5 niebanalnych prezentów, które podbiją serca najbliższych - Zalajkowane.pl
Nowe!

5 niebanalnych prezentów, które podbiją serca najbliższych

Mimo dobrych intencji prezenty nie zawsze są trafione, a sprawienie radości za pomocą podarunku, wbrew pozorom nie jest takie łatwe, jak mogłoby się wydawać. Można oprzeć się na znajomości charakteru i upodobań obdarowywanego, ale należy również pamiętać, że rutyna jest złym doradcą. Najlepiej postawić na różnorodność, ponieważ to właśnie niespodzianki sprawiają najwięcej radości, co zwykle przekłada się na zadowolenie z prezentu. Nie ma uniwersalnej reguły, która sprawi, że podarunek zawsze będzie trafiony. Jednak istnieją statystyki, pokazujące jakich rodzajów prezentów lepiej unikać, aby móc cieszyć się z wywołania uśmiechu na twarzy bliskiej osoby.

Według kobiet najgorszym pomysłem na upominek są sprzęty domowe, akcesoria kuchenne i artykuły spożywcze. Na kolejnych miejscach znajdują się środki higieny i ozdobne drobiazgi. Panie nie będą też zadowolone z akcesoriów erotycznych, choć sprawi to pewnie spory zawód niejednemu mężczyźnie.

W gusta mężczyzn zwykle trafić łatwiej, ale panowie również bywają kapryśni. Większość deklaruje, że nie ucieszy się ze swetra, skarpet czy piżamy. Według ankietowanych nie sprawdzi się też krawat, ale na pewno znajdzie się grupa mężczyzn nie podzielająca tego poglądu. Ostrożnie należy też podchodzić do kupowania bielizny. Przygotowaliśmy dla Was 5 propozycji podarunków, które statystycznie są najlepszym pomysłem na prezent.

#1 Upominki zrobione własnoręcznie

Jak wiadomo najlepsze prezenty to takie, które świadczą o więzi, trosce i uczuciach do drugiej osoby. Nie zawsze trzeba wydawać pieniądze, aby pokazać swoje zaangażowanie. Poświęcenie czasu na zrobienie czegoś własnoręcznie to doskonała forma podarunku, który w większości zostanie doceniony i sprawdzi się przy każdej okazji. W Internecie znajdzie mnóstwo gotowych poradników na temat samodzielnego przygotowywania prezentów. Wystarczy skorzystać z wyszukiwarki i do dzieła! Kiedyś już pisaliśmy o tym, że bardzo często babcie wręczają takie upominki (link). Obdarowani raczej nie tego się spodziewali, ale czy według Was wyglądają na zawiedzionych? Na tym właśnie polega magia własnoręcznie zrobionych niespodzianek.

fot: myfashiondream.blog.pl#2 Bony podarunkowe

Oczywiście jest to trochę droga na skróty, ale przynajmniej z gwarancją trafienia w upodobania obdarowanego, ponieważ trudno, aby prezent się nie spodobał, jeżeli wybiera go samodzielnie osoba, dla której jest przeznaczony. Praktycznie wszystkie większe sklepy stacjonarne i internetowe posiadają bony podarunkowe w swojej ofercie, a dla pewności możecie nawet przedpłacić kartę do całej galerii handlowej, z możliwością wykorzystania w dziesiątkach sklepów czy stoisk.

fot: http://fireflygifts.co.uk#3 Niezapomniane chwile

Przelot balonem, skok na bungee lub prywatna sesja zdjęciowa – to wszystko może być skrytych marzeń bliskiej osoby, która potrzebuje jedynie trochę motywacji, aby móc je spełnić. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby Wasz prezent ją do tego przybliżył! Należy jednak mieć na uwadze, że decydując się na taką niespodziankę trzeba dobrze znać obdarowanego, ponieważ zamawiając na przykład ekstremalną wspinaczkę dla osoby z lękiem wysokości, możecie sprawić, że jej wspomnienia będą niezapamiętane, ale nie koniecznie z powodów, na których Wam zależało. Trafiony prezent z tej kategorii, może być strzałem w dziesiątkę i najlepszym prezentem, jaki bliska osoba mogła sobie wyobrazić. Całą gamę takich podarunków znajdziecie na stronie: prezenty.pl

pomysł na prezent

fot: prezenty.pl#4 Spontaniczna podróż

Oderwanie się na chwilę od bieżących spraw i odpoczynek w pięknych okolicznościach przyrody, to bez wątpienia może sprawdzić prawdziwą radość. Wycieczka to świetny pomysł na prezent, jeżeli nie koliduje z innymi planami, przez które wyjazd może nie dojść do skutku. Niekoniecznie wyprawa musi być egzotyczna i daleka; liczy się inwencja w planowani, oparta na upodobaniach bliskiej osoby. Może się okazać, że tuż obok znajduje się miejsce, w którym pobyt będzie doskonałym prezentem i pełnią szczęścia.

pomysł na prezent

fot: szpilkiwplecaku.pl#5 Prezenty spersonalizowane

Elementem, który wyróżnia większość prezentów jest jego spersonalizowanie za pomocą dedykacji lub grawerunku. W ten sposób osoba obdarowana zawsze będzie będzie pamiętać o okolicznościach i osobie, od której go dostała. Obecnie prawie wszystkie podarunki można w ten sposób oznaczyć, bez wydawania znacznej kwoty. Taka niespodzianka na pewno będzie ciepło przyjęta, a umieszczenie na niej sentencji podkreśli więź i uczucia, którymi darzycie obdarowanego.

Skomentuj