Cudowne właściwości lecznicze bursztynu - Zalajkowane.pl
Nowe!

Cudowne właściwości lecznicze bursztynu

Już w starożytności odkryto cudowne właściwości bursztynu. Uważano, że nie tylko jest przydatny, bo ładny, ale także ma moc uzdrawiania! Niezamężne dziewczęta nosiły korale z bursztynu, aby szybko znaleźć swojego kawalera. Bursztynowe amulety przykładano do chorych narządów. Ta prosta czynność przynosiła ulgę w chorobie, a często nawet pozwalała odzyskać utracone zdrowie.

Ludy nadbałtyckie zawsze ceniły bursztyn jako unikatowy, naturalny skarb, posiadający życiodajną siłę. W jego blasku widzać promienie słońca, blask złota i ognia. Ale nie tylko wiara w potężne moce pomagała naszym przodkom leczyć przy użyciu bursztynu wiele chorób. Kamień ten ma faktycznie moc uzdrawiania, prawdziwy dar natury, o który starożytni mieszkańcy planety nawet go nie podejrzewali.

Zaskakujące właściwości kwasu bursztynowego

Naturalny bursztyn stworzony przez naturę w ciągu wielu stuleci, jest bogaty w bursztynian, inaczej kwas bursztynowy, mającego wzór chemiczny C4H6O4. Ten unikalny kwas zawarty jest tylko w niektórych roślinach, w bardzo niewielkich ilościach.

Przykładowo mikrogramy kwasu bursztynowego można znaleść w kukurydzy. Przyspiesza on wzrost i dojrzewanie kolb. W bursztynie bursztynian występuje w postaci stężonej. Kamień powstały z żywicy z drzew iglastych, podczas długotrwałego utwardzania wchłonął maksymalną ilość bursztynianu. Dlatego w bursztynie jest go najwięcej.

Kwas bursztynowy zaangażowany jest w tak zwany cykl Krebsa. Tak nazywa się metabolizm komórkowy, czyli odżywianie i oddychanie wszystkich komórek ciała. Ten wyjątkowy kwas jest zdolny do leczenia różnych chorób, może nawet hamować wzrost komórek rakowych.

Bursztynian dosłownie odmładza organizm, poprzez normalizowanie wszystkich systemów. Jest on stosowany w leczeniu chorób układu sercowo-naczyniowego, układu nerwowego oraz chorób metabolicznych. Doskonale pomaga przy zapaleniu korzonków, anemii, choróbach nerek i innych narządów. Maści z proszekiem bursztynowym stosuje się jako środek antyseptyczny i przeciwzapalny.

Jony naładowane dodatnio

Oprócz unikalnego kwasu bursztynowego, jantar ma jeszcze inną, cenną właściwość – unikalną zdolność do uwalniania do otoczenia jonów naładowanych dodatnio. To dzięki nim kamień działa na narządy chorych, przywracając ich naturalne funkcjonowanie.

Ze względu na te właśnie jony i lecznicze ich właściwości, kamienie bursztynu wykorzystuje się podczas masażu, szczególnie w miejscach, gdzie odczuwany jest ból. Bursztyn normalizuje także ciśnieni krwi, stymuluje przemianę materii, oczyszcza ciało z toksyn. I nie są to pseudo fakty. Właściwości bursztynu studiowało przez dziesięciolecia wiele instytucji badawczych w Polsce, Rosji i innych krajach nadbałtyckich.

Unikalne cechy naturalnego bursztynu są przedmiotem zainteresowania nie tylko instytucji badawczych. Istnieje wiele kurortów SPA, w których jantar jest używany do leczenia i relaksu, np. peelingów ciała, nasaży i okładów z użyciem sproszkowanego bursztynu.

Są także ośrodki lecznicze i sanatoria wykorzystujące wszystkie właściwości lecznicze tego wspaniałego daru natury. Amber jest tam używany w leczeniu płuc, a także pomaga złagodzić stres kuracjuszy, odmłodzić i przywrócić witalność.

Kiedy tylko ruszycie nad Bałtyk, warto wybrać się rankiem na plażę, najlepiej po sztormie i poszukać w wodorostach żółtych, lekkich kamyków, potem przyrządzić z nich nalewkę, albo masować obolałe miejsca lub przyłożyć do splotu słonecznego, żeby ustabilizować pracę serca, układu krążenia, czy śledziony. Samo zdrowie!

źródło: umnaja.ru

Skomentuj