Dlaczego maseczki ochronne wielorazowe to najkorzystniejsze rozwiązanie?
Nowe!

Dlaczego maseczki ochronne wielorazowe to najkorzystniejsze rozwiązanie?

Maseczki ochronne okazały się produktem tzw. pierwszej potrzeby w 2020 roku. Pandemia COVID-19 i związane z nią obostrzenia zaskoczyły wszystkich bez wyjątku. Jeśli ktoś wcześniej interesował się tematem ochronnych maseczek na twarz, to raczej głównie pod kątem problemu smogu i zanieczyszczenia powietrza, z czym od lat mierzy się wiele polskich miast. Nikt wówczas nie myślał o takich rzeczach jak maseczki ochronne wielorazowe, maseczki z zaworem czy specjalistycznymi filtrami. Sporo się od tamtej pory zmieniło.

Przybierająca na sile pandemia sprawiła, że wszystko się zmieniło. Początkowo popyt przerósł możliwości podaży, przez co mieliśmy przez wiele tygodni do czynienia z sytuacją, w której nawet najprostsze i najtańsze maseczki ochronne stały się towarem luksusowym, bardzo pożądanym i w związku z tym deficytowym.

maseczka ochronna

maseczka ochronna // fot. pexels.comJak wybrać maseczkę ochronną na twarz?

Na szczęście, z czasem producenci maseczek ochronnych nauczyli się udoskonalać proces produkcji. Bardzo restrykcyjne ograniczenia społeczne z wiosny 2020 r. przyniosły wiele interesujących obserwacji i wniosków, które pozwoliły przystosować maski ochronne do potrzeb i oczekiwań obywateli w różnym wieku, o rozmaitych profesjach. Jak zatem wybrać odpowiednią maseczkę ochronną? Które maseczki są najlepsze i dlaczego?

Maseczki ochronne wielorazowe – bezpieczeństwo i oszczędność pieniędzy

Po pierwszej fali COVID-19 wiosną 2020 roku zrozumieliśmy, jak ważne jest noszenie maseczek w miejscach publicznych. Jednak konieczność noszenia ich przez długi czas w pracy, środkach transportu czy na uczelni, przyniosła wiele zaskakujących obserwacji. Po pierwsze okazało się, że zwykłe najprostsze jednorazowe maseczki nie nadają się do noszenia przez dłuższy czas. Dlatego wiele osób zaczęło poszukiwać alternatywy. Atrakcyjnym rozwiązaniem okazały się maseczki ochronne wielorazowe, które można prać i używać w ten sposób przez dłuższy czas. Na czym polega ich fenomen?

Maseczki ochronne, a ich cena

Maseczki jednorazowe potrafią być bardzo tanie, ale jest to złudne, bo w dłuższej perspektywie wydajemy o wiele więcej, tylko po prostu codzienne wizyty w sklepie stały się normą, do której się po prostu się przyzwyczailiśmy. Rozwiązaniem mogą być maseczki ochronne wielorazowe. Maski oferowane na przykład przez polskiego producenta, markę SafeMask można kupić w cenie zaledwie 7,90 zł za sztukę. Oczywiście, jeśli zdecydujemy się na zakup kilku sztuk na raz – można liczyć na spore obniżki. W końcu każdy z nas ma kogoś bliskiego, komu taką maseczkę można podarować i w ten sposób wyrazić naszą troskę. Nawet w przeliczeniu na jedną sztukę jest to bardzo atrakcyjna cena, biorąc pod uwagę, że maski są szyte w 100% w polskich szwalniach.

Warto wiedzieć, że decydując się na zakup maseczek ochronnych wielorazowych produkowanych w Polsce, dbamy nie tylko o własne zdrowie, ale także wspieramy krajową gospodarkę i rodzimych producentów w tych ciężkich dla biznesu czasach.

Dlaczego maseczki ochronne wielorazowe to najlepsze i najkorzystniejsze finansowo rozwiązanie?

Weźmy ponownie pod lupę ofertę wspomnianego wyżej polskiego producenta, markę SafeMask. Na swojej stronie internetowej marka chwali się, że z ich maseczek korzystają zarówno prywatni odbiorcy, firmy, jak i nawet instytucje rządowe. Wszystkie maseczki wykonane są z dwóch warstw – polimeru o gramaturze 240 g/m2 oraz bezpiecznej dla skóry bawełny. Maski wielorazowe można prać, dlatego najrozsądniejszym rozwiązaniem jest zakup kilku sztuk, tak aby w trakcie prania czy suszenia, mieć zawsze kilka ‘bezpiecznych’ sztuk.

Decydując się na zakup wielu sztuk naraz, możemy zaoszczędzić nawet do 50% ceny. To bardzo istotny czynnik dla wielu osób w czasach pandemii, gdy każdy stara się oszczędnie gospodarować pieniędzmi i ograniczać wydatki. Producenci włożyli sporo czasu i wysiłku w to, aby były bezpieczne, wygodne i równocześnie zachowały modny wygląd. Zakup odpowiednich maseczek ochronnych to inwestycja we własne zdrowie, dobre samopoczucie oraz bezpieczeństwo swoje, swojej rodziny czy miejsca pracy.

Wpis powstał przy współpracy z firmą SafeMask

Skomentuj