Kobiety - ofiary ataków kwasem w Indiach, otworzyły własną kawiarnię - Zalajkowane.pl
Nowe!

Kobiety – ofiary ataków kwasem w Indiach, otworzyły własną kawiarnię

W Azji Południowej, kobiety narażone są na wyjątkowo brutalne zagrożenia. Zdarza się, że są oblewane silnie żrącym kwasem, który trwale je oszpeca, nie mówiąc o cierpieniu, które muszą znosić miesiącami podczas leczenia. Osoby poszkodowane zwykle nazywa się ofiarami męskiej dumy, bo to właśnie ona zdaje się być najczęstszą przyczyną okrutnych napaści. Poparzone twarze kobiet to kara za ich odmowę przyjęcia propozycji małżeńskiej, bądź owoc rodzinnej zemsty. Rocznie dochodzi do tysięcy ataków kwasem, dogłębnie niszczącym skórę, tkankę mięśniową, a nawet kości. Na skutek urazów większość pokrzywdzonych traci wzrok.

Tymczasem w Agrze w Indiach, kobiety będące ofiarami takich przestępstw, które ucierpiały z rąk członków swojej rodziny, zaprzyjaźniły się i postanowiły wspólnie zrobić coś ze swoim życiem.

Założyły kawiarnię o nazwie „Hangout Sheroes”, w której wszystkie one, dotknięte przez te straszliwe zbrodnie, mogą zarabiać, uczyć się i otrzymywać wsparcie. Są również aktywne na Facebooku i Twitterze. www.facebook.com/SheroesHangout/

acid-attack-cafe-MAIN-57b40b30b8110__605

Ritu Saini, Chanchal Kumari, Neetu Mahor, Gita Mahor i Rupa w kawiarni. Foto: Hangout Sheroes

W Indiach, ofiarami ataków żrącym kwasem padają najczęściej kobiety. Rany po poparzeniach powodują zeszpecenie, trwałe uszkodzenie funkcji twarzy, a nawet śmierć.

Women-Have-Opened-A-Cafe-In-India-For-Fellow-Victims-Of-Acid-Attacks-57b40bee0c7b1__605

Hangout Sheroes powstała dzięki i dla tych, które przeżyły przerażające ataki. Ma służyć jako miejsce, gdzie poszkodowane kobiety znajdą siłę i wsparcie.

Women-Have-Opened-A-Cafe-In-India-For-Fellow-Victims-Of-Acid-Attacks-57b40c3261cb8__605

Kawiarnia znajduje się w mieście Agra, w Indiach i jest już popularnym miejscem spotkań.Women-Have-Opened-A-Cafe-In-India-For-Fellow-Victims-Of-Acid-Attacks-57b40c695a170__605

W kawiarni serwowane są posiłki i napoje, ale służy ona także jako ośrodek informacji z biblioteką, radiowęzłem, odbywają się tam warsztaty aktywizujące, jest też przestrzeń wystawowa, gdzie kobiety mogą prezentować swoje dzieła sztuki.

Women-Have-Opened-A-Cafe-In-India-For-Fellow-Victims-Of-Acid-Attacks-57b40d0bc5d36__605

Znajduje się w niej również przestrzeń dla muzyki i wydarzeń, podczas których ludzie mogą dowiedzieć się o kwestiach społecznych oraz podzielić się swoimi doświadczeniami i wymienić radami.

Women-Have-Opened-A-Cafe-In-India-For-Fellow-Victims-Of-Acid-Attacks-57b40dc1b17d1__605

Dzisiaj do Hangout Sheroes przyjeżdżają goście z całego świata, aby udzielić wsparcia i wyrazić solidarność z tymi kobietami.

źródło: boredpanda.com

 

Skomentuj