Wywiad Naga Prawda - Wojciech Drewniak i Historia Bez Cenzury
Nowe!

Wywiad Naga Prawda – Wojciech Drewniak i Historia Bez Cenzury

Dla mnie ten człowiek jest POGROMCą wiedzy 🙂 Taki historyczny Batman 🙂

Chciałbym zapisać do niego mojego Juniora na korepetycję, ale nie wiem czy system polskiego szkolnictwa dałby sobie później z nim radę 🙂

Youtubowa gwiazda i kanał pełen historii – PREZENTUJEMY Wam Wojciecha Drewniaka prowadzącego „youtubowy” kanał „Historia Bez Cenzury” 

Wojciech Drewniak

Wojtku na wstępie chcę podziękować, że zdecydowałeś się odpowiedzieć na kilka pytań i przybliżyć swoją osobę naszym czytelnikom. Zaczynamy 🙂 Wesoły Romek

wesołyRomek: Jak wiemy jesteś prowadzącym „jutubowej” serii „Historia bez cenzury”. Czy był to Twój autorski pomysł? Jeśli tak to jak na niego wpadłeś, a jeśli nie to czy przechodziłeś jakieś castingi na prowadzącego?

Wojtek: Nie tylko „jutubowej”, bo premierę ten program ma zawsze z wyprzedzeniem na stronie www.movie-box.pl, na którą zapraszam. Pomysł na program nie był mój, za to odpowiada Tomek, producent programu. To on skompletował ekipę, z której każdy miał swój wpływ na ostateczną formę programu. Co do castingów, to tak, były. Z tego co wiem, to konkurencja była bardzo duża, ale Tomek postanowił dać mi szansę. Twierdzi, że nie żałuje 🙂

historia bez cenzury - zalajkowane.pl.jpg 2

wesołyRomek: Przygotowujesz się jakoś specjalnie do kolejnych odcinków, czy historia to Twoja pasja i masz ją w małym palcu?

Wojtek: Nie ma chyba na świecie osoby, która miałaby historię w małym palcu, mimo, że kilka osób pewnie tak twierdzi. Jestem absolwentem historii na UMCS w Lublinie i strasznie ją lubię, ale daleko mi od stwierdzenia, że ją znam. Mam pewne pojęcie o osobach i wydarzeniach jeszcze przed rozpoczęciem prac nad scenariuszem, ale nie było jeszcze przypadku żebym nie był zaskoczony jakąś ciekawą historią, która była mi obca. Sam przy okazji się uczę i świetnie bawię.

wesołyRomek: Ile trwa nagranie jednego (średnio) 10-cio minutowego odcinka i ile osób przy tym pracuje?

Wojtek: W zespole Historii Bez Cenzury pracują cztery osoby: Tomek, który jest producentem i kamerzystą, Kamil odpowiadający za animacje i montaż, Paweł, który jest researcherem, no i ja, również odpowiadam za research, tworzenie scenariuszy i prezentowanie treści przed kamerą. Produkcja odcinka trwa wbrew pozorom kawał czasu. Kilka dni na tworzenie scenariusza, ogarnianie miejsca na kręcenie i kostiumów, samo kręcenie [około 8 godzin] oraz montaż. To jakieś 8-9 dni.

wesołyRomek: Wszystkie odcinki na yt obejrzano już ponad 500 000 razy. To chyba więcej ludzi niż mieszka np. w Lublinie. Czy zauważyłeś, że stajesz się rozpoznawalny? Jeśli tak to podziel się jakimiś ciekawymi sytuacjami, które Cię spotkały.

Wojtek: Owszem, zauważyłem i to jest strasznie miłe. Bo do tej pory w relacjach personalnych z widzami spotkałem się z wyłącznie pozytywnym odbiorem. To bardzo budujące kiedy ktoś zaczepia na ulicy, w autobusie, czy barze i mówi, że program jest świetny. A jakaś ciekawa sytuacja? Może taka, że najczęściej takie akcje spotykają mnie w barze we wtorki i środy. Z bardzo prostego powodu – uwielbiam Ligę Mistrzów 🙂

historia bez cenzury - zalajkowane.pl3

wesołyRomek: W dobie memów, głupich filmików z failami, demotów można jeszcze zarobić na prowadzeniu kanału bądź co bądź naukowego?

Wojtek: Da się, z takiego przynajmniej wyszliśmy założenia. Niestety HBC nie zarabia wcale ogromnych, ani nawet średnich pieniędzy. Jedynym realnym zyskiem dla nas są wyświetlenia na movie-box.pl bo o zarobkach z youtuba lepiej nie zaczynać dyskusji 🙂 W każdym razie robimy co w naszej mocy, żeby program na siebie zarabiał, bo chcemy żeby był coraz lepszy. W tej chwili mamy masę pomysłów, ale nie na wszystko nas stać. Zrobimy co się da żeby było dobrze. Dla widzów i dla nas samych 🙂

wesołyRomek: Po którymś z odcinków przeczytałem, że fakty przytoczone w jednym z odcinków były trochę naciągane/podkoloryzowane na potrzeby programu. Jak to skomentujesz?

Wojtek: Gówno prawda 🙂 Wszystko, co podajemy w programie jest oparte na profesjonalnych publikacjach i źródłach. Oczywiście, że interpretacja może trochę szokować, ale przedstawiamy wydarzenia, które miały miejsce. A, że są szokujące? O to chodzi.

wesołyRomek: Fanpage programu na „fejsie” jest dość aktywny. Zdradzisz czy osobiście go prowadzisz, czy macie specjalistę od (uwaga modne słowo) Social Media (czyt. soszjal midja 🙂 )

Wojtek: Prowadzę go ja i Tomek. Żaden z nas nie kształcił się jakoś konkretnie w tej materii. Zwyczajnie umieszczamy na nim treści, które sami, jako widzowie, chcielibyśmy widzieć. Chyba działa 🙂

LAJKUJCIE ICH, BO WARTO – KLIKNIJ OBRAZEK 🙂 NO KLIIIIKNIIIJ 😉 

historia bez cenzury - zalajkowane.pl4

wesołyRomek: Odejdę już od programu, bo chciałbym żeby nasi czytelnicy zajrzeli trochę w Twoje życie prywatne. Zdradzisz nam co robisz na co dzień i skąd pasja do historii?

Wojtek: Poza zajmowaniem się HBC, pracuję w lubelskim Radiu Centrum. Można mnie usłyszeć regularnie w środy o 21:00, prowadzę wtedy audycję z muzyką metalową, którą wielbię całym sercem. Zapraszam serdecznie. Muzyka i dźwięk to moja równie wielka pasja, poza pracą w radiu jestem w trakcie kolejnych studiów. Studiuję zaocznie realizację dźwięku w Warszawie.

wesołyRomek: Nie może zatem zabraknąć pytania na które czekają Twoje fanki: jesteś do „wzięcia”? 🙂

Wojtek: Nie wdawajmy się może aż tak mocno w prywatne sprawy jeśli łaska 🙂

wesołyRomek: W tym roku Mistrzostwa Świata w Brazylii – komu kibicujesz? (i dlaczego wygrają Niemcy)

Wojtek: Wierz lub nie, ale zawsze na mistrzostwach kibicuję Anglii. Może nie będzie tak źle i Niemcy jednak nie wygrają 🙂

wesołyRomek: gdybyś mógł zostać dowolnym królem – kim chciałbyś być ? (tylko nie mów, że Zygmunt I Stary bo jest na banknocie 200zł 🙂 )

Wojtek: Fajne pytanie 🙂 A mógłbym zamiast króla wybrać sobie księcia? Jeśli tak, to byłby to zdecydowanie Ozzy 'prince of darkness’ Osbourne 🙂

Część II – Czesio przesłuchuje

Witam Wojtku, jak już mamy z głowy nuuudne jak flaki z olejem 🙂 pytania Romka to czas na coś naprawdę konkretnego 🙂 Właściwie będę szczery… mamy zakręcony dzień research poszedł do bani więc ciężko mi jest zadawać Tobie pytania, ale kto wie może zaraz coś wyciągnę z rękawa 🙂 

Czesio: skoro jedziesz z tym koksem na jutubie w dziale „historia” to powiedz jakim byłeś uczniem w szkole podstawowej i średniej :)? Czy Historia już wtedy Ciebie kręciła?

Wojtek: Tak, zdecydowanie mnie kręciła i była moim ulubionym przedmiotem. W zasadzie nie było zbyt wielu przedmiotów, które lubiłem. Na szczycie tych, których nie trawiłem była zawsze chemia.

historia bez cenzury - zalajkowane.pl

Czesio: Czy w szkole byłeś dowcipny? 🙂

Wojtek: Nie mnie oceniać, ale tak ludzie twierdzą 🙂

Czesio: Co sprowokowało Ciebie do organizacji tego typu programu? Powiem szczerze, że gdybyś był nauczycielem w mojej szkole to przychodziłbym i słuchał do upadłego 🙂

Wojtek: Tak jak już pisałem, pomysł nie był mój, a Tomka, producenta programu. To bardzo miłe co piszesz, dzięki 🙂 Lubię robić fajne rzeczy. Okazuje się, że dobrze trafiłem, bo reszta ekipy podobnie.

Czesio: Myślałeś kiedyś, aby zostać nauczycielem 🙂 ?

Wojtek: Nie 🙂 Zawsze chciałem przekazywać wartościowe treści trochę starszej publice. Chyba się udaje, zresztą to nie mnie oceniać.

historia bez cenzury - zalajkowane.pl4

Czesio: Kolega wspominał już wcześniej o tzw. Skali wzrostowej waszego fejmu 🙂 Często udzielacie wywiadów i udzielacie się medialnie?

Wojtek: Coraz częściej, więc jest się z czego cieszyć. Nie jest tego jakaś zastraszająca ilość, ale jednak raz na jakiś czas się zdarza. To też jest swojego rodzaju odbicie tego, że nasz program jest dostrzegany, co turbocieszy.

Czesio: Oglądając Twój kanał, przychodzi mi na myśl jako pierwsze skojarzenie: Pan Cejrowski i jego prostolinijność 🙂 Czy jesteś fanem Cejrowskiego? 🙂 Pytam ponieważ On pomimo swojego „buraczanego” czasami podejścia do sprawy jest bardzo inteligentny i meeeega oczytany, więc może i Tobie posłużył za wzór (oczywiście nie twierdzę, że jesteś burakiem 🙂 wręcz przeciwnie 🙂

Wojtek: Nie, pan Cejrowski nigdy nie był moją inspiracją w jakimkolwiek aspekcie.

Czesio: Czy zalajkowałeś już nasz profil na Fejsbuku :)?

Wojtek: O kuźwa… Już klikam!

zalajkowane

Czesio: Czy po tym okresie jakim działasz na rynku czujesz się spełniony? Program zarabia na siebie ?:)

Wojtek: Nie, program na siebie nie zarabia, ale robimy co się da żeby zaczął. A co do tego, czy się czuję spełniony… Mam nadzieję, że nigdy tego nie powiem, bo to będzie oznaczało, że nie ma już nic fajnego do zrobienia. Uważam, że zawsze trzeba sobie podnosić poprzeczkę i tak staram się robić.

Czesio: Czy są szanse abyś nakręcił coś na temat historii współczesnej ?:) Mianowicie mam na myśli obrobienie dupy mojemu przyjacielowi od „siódmej boleści” Wladzio Puttin 🙂

Wojtek: Tematy z historii współczesnej będą na bank. Co tam na bank… Na całą Szwajcarię!

Czesio: Dochodzimy do końca naszego wywiadu, ale chciałbym zapytać o potencjał rozwoju Twojej działalności. Jakie są kolejne plany? Koszulki, maskotki itp. Czy naprawdę coś ambitnego nam szykujesz? 🙂

Wojtek: Z koszulkami i innego rodzaju suwenirami się nie pomyliłeś, ale niewiele mogę jeszcze powiedzieć. Moje najbliższe plany to kolejne, coraz lepsze odcinki Historii Bez Cenzury i coraz głośniejsze audycje w Radiu Centrum 🙂

historia bez cenzury wywiad naga prawda

 

Wojtku życzymy Tobie i całemu KLANOWI 🙂 kanałowi samych sukcesów i może nakręcimy wspólnie jakiś odcinek ? 🙂 Czesio i Wesoły Romek chętnie się udzielą 🙂 !!! 

Wszyscy Zalajkowani i nie tylko 🙂 Musicie oglądać chłopaków na ich oficjalnym kanale youtube 🙂 kliknij TUTAJ !!!

Cheerios, @Czesio69 Twit Twit 🙂

superczesio-kopia

2 komentarze

  • Francis

  Zalajkować YT ale oglądać na MB – http://www.movie-box.pl/category/index/24 Dajcie chłopakom zarobić 🙂

 1. Dobry, rzeczowy, konkretny, bez przysłowiowego lania wody.
  Nie cierpię artykułów które nic nie wnoszą i są pisane chyba dla samego pisania.

  Tutaj mamy ewidentne przeciwieństwo tego. I to mnie niezmiernie
  cieszy. Pozdrawiam autora i czekam na więcej

Skomentuj