Marzycie o ekstremalnych przeżyciach? Skok na bungee lub ze spadochronem już zaliczony a Wam ciągle brakuje adrenaliny? Mam dla Was świetną wiadomość – w Zatorze pod Krakowem z okazji czwartych urodzin słynnego parku rozrywki Energylandia otwarto 14 lipca Hyperion, czyli najszybszy rollercoaster w Europie!
Hyperion – najwyższy i najszybszy w Europie
Chociaż do dyspozycji odwiedzających Energylandię było już kilka atrakcji, które podnoszą poziom adrenaliny (jak choćby 40-metrowe ramię Space Booster mknące z prędkością 100km/h czy ogromne wahadło Aztec Swing) to rollercoaster Hyperion przebija je wszystkie. Jak już wspomniałem Hyperion jest najwyższym (77 metrów wysokości i aż 80 metrów przy pierwszym spadku) oraz najszybszym rollercoasterem w całej Europie (rozpędza się do 142 km/h!). Po pierwszym spadku wpada w tunel i to właśnie tam osiąga maksymalną prędkość.
Co ponadto oferuje nowy rollercoaster z Energylandii?
◾ 85 stopni nachylenia przy spadku – żadna inna kolejka górska w Europie nie ma takiego spadku
◾ efekt wodny, splash flow
◾ liczne zwroty i podwójne zakręty
◾ maksymalna szybkość przy zakrętach i pikowaniu w dół
◾ gigantyczna prędkość przy wyjazdach na wzniesienia, efekt nieważkości
◾ mnóstwo przeciążeń
◾ niespodziewane efekty grawitacyjne
◾ panoramiczna fala, z zachwycającym widokiem
◾ obrotowe nachylenia toru
Trasa przejazdu ma w sumie 1.5 kilometra (czas przejazdu to 2 minuty), a do Hyperiona zmieści się 28 osób (2 wagoniki w konfiguracji 7 rzędów po 4 fotele na każdy). Nie tylko przejazd robi wrażenie – stacja Hyperiona została zaprojektowana, by przypominać opuszczoną stację badawczo-kosmiczną. Motywem przewodnim kolejki jest bowiem podróż statku badawczego Hyperion_1 który w trakcie lotu do księżyca Saturna (tytułowy Hyperion) natrafia na czarną dziurę oraz tunel czasoprzestrzenny, którym dociera w okolice planety o nazwie Hyper Novi. Ta bliźniaczo podobna do Ziemi planeta znajduje się w świecie równoległym. Nazwa kolejki, futurystyczny wystrój stacji oraz czarny kolor toru i podpór nawiązują jednoznacznie do tematyki kosmicznej.
Ceny biletów na Hyperiona
Bilet wstępu do Energylndii obejmuje wszystkie atrakcje bez limitów czasowych i ilościowych: roller-coastery, karuzele, kina, widowiska, pokazy, strefa dziecięca, strefa familijna, strefa ekstremalna, Water Park. Bilet normalny to koszt rzędu 119 złotych, ulgowy (dla osób do 140 cm wzrostu) kosztuje 69 złotych, a dzieci do lat 3 płacą symboliczną złotówkę. Do Hyperiona nie ma oddzielnych biletów, lecz jeśli wybieracie się kilka dni po premierze musicie przygotować się na spore kolejki do nowej atrakcji – w pierwszych dniach po jej otwarciu w kolejce do przejazdu trzeba było stać od 40 minut do 1,5h. Uwaga: na gigantyczny rollercoaster wstęp mają jedynie osoby o wzroście przekraczającym 140 cm.
Do HYPERIONA w przeciwieństwie do pozostałych atrakcji obowiązują trzy kolejki. Jedna jest dla osób, które chcą usiąść w pierwszym rzędzie. Druga jest dla singli, a trzecia dla wszystkich pozostałych. Takie rozwiązanie sprawia, że kolejka schodzi sprawnie i każdy jest zadowolony. Lubimy to rozwiązanie i życzylibyśmy go sobie przy wszystkich rollercosterów” możemy przeczytać w serwisie rodzice.pl
Film z przejazdu Hyperionem
Zobacz też:
• 10 rzeczy, których musisz spróbować, jeśli lubisz adrenalinę
• Top12: Najlepsze parki wodne świata
Skomentuj
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.