Top10: najdroższe butelkowane wody na świecie
Nowe!

Top10: najdroższe butelkowane wody na świecie

Producenci oferują limitowane butelki, sławy (głównie) ze świata mody, projektują oryginalne opakowania. Jean Paul Gaultier czy Christian Lacroix projektowali dla francuskiej marki Evian, a Karim Rashid dla japońskiej Finé. Butelki kosztują od 15 zł do uwaga 200 000 PLN. Sprawdzamy 10 najdroższych butelkowanych wód na świecie.

#10. Fine
Pochodząca z Japonii woda wydobywana jest od ponad 1000 lat ze źródła usytuowanego 600 metrów poniżej pasma wulkanicznego. 750 ml butelka bogata w składniki mineralne i wolna od wszelakich zanieczyszczeń kosztuje $5.
woda Fine


#9. Tasmanian Rain
To nic innego jak butelkowana woda deszczowa. Tasmania to najmniejszy stan w Australii szczycący się białymi plażami, wspaniałymi górskimi widokami, licznymi rzekami i jeziorami polodowcowymi. Ponadto według Światowej Organizacji Meteorologicznej Tasmania ma również najczystsze powietrze na świecie. Dzięki specjalnie zaprojektowanemu procesowi produkcyjnemu, woda która spada na ziemie nie ma styczności z gruntem, przez co wolna jest od zanieczyszczeń, związków chemicznych i jest 10 razy czystsza niż tradycyjna woda. ($5/750ml)
woda Tasmanian Rain


#8. Lauquen Artes Mineral Water
Laquen to jedna z wiodących marek na rynku wód premium. Pochodzi z warstwy znajdującej się na głębokości 1500 metrów, w odległej części Andów. Wodę można kupić tylko w najlepszych hotelach, restauracjach i winiarniach. ($6/750ml)
woda Lauquen Artes


#7. AquaDeco
Woda pochodzi z „dziewiczych i nietkniętych” źródeł w Kanadzie. Niegazowana, dostępna w 750 ml – podobno najczystsza na świecie.. ($12/750ml)
woda Aqua Deco


#6. 10 Thousand BC
Woda wydobywana z lodowca, który powstał 10 000 lat przed naszą erą. Koszt? „Zaledwie” 14$ za 750ml. ($14/750ml)
Woda Thousend BC


#5. Veen
Jakiś czas temu firma Veen wygrała prestiżową nagrodę dla najlepszego opakowania wody na „Bottled Water World Awards” i była preferowaną wodą na wielu ważnych wydarzeniach na świecie. Obecnie można ją kupić w 7 krajach Europy w cenie $23 za 750ml. ($23/750ml)
woda Veen


#4. Bling H2O
Woda Bling H2O produkowana jest w amerykańskim Tennesee. Opakowanie ozdobiono kryształami Swarovskiego. Początkowo mogli kupić tylko wybrani aktorzy i sportowcy. Można kupić butelkę bez kryształów (na zdjęciu), w cenie $40/750ml ale po co ;)? ($40/750ml)
woda Bling H2o


#3. Fillico
Woda Fillico produkowana jest w Osace przez japońską firmę specjalizującą się w dobrach luksusowych. Każdy flakon przyzdabiany jest kryształkami Swarovskiego, oraz miniaturową kryształową koroną. ($219/750ml)
woda Fillico


#2. Kona Nigari
Pochodzącej z wód otaczających Hawaje wodzie Kona Nigari przypisuje się właściwości zdrowotne, takie jak: zwalczanie stresu i wspomaganie odchudzania. Butelka kosztuje $402 (750ml). Dlaczego tak drogo? Wzbogaca się ją minerałami wydobywanymi z dna morza wokół Hawajów. ($402/750ml)
woda Kona Nigari


#1. „Acqua di Cristallo – Tributo a Modigliani”.
Oto absolutny numer 1 na naszej liście – „Acqua di Cristallo – Tributo a Modigliani”. Butelka tej wody (1250ml) sprzedana została za 60 000$ (+- 200 000 PLN). Oczywiście butelka powleczona 24-karatowym złotem miała decydujący wpływ na cenę. Zaprojektowana przez Fernando Altamirano opakowanie inspirowane było pracami włoskiego malarza i rzeźbiarza, Amedeo Modigliani’ego. Woda jaką umieszczono w tej stanowiącej małe dzieło sztuki butelce pochodziła z Francji, Fidżi oraz islandzkiego lodowca. Obecnie można kupić replikę za „jedyne” 3600$. ($60 000/1250ml)
woda Acqua di Cristallo - Tributo a Modigliani
za luxoeostentacao.com.br

One Comment

    • Papa Smerf

    Najdroższa woda nie najdroższa butelka więc „Acqua di Cristallo-Tributo a Modigliani” jest zdyskwalifikowana.

Skomentuj