20 nietypowych restauracji w USA - Zalajkowane.pl
Nowe!

20 nietypowych restauracji w USA

Tematyczne restauracje mogą być strzałem w dziesiątkę lub kompletnym niewypałem. Czasami są zbyt niszowe, innym razem zbyt kiczowate. Granica pomiędzy subtelnością a tandetą jest bardzo cienka. Od restauracji o tematyce szpitalnej, po taką z własnym wodospadem, oto 20 najbardziej zakręconych tematycznych restauracji w USA.

#20 Tonga Room & Hurricane Bar – San Francisco

Znajdująca się pod hotelem Fairmont, Tonga Room & Hurricane Bar jest najstarszym barem tiki w Ameryce. Nie szczędzono wydatków tworząc idealny polinezyjski klimat – jest tam „laguna” (dawniej hotelowy basen” z barką, na której gra zespół i każdej nocy symulowana jest tam burza z piorunami.

restauracja Tonga Room and Hurricane Bar

„Laguna” była niegdyś hotelowym basenem. (fot: Facebook/Tonga Room and Hurricane Bar)#19 Tommy Gun’s Garage – Chicago

Tommy Gun’s Garage to speakeasy, czyli nielegalny bar z czasów prohibicji z przedstawieniem na żywo, do udziału w którym może zostać wciągnięta publiczność. Miejsce naprawdę oddaje charakter takiego baru, stroje pracowników jak i muzyka pochodzą prosto z lat 20.

restauracja Tommy Gun's Garage

To najdłużej działająca interaktywna restauracja z przedstawieniem w Chicago. (fot: Tommy Gun’s Garage/Facebook)#18 Heart Attack Grill – Las Vegas

Motyw Heart Attack Grill jest dosyć niezdrowy, a mianowicie jest to szpital. Kelnerzy ubrani są jak pielęgniarki i pielęgniarze, a goście po wejściu proszeni są o przebranie się w szpitalne koszule. Daniem, które jest najsławniejsze, jest „Ośmio-bajpasowy burger”, który ma jak można się domyślić, aż osiem kotletów i prawie 20,000 kalorii. Zamówienia określane są jako „recepty”, wino serwowane jest w kroplówkach, a drinki w butelkach po tabletkach. Na zewnątrz znajduje się waga, na której goście mogą zważyć się przed i po posiłku.

restauracja czy szpital? heart attack grill w Las Vegas

fot: Megan Willett/Business Insider#17 Jekyll & Hyde – Nowy Jork

Jekyll & Hyde prawdopodobnie jest najbardziej znanym miejscem na tej liście. Jest „jedyną nawiedzoną restauracją w Nowym Jorku”. Goście mogą tam co 10 minut obejrzeć występy takich postaci jak Wilkołak Pazur lub Wampir Dreadmina. Dbałość o szczegóły wystroju jest imponująca – ściany pokryte są wszelkiego rodzaju dziwactwami i odniesieniami do klasycznych powieści grozy.

restauracja Jekyll & Hyde

Fragment dekoracji w Jekyll & Hyde. (fot: Rob W./Yelp)#16 Ninja New York – Nowy Jork

Przypominające loch wnętrze Ninja New York ma wyglądać jak wioska ninja z Japonii w czasach feudalnych – w komplecie z mostami i zamkowymi ścianami. Kelnerzy są ubrani jak ninja (i regularnie wykonują akrobacje). Jest też ninja-magik, który podchodzi do stolików wykonując magiczne sztuczki. Do jedzenia jest wiele rzeczy, od sushi po steki a do picia zamówić można japońskie piwo Sapporo za 7$.

Restauracja w stylu Ninja w Nowym Jorku

Ninja przygotowują jedzenie na oczach klientów. (fot: karendotcom127/Flickr)#15 Airplane Restaurant – Colorado Springs

Motyw Airplane Restaurant nie wymaga wyjaśnień. Restauracja jest byłym wojskowym tankowcem z lat 50. wypełnionym lotniczymi akcesoriami. Dodatkową rozrywką jest możliwość wejścia do kokpitu i wciśnięcia wszystkich przycisków.

Restauracja w samolocie

Restauracja znajduje się częściowo w samolocie. (fot: he Airplane Restaurant/Facebook)#14 Casa Bonita – Lakewood

Jedzenie w Casa Bonita jest nie lada doświadczeniem. Jest tam wodospad, z którego ludzie skaczą do wody, przechadzający się goryl i jaskinia, którą można eksplorować. Ta restauracja o tematyce meksykańskiej naprawdę stara się wciągnąć gości w różne aspekty meksykańskiej kultury. Casa Bonita jest tak ważnym miejscem w Kolorado, że w 2015 roku została oznaczona jako punk orientacyjny.

Restauracja Casa Bonita

Casa Bonita ma swój własny wodospad. (fot: Ashley W./Yelp)#13 La Caverna – Nowy Jork

La Caverna wzorowana jest na jaskini. Całość pokryta jest formacjami skalnymi i malowidłami jaskiniowymi, które naprawdę stwarzają atmosferę przebywania w ogromnej jaskini, pomimo tego, że znajduje się w centrum Manhattanu. W nocy restauracja zmienia się w klub dzięki DJ-owi i parkiecie do tańca.

La Caverna restauracja na Manhattanie

La Caverna znajduje się na Lower East Side na Manhattanie (fot: La Caverna NYC/Facebook)#12 Pandorica – Beacon

Pandorica to restauracja w rejonie Hudson Valley w stanie Nowy Jork, której motywem jest „Doktor Who” (sama nazwa jest odniesieniem do więzienia, które jest ważną częścią 5 sezonu serialu). Menu również zawiera mnóstwo odniesień do serialu, jak na przykład paluszki rybne i sos angielski.

restauracja The Pandorica

Całe miejsce wypełnione jest drobiazgami takimi jak ten wazonik przypominający TARDIS (wehikuł czasu i statek kosmiczny, który pojawia się w „Doktorze Who”) (fot: Ben Y./Yelp)#11 Beetle House – Nowy Jork

Beetle House, znajdujący się na Lower East Side w Nowym Jorku, jest listem miłosnym do Tima Burtona. Ściany pokryte są dziełami fanów, nieco przerażającymi antykami i rekwizytami z jego filmów. Gospodarz przebrany jest za Żukoskoczka i odgrywa swoją rolę. Menu również wypełnione jest odniesieniami do dzieł Burtona, takimi jak „This is Halloween!”, drink na bazie likieru dyniowego, czy „Jakubek i sałatka z brzoskwini olbrzymki”.

beetle house restauracja

Bar wypełniony jest pamiątkami z filmów Burtona. (fot: Audrey J./Yelp)#10 Safe House – Milwaukee

Za drzwiami oznakowanymi tabliczką „International Exports” w alejce w Milwaukee znajdziesz Safe House, czyli bar i grill o tematyce szpiegowskiej. Aby dostać się do środka musisz znać hasło, w przeciwnym razie „agent” zmusi cię do wykonywania zadań, które będą oglądali goście wewnątrz. Menu pełne jest potraw takich jak „Smażone C4 z serem” czy „Pociski z zielonej fasoli”.

restauracja safe house

James Bond poczułby się w tym barze jak w domu. (fot: SafeHouse (Milwaukee)/Facebook)#9 Trailer Park Lounge – Nowy Jork

Trailer Park Lounge to uroczy hołd dla parkingów kempingowych w Ameryce, wraz z plastikowymi flamingami, portretami Elvisa i kanapkami z mieloną wołowiną. Co ciekawe została wybrana jedną z pięciu „najbardziej kiczowatych restauracji w Ameryce” przez Food Network.

Trailer Park Lounge

fot: Trailer Park Lounge/Facebook#8 Stinking Rose – San Francisco

Stinking Rose ma prosty, lecz wymowny motyw: czosnek. Jej slogan to po prostu „czosnkowa restauracja”. Każde danie z menu zawiera czosnek, a z sufitu zwisa zrobiony z niego ogromny warkocz. Stinking Rose serwuje około 1,300 kilogramów czosnku każdego miesiąca!

restauracja The Stinking Rose

Odrobina czosnku w restauracji (fot: The Stinking Rose/Facebook)#7 Ellen’s Stardust Diner – Nowy Jork

Ellen’s Stardust Diner jest ważnym miejscem w Nowym Jorku. Wejście do środka sprawia, że czujesz się jakbyś wrócił do lat pięćdziesiątych, lecz nie one są motywem tej knajpy. Jest nim Broadway. Ściany pokryte są plakatami legend Broadwayu, a kelnerzy śpiewają. Personel składa się z osób, które próbują dostać się na scenę i wypróbowują swój talent na gościach.

restauracja ellens stardust diner

Knajpa czerpie inspiracje ze swojej lokalizacji na Broadwayu. (fot: littlenySTOCK/Shutterstock)#6 Magic Castle – Los Angeles

Magic Castle to klub Akademii Sztuk Magicznych i jedno z najbardziej ekskluzywnych miejsc na tej liście – trzeba być jego członkiem (lub przyjacielem członka), żeby tu zjeść przestrzegając oczywiście surowych wymagań co do ubioru. Znajduje się tu pięć barów i odbywają się pokazy magiczne. Całe miejsce ma motyw magii i pełne jest magicznych artefaktów i osobliwości, takich jak regał z książkami, który tak naprawdę jest ukrytym przejściem.

restauracja The Magic Castle

Jadalnia wypełniona jest kryształowymi kulami i świecami. (fot: The Magic Castle/Facebook)#5 Harvey Washbangers – College Station

Prawdopodobnie najbardziej „nudny” motyw na tej liście, Harvey Washbangers to po części bar restauracja i pralnia samoobsługowa. Tak, dobrze czytacie: znajdują się tu działające pralki i suszarki, a gości zachęca się do zamówienia czegoś do jedzenia, podczas gdy czekają na pranie.

pralnia czy restauracja? oto Harvey Washbangers

fot: Harvey Washbangers/Facebook#4 Bors Hede – Stillwater

Bors Hede jest bardzo realistycznym zajazdem stylizowanym na XIV wiek. Znajduje się w średniowiecznej wiosce Camlann, a menu zawiera potrawy adekwatne do czasów. Cała obsługa jest bardzo zaangażowana tematycznie, więc zachęcamy do skorzystania z okazji do posłuchania ludzi mówiących staro-angielszczyzną.

restauracja bors hede inne

Zajazd znajduje się w średniowiecznej wiosce Camlann. (fot: Zagat.com)#3 Chemist – Myrtle Beach

Chemist jest dokładnie tym, co sugeruje nazwa, czyli restauracją o tematyce chemicznej. Obsługa nosi fartuchy laboratoryjne, napoje podaje się w zlewkach (które czasem dymią) a na stolikach znajdują się tabele okresowe. Jedzenie, które się tutaj serwuje to kuchnia molekularna.

restauracja The Chemist

Wejście tu to jak znalezienie się w laboratorium naukowym. (fot: Aaron S./Yelp)#2 Rue la Rue Cafe – Brooklyn

Rue la Rue Cafe obecnie jest zamknięta, ale właściciel obiecuje, że niedługo powrócą. To dobra wiadomość, bo „Złotka” to jeden z ulubionych seriali wszech czasów i wielu ludzi chciałoby spędzić tu czas. Kawiarnia wypełniona jest rekwizytami z serialu, pamiątkami po Rue McClanahan i znajduje się tu telewizor, na którym ciągle leci serial.

Rue la Rue Cafe

Blanche pokochałaby to miejsce. (fot: June S./Yelp)#1 Varsity – Atlanta

Varsity w centrum Atlanty to największa restauracja typu drive-in w Ameryce, która jest tak duża, że rozciąga się przez dwie przecznice. Jest to czysta amerykańska nostalgia: goście mogą zamawiać z samochodów, do których posiłek przyniosą kelnerzy w uniformach, a wnętrze jest żywcem wyjęte z filmu „Grease”.

Największa w USA restauracja drive-in znajduje się w Atlancie

Największa w USA restauracja drive-in (fot: Sean Pavone/Shutterstock)
za thisisinsider.com

Skomentuj