Fakty o bliźniakach - zalajkowane.pl
Nowe!

Fakty o bliźniakach – ciekawostka

Niewiarygodny dyskomfort, wymioty i 9 miesięcy noszenia w brzuchu, a na sam koniec może wydarzyć się niespodzianka i zamiast jednego bobo wychodzi ich okrągła dwójka:) Jak to się dzieje tłumaczyć nie muszę – zaczyna sie od mężczyzny pokrywającego kobietę hahahah:)

Idąc dalej…

Od lat 80tych ciąże bliźniacze mają tendencję wzrostowe, a spowodowane jest to między innymi nadmiernym używaniem różnego rodzaju antybiotyków itp. w naszym codziennym życiu… Niestety tutaj nawet Ania Lewandowska nie pomoże ze swoją dietą cud (by the way Ania…piję wodę z rana (ciepłą) zgodnie z zaleceniem:)
 

Dzieci nowo narodzone nie wyróżniają się tak bardzo, a stereotypy twierdzą, że bliźniaki z reguły są identyczne:) Bardziej niż mylne. Chcę przybliżyć Wam tematykę ciąży bliźniaczej i pokazać najciekawsze fakty z tym powiązane. Najlepsze fakty o bliźniakach – popatrz poniżej:)

1. Identyczne bliźniaki nie mają takich samych lini papilarnych…pomimo posiadania prawie identycznego kodu DNA…
Fingerprints of identical twins, 1956.

 
2. Już jako płód popadają w interakcję:) Dobrze, że w brzuszku nie ma Ipadów to chociaż podczas ciąży spędzają czas w sposób rozwijający:) Nieeeeee kooppp:)
twinswomb

 
3. Jako malutkie dzieciaczki  wymyślają swój własny sposób komunikacji:) Sweet!

 
4. Niektóre bliźniaki (połączone ze sobą) są w stanie odczuwać bodźce zewnętrzne dotykające brata/siostrę np. smak podczas jedzenia :)Odczucie dotyku…Gorzej jak jedno wcina MC, a inne jest wegetarianinem:)

5. Wysokie kobiety są podatne na ciąże bliźniacze tak samo jak kobiety, które spożywają duże ilości białka…pomyślcie za nim najecie się tak zdrowych serków wiejskich:)
nightcheese

Sumując cały ten temat:) Czy to geny, czy to duża ilość białka liczy się fakt, że w momencie narodzin dziecka/dzieci:) liczy się wyłącznie jedno – oby dało spać w nocy:)

 

Źródło: Hiuffingtonpost

One Comment

Skomentuj