Nowe!

20 nietypowych restauracji w USA

2 / 3

#13 La Caverna – Nowy Jork

La Caverna wzorowana jest na jaskini. Całość pokryta jest formacjami skalnymi i malowidłami jaskiniowymi, które naprawdę stwarzają atmosferę przebywania w ogromnej jaskini, pomimo tego, że znajduje się w centrum Manhattanu. W nocy restauracja zmienia się w klub dzięki DJ-owi i parkiecie do tańca.

La Caverna restauracja na Manhattanie

La Caverna znajduje się na Lower East Side na Manhattanie (fot: La Caverna NYC/Facebook)#12 Pandorica – Beacon

Pandorica to restauracja w rejonie Hudson Valley w stanie Nowy Jork, której motywem jest „Doktor Who” (sama nazwa jest odniesieniem do więzienia, które jest ważną częścią 5 sezonu serialu). Menu również zawiera mnóstwo odniesień do serialu, jak na przykład paluszki rybne i sos angielski.

restauracja The Pandorica

Całe miejsce wypełnione jest drobiazgami takimi jak ten wazonik przypominający TARDIS (wehikuł czasu i statek kosmiczny, który pojawia się w „Doktorze Who”) (fot: Ben Y./Yelp)#11 Beetle House – Nowy Jork

Beetle House, znajdujący się na Lower East Side w Nowym Jorku, jest listem miłosnym do Tima Burtona. Ściany pokryte są dziełami fanów, nieco przerażającymi antykami i rekwizytami z jego filmów. Gospodarz przebrany jest za Żukoskoczka i odgrywa swoją rolę. Menu również wypełnione jest odniesieniami do dzieł Burtona, takimi jak „This is Halloween!”, drink na bazie likieru dyniowego, czy „Jakubek i sałatka z brzoskwini olbrzymki”.

beetle house restauracja

Bar wypełniony jest pamiątkami z filmów Burtona. (fot: Audrey J./Yelp)#10 Safe House – Milwaukee

Za drzwiami oznakowanymi tabliczką „International Exports” w alejce w Milwaukee znajdziesz Safe House, czyli bar i grill o tematyce szpiegowskiej. Aby dostać się do środka musisz znać hasło, w przeciwnym razie „agent” zmusi cię do wykonywania zadań, które będą oglądali goście wewnątrz. Menu pełne jest potraw takich jak „Smażone C4 z serem” czy „Pociski z zielonej fasoli”.

restauracja safe house

James Bond poczułby się w tym barze jak w domu. (fot: SafeHouse (Milwaukee)/Facebook)#9 Trailer Park Lounge – Nowy Jork

Trailer Park Lounge to uroczy hołd dla parkingów kempingowych w Ameryce, wraz z plastikowymi flamingami, portretami Elvisa i kanapkami z mieloną wołowiną. Co ciekawe została wybrana jedną z pięciu „najbardziej kiczowatych restauracji w Ameryce” przez Food Network.

Trailer Park Lounge

fot: Trailer Park Lounge/Facebook#8 Stinking Rose – San Francisco

Stinking Rose ma prosty, lecz wymowny motyw: czosnek. Jej slogan to po prostu „czosnkowa restauracja”. Każde danie z menu zawiera czosnek, a z sufitu zwisa zrobiony z niego ogromny warkocz. Stinking Rose serwuje około 1,300 kilogramów czosnku każdego miesiąca!

restauracja The Stinking Rose

Odrobina czosnku w restauracji (fot: The Stinking Rose/Facebook)#7 Ellen’s Stardust Diner – Nowy Jork

Ellen’s Stardust Diner jest ważnym miejscem w Nowym Jorku. Wejście do środka sprawia, że czujesz się jakbyś wrócił do lat pięćdziesiątych, lecz nie one są motywem tej knajpy. Jest nim Broadway. Ściany pokryte są plakatami legend Broadwayu, a kelnerzy śpiewają. Personel składa się z osób, które próbują dostać się na scenę i wypróbowują swój talent na gościach.

restauracja ellens stardust diner

Knajpa czerpie inspiracje ze swojej lokalizacji na Broadwayu. (fot: littlenySTOCK/Shutterstock)

Skomentuj