Muzeum Wampirów w Paryżu
Nowe!

Muzeum Wampirów w Paryżu

Paryż – stolica Francji, która kojarzy się każdemu z wieżą Eiffla, croissantem i miłością. Jest jednak w tym mieście pewna atrakcja, która swym klimatem odbiega nieco od romantycznej scenerii – tym miejscem jest Muzeum Wampirów. Zdziwieni? Pora przyjrzeć się temu miejscu!
Muzeum Wampirów znajduje się w paryskiej dzielnicy Les Lilas i jest to prywatne muzeum, które założone zostało przez „szalonego” pisarza i tłumacza Jacques’a Sirgent’a. Jego pasją od lat są wampiry i to właśnie badaniom na ich temat, a także roli jaką pełniły w kulturze i literaturze poświęcił swoje życie. Mężczyzna przez wiele lat analizował różne mity, podania, legendy, studiował wszystkie dostępne zapiski dotyczące wampirów i obrzędów im towarzyszących.Gdzie dokładnie zlokalizowane jest to napawające dreszczykiem miejsce? Otóż jego lokalizacja nie jest przypadkowa, znajduje się ono bowiem z dala od zgiełku jaki panuje w centrum Paryża i aby do niego dotrzeć należy udać się do południowo-wschodniej części miasta, a w zasadzie na jego obrzeża. Muzeum Wampirów mieści się w willi, do której prowadzi niewybrukowana i zaniedbana ścieżka. Jego częścią jest również ogród, który przypomina coś w rodzaju cmentarzyska, co tylko podkręca jego mroczny klimat. Ponadto do muzeum prowadzą duże, czerwone drzwi, które swym kolorem nawiązują do tego co najbardziej lubią wampiry, czyli do koloru krwi.
Biorąc pod uwagę fakt, że jest to prywatne muzeum stworzone z pasji jego założyciela nie może dziwić, iż zajmuje ono niewielką powierzchnię. Pokój, który przeznaczony został na siedzibę Muzeum Wampirów jest nieduży ale za to wypełniony po brzegi eksponatami i materiałami związanymi z tą tematyką. Znaleźć tu można między innymi tysiące książek dotyczących demonów, obrazy i plakaty przedstawiające różne oblicza wampirów, rzeźby i broń, którą dawniej używano po to by bronić się przed tymi „stworzeniami” – jednym słowem wszystko co spodoba się fanom Draculi i tego typu klimatów. Ponadto zobaczyć tu można zmumifikowanego kota, który znaleziony został na pobliskim cmentarzu, a także autografy aktorów, którzy na przestrzeni lat wcielili się w rolę wampira.

Miejsce to ma jednak jeden minus – nie jest dostępne do zwiedzania „od ręki” – aby je zobaczyć należy dokonać wcześniejszej rezerwacji. Gości Muzeum Wampirów oprowadza jego właściciel, czyli pan Jacques. Z racji tego, iż zna on tematykę wampirów na wylot, to każdy kto odwiedzi muzeum może być pewny, że opuści je bogatszy o nowe, niespotykane dotąd historie. Samo Muzeum Wampirów sprawia, że czujemy dreszczyk emocji i nutę niepewności, jednak jest jeszcze coś co dopełnia to uczucie – fakt, że Jacques to krewny Nicolasa Clauxa, który nazywany jest „Wampirem z Paryża”. Mężczyzna ten był wielbicielem krwi, sadystą i paryskim mordercą….

Jeśli po przeczytaniu tego tekstu planujesz swoją wizytę w Muzeum Wampirów to musisz niestety ją odłożyć. Otóż miejsce to z powodu remontu willi, w której się znajduje jest zamknięte do 2020 roku. Właściciel postanowił, że nie będzie tracił czasu i do tego momentu powróci z nowymi opowieściami z życia Draculi…

Zobacz też:

10 najbardziej nawiedzonych zamków w Europie
Muzeum odrażającego jedzenia
Museo Atlantico – podwodne muzeum na Lanzarote
Jellyfish Lake – niesamowite jezioro Meduz na wyspie Eil Malk
Miracle Garden w Dubaju – największy ogród na świecie


źródła: (1),(2)

Skomentuj