Wielu Amerykanów uważa, że mleko czekoladowe pochodzi od brązowych krów! - Zalajkowane.pl
Nowe!

Wielu Amerykanów uważa, że mleko czekoladowe pochodzi od brązowych krów!

Wierzcie lub nie, ale aż 7% wszystkich dorosłych Amerykanów uważa, że mleko czekoladowe, albo nawet czekolada mleczna pochodzi od brązowych krów! Odsetek ten to liczba 16,4 mln osób, które wyłoniono po przeprowadzeniu reprezentatywnej ankiety internetowej, zleconej przez Centrum Innowacji Amerykańskiego Przemysłu Mleczarskiego.

Wyniki ankiety, z jednej strony mogą wywoływać śmiech. Ale z drugiej, to przejmujące, że miliony ludzi pijących kakaowy mleczny napój nie ma pojęcia, ​​że do jego wytworzenia potrzebne jest mleko, kakao i cukier. Badania pokazują, że ogromna liczba Amerykanów nie ma pojęcia skąd pochodzi, jak jest uprawiane i przetwarzane jedzenie, które trafia na ich stoły wprost z półek marketów spożywczych. 

Podobne badanie przeprowadził Departament Rolnictwana na początku 1990 roku. Już wtedy okazało się, że 1 na 5 dorosłych osób nie miało pojęcia, że hamburgery są wykonane z mięsa wołowego. Niestety wydaje się, że obecnie, prawie trzy dekady później, właściwie ten stan się nie zmienił…

Cecily Upton jest współzałożycielką organizacji non-profit, znanej jako FoodCorps, która ma za zadanie podnoszenie świadomości na temat pochodzenia produktów, które kupujemy w sklepach, wśród uczniów uczęszczających do szkół podstawowych. „Dzisiejsze myślenie o zaspokajaniu głodu jest takie, że jeśli jesteśmy głodni, idziemy do sklepu. Naszym celem jest edukacja dzieci w zakresie tego, skąd pochodzi żywność, skąd bierze się wszystko to, co można kupić w sklepie.”

Badania potwierdziły także, że osoby, które mieszkają na obszarach miejskich wiedzą mniej na temat pochodzenia jedzenia. Ludzie, którzy wiedzą więcej o żywności to zazwyczaj ci, którzy żyją w społecznościach rolniczych, osoby z wyższym poziomem wykształcenia oraz ci o wyższych dochodach.

Zespół naukowców przeprowadził badania wśród uczniów ostatnich klas szkoły podstawowej w Kalifornii. Okazało się, że ponad połowa uczniów nie wie, że korniszony to po prostu ogórki, a cebula i sałata to rośliny. Czterech na 10 uczniów nie wiedziało, że hamburgery zrobione są z mięsa wołowego, a trzech w 10 uczniów nie wiedziało, że ser wytwarzany jest z mleka.

Według USDA (Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych), sok pomarańczowy jest najpopularniejszym „owocem” w Ameryce, a jednym z najbardziej lubianych „warzyw” przez Amerykanów jest ziemniak w… postaci frytek lub chipsów.

Cecily Upton powiedziała: „Ciągle spotykamy dzieci, które są zaskoczone, że frytki to po prostu smażone ziemniaki, albo że kwaśny korniszon to ogórek. Wiedza to potęga. Bez niej nie możemy podejmować świadomych decyzji żywieniowych.”

źródło: davidwolfe.com

Skomentuj