Nowe!

Hugh Hefner – 25 ciekawostek i fakty z życia założyciela Playboya

2 / 3

#17 Marston Hefner i Cooper Hefner

Kiedy Hugh został ojcem dwóch synów i wychowywał ich w Rezydencji Playboya, zakazana została nagość, znak „Playmates at Play” zmieniono na „Children at Play”, a teren usłano zabawkami.

Hugh Hefner z synami

Hugh Hefner z synami (fot: thetimes.co.uk)

#16 Podwyżka

Hugh Hefner pracował jako copywriter dla magazynu Esquire, z którego odszedł w w styczniu 1952 roku, po tym gdy odmówiono mu podwyżki w wysokości 5 dolarów. 11 miesięcy później wydał pierwszy numer Playboya, w którym wystąpiła Marilyn Monroe.

#15 Kochał zwierzęta

Na jego cześć nazwano jeden z zagrożonych podgatunków królika błotnego Sylvilagus palustris hefneri, ponieważ jego hojne dotacje bardzo pomogły w ratowaniu tych zwierząt.

#14 Rezydencja Playboya

W jednym z wywiadów powiedział, że chciałby, żeby Rezydencję Playboya wykupiła Fundacja Playboya i zrobiła z niego coś na kształt Graceland – posiadłości Elvisa Presleya, w której obecnie znajduje się jego muzeum. Ponieważ Rezydencja Playboya należy do firmy, a nie samego Hefnera, płacił około 25,000 dolarów miesięcznie za swoją sypialnię.

Rezydencja Playboya

Rezydencja Playboya (fot: architecturaldigest.com)

#13 Praca dyplomowa

Praca dyplomowa Hefnera na Uniwersytecie Northwestern jest zatytułowana „Zachowania seksualne a prawo Stanów Zjednoczonych”. Twierdzi w niej, że gdyby wszystkie amerykańskie prawa dotyczące zachowań seksualnych były egzekwowane, wszyscy Amerykanie siedzieliby w więzieniu.

#12 Kultowy króliczek Playboya

Dyrektor artystyczny Playboya Art Paul zaprojektował klasyczne logo z króliczkiem w godzinę po tym, jak powiedział Hefnerowi, że jego pierwowzór magazynu „Stag Party” (pol. wieczór kawalerski) z głową jelenia nie jest dobrym pomysłem.

#11 Pierwsze wydanie Playboya

Pierwsze wydanie Playboya z grudnia 1953 nie miało numeru, ponieważ Hefner nie był pewny, czy uda mu się wydać drugi numer.

Okładka pierwszego wydania magazyny Playboy

Okładka pierwszego wydania magazyny Playboy (fot: wikipedia)

#10 Proces

Hefner miał w Chicago proces za obsceniczność, ale ława przysięgłych odrzuciła zarzuty.

Skomentuj