20 nietypowych restauracji w USA - Zalajkowane.pl - ciekawostki, newsy, video i wiele więcej!
Nowe!

20 nietypowych restauracji w USA

1 / 3

Tematyczne restauracje mogą być strzałem w dziesiątkę lub kompletnym niewypałem. Czasami są zbyt niszowe, innym razem zbyt kiczowate. Granica pomiędzy subtelnością a tandetą jest bardzo cienka. Od restauracji o tematyce szpitalnej, po taką z własnym wodospadem, oto 20 najbardziej zakręconych tematycznych restauracji w USA.

#20 Tonga Room & Hurricane Bar – San Francisco

Znajdująca się pod hotelem Fairmont, Tonga Room & Hurricane Bar jest najstarszym barem tiki w Ameryce. Nie szczędzono wydatków tworząc idealny polinezyjski klimat – jest tam „laguna” (dawniej hotelowy basen” z barką, na której gra zespół i każdej nocy symulowana jest tam burza z piorunami.

restauracja Tonga Room and Hurricane Bar

„Laguna” była niegdyś hotelowym basenem. (fot: Facebook/Tonga Room and Hurricane Bar)#19 Tommy Gun’s Garage – Chicago

Tommy Gun’s Garage to speakeasy, czyli nielegalny bar z czasów prohibicji z przedstawieniem na żywo, do udziału w którym może zostać wciągnięta publiczność. Miejsce naprawdę oddaje charakter takiego baru, stroje pracowników jak i muzyka pochodzą prosto z lat 20.

restauracja Tommy Gun's Garage

To najdłużej działająca interaktywna restauracja z przedstawieniem w Chicago. (fot: Tommy Gun’s Garage/Facebook)#18 Heart Attack Grill – Las Vegas

Motyw Heart Attack Grill jest dosyć niezdrowy, a mianowicie jest to szpital. Kelnerzy ubrani są jak pielęgniarki i pielęgniarze, a goście po wejściu proszeni są o przebranie się w szpitalne koszule. Daniem, które jest najsławniejsze, jest „Ośmio-bajpasowy burger”, który ma jak można się domyślić, aż osiem kotletów i prawie 20,000 kalorii. Zamówienia określane są jako „recepty”, wino serwowane jest w kroplówkach, a drinki w butelkach po tabletkach. Na zewnątrz znajduje się waga, na której goście mogą zważyć się przed i po posiłku.

restauracja czy szpital? heart attack grill w Las Vegas

fot: Megan Willett/Business Insider#17 Jekyll & Hyde – Nowy Jork

Jekyll & Hyde prawdopodobnie jest najbardziej znanym miejscem na tej liście. Jest „jedyną nawiedzoną restauracją w Nowym Jorku”. Goście mogą tam co 10 minut obejrzeć występy takich postaci jak Wilkołak Pazur lub Wampir Dreadmina. Dbałość o szczegóły wystroju jest imponująca – ściany pokryte są wszelkiego rodzaju dziwactwami i odniesieniami do klasycznych powieści grozy.

restauracja Jekyll & Hyde

Fragment dekoracji w Jekyll & Hyde. (fot: Rob W./Yelp)#16 Ninja New York – Nowy Jork

Przypominające loch wnętrze Ninja New York ma wyglądać jak wioska ninja z Japonii w czasach feudalnych – w komplecie z mostami i zamkowymi ścianami. Kelnerzy są ubrani jak ninja (i regularnie wykonują akrobacje). Jest też ninja-magik, który podchodzi do stolików wykonując magiczne sztuczki. Do jedzenia jest wiele rzeczy, od sushi po steki a do picia zamówić można japońskie piwo Sapporo za 7$.

Restauracja w stylu Ninja w Nowym Jorku

Ninja przygotowują jedzenie na oczach klientów. (fot: karendotcom127/Flickr)#15 Airplane Restaurant – Colorado Springs

Motyw Airplane Restaurant nie wymaga wyjaśnień. Restauracja jest byłym wojskowym tankowcem z lat 50. wypełnionym lotniczymi akcesoriami. Dodatkową rozrywką jest możliwość wejścia do kokpitu i wciśnięcia wszystkich przycisków.

Restauracja w samolocie

Restauracja znajduje się częściowo w samolocie. (fot: he Airplane Restaurant/Facebook)#14 Casa Bonita – Lakewood

Jedzenie w Casa Bonita jest nie lada doświadczeniem. Jest tam wodospad, z którego ludzie skaczą do wody, przechadzający się goryl i jaskinia, którą można eksplorować. Ta restauracja o tematyce meksykańskiej naprawdę stara się wciągnąć gości w różne aspekty meksykańskiej kultury. Casa Bonita jest tak ważnym miejscem w Kolorado, że w 2015 roku została oznaczona jako punk orientacyjny.

Restauracja Casa Bonita

Casa Bonita ma swój własny wodospad. (fot: Ashley W./Yelp)

Skomentuj