"PoDrodze Afryka" czyli 17000 kilometrów "maluchem" przez Afrykę!
Nowe!

„PoDrodze Afryka” czyli 17000 kilometrów „maluchem” przez Afrykę!

Maluchem przez Afrykę

Po trzech miesiącach polska wyprawa maluchem dotarła do celu – Przylądka Dobrej Nadziei. Wystartowali we wrześniu z Kairu i pokonali prawie 17 tysięcy kilometrów po drogach i bezdrożach Czarnego Lądu. W trakcie swojej wyprawy odwiedzili: Egipt, Sudan, Etiopię, Kenię, Ugandę, Rwandę, Tanzanię, Malawi, Zambię, Botswanę, Namibię i RPA. Pomysłodawcą i kierownikiem tej niezwykłej wyprawy „PoDrodze Afryka” był Arkady Fiedler, wnuk znanego podróżnika, pisarza i dziennikarza Arkadego Fiedlera.
Maluchem przez AfrykęMaluchem przez AfrykęMaluchem przez Afrykę

Jak wspomina pomysłodawca „najtrudniej było przejechać 850 kilometrów wzdłuż jeziora Tanganika. To była walka na szutrowej drodze pełnej kamieni”. O samochód najbardziej bali się na Saharze, gdyż już przed wyjazdem pesymiści przepowiadali, że silnik może wybuchnąć.

Ekipa miała problemy ze znalezieniem sponsora w Polsce i sfinansowali wszystko z własnych oszczędności. Ponieważ budżet był ograniczony spali w najtańszych hotelach i na kempingach. Fiat 126p wzbudzał sensację, a przechodnie wielokrotnie pomagali wypchać malucha z rowów. „Ludzie, których spotkaliśmy po drodze, byli wspaniali. Nie wiem, skąd w Polsce taki strach przed Afryką, że jest niebezpieczna i dzika. Ten kontynent się bardzo zmienia. Nawet przez chwilę nie czułem się zagrożony. Jednak jadąc przez Ruandę 20 lat po strasznym ludobójstwie, czułem dziwny niepokój. To piękne miejsce, bardzo zadbane, czyste i szybko się rozwija. Jednak patrząc w oczy starszych ludzi, widzi się w nich jakiś dziwny strach. Obawiam się, że niewiele się nauczyliśmy po tej tragedii. W kilku krajach Afryki trwają nadal wojny, ale świat się nimi nie interesuje” – dodał lider wyprawy.
Maluchem przez AfrykęMaluchem przez AfrykęMaluchem przez Afrykę

Wraz z pomysłodawcą w „maluchu” jechała ekipa filmowa: Kuba Dąbrowski, Krzysztof Winter i Albert Wójtowicz. Niebawem siadają do pracy nad filmem, który opowie o przygodach „malucha” w Afryce. Więcej zdjęć i ciekawostek o wyprawie możecie śledzić na facebookowym profilu facebook.com/PoDrodzeAfryka oraz stronie www: podrodze.com
Maluchem przez AfrykęMaluchem przez AfrykęMaluchem przez Afrykę

zdjęcia: facebook.com/PoDrodzeAfryka

Skomentuj