indie mundury


4. Francja
Paradny mundur francuskiej marynarki wygląda jakby jego projektantom bardzo się śpieszyło… i do umundurowania dodali beret, który wcześniej już wymyślili. Teraz trudno powiedzieć kogo oglądamy – marynarzy, czy… kucharzy? Zwłaszcza jeśli kucharz nosi medale wojskowe, prezentuje swoją kucharską broń i bierze udział w paradzie na cześć Dnia Bastylii. 
Francja mundury


5. Fidżi
Uwierzycie lub nie, ale ci bosi mężczyźni w podartych spódnicach to straż honorowa. Na dodatek odbywają wartę przy grobie byłego prezydenta Fidżi, Ratu Sir Kamisese Kapaivai Tuimakilai Mara.
Fidżi mundury


6. Tajlandia
Każdy dzień tygodnia w Tajlandii ma swoją własną planetę, swojego boga, zwierzęce bóstwo, a co najważniejsze, swój własny kolor. I oczywiście, każdy mieszkaniec Tajlandii zna kolor odpowiadające jego urodzinom. A ponieważ każdy dzień ma inny kolor, nikogo nie dziwi, że mundury żołnierzy w Tajlandii mają 7 kolorów – jeden na każdy dzień tygodnia.
Tajlandia mundury


7. Korea Południowa
Garderoba żołnierza Gwardii Narodowej Korei Południowej tak się ma do naszego wyobrażenia munduru wojskowego, jak kostium wiewiórki do baletu. Niemniej jednak, ci odważni i waleczni żołnierze należą do jednostek elitarnych i są zdolni do uczestniczenia w najbardziej skomplikowanych misjach bojowych. Oni po prostu nie chcą być na świeczniku, dlatego ubierają cię w tradycyjne szaty w jaskrawych żółtych kolorach, białe spodnie i wysokie kapelusze.
Korea Południowa mundury


8. Watykan
Watykan nie posiada armii. Straż sprawuje szwajcarska gwardia założona jeszcze w XVI wieku. Umundurowanie zaprojektowane przez Michała Anioła, nie zmieniło się od 400 lat!
gwardia Szwajcarska mundury


źródło: fishki.net

Skomentuj