Weteran wojenny, który przebiegł 126 maratonów
Nowe!

Weteran wojenny, który przebiegł 126 maratonów by wesprzeć potrzebujących

Poznajcie wspaniałą historię weterana wojennego Karla Hinetta, który służył w brytyjskim wojsku. Gdy w 2005 roku był na misji w Iraku został bardzo poważnie ranny. Podczas jednej z wypraw jego oddział został zaatakowany, a Karl doznał bardzo rozległego poparzenia -ponad 37% ciała. Od tamtej pory jest pacjentem szpitala Selly Oak Hospital zwanym również Queen Elizabeth Hospital w Birmingham. Oddani lekarze i pielęgniarki pomagają właśnie takim ludziom jak Karl. Nasz bohater przeszedł tam w sumie 50 operacji, a niektóre z nich trwały nawet po 12 godzin! Obiecał sobie, że na cześć wszystkich lekarzy i szpitala przebiegnie 200 maratonów zanim ukończy 30 lat.

Karl Hinett1


W ciągu ostatnich 7 lat ten 27 latek ukończył 126 maratonów. Wliczając w to maratony biegunów północnego i południowego, gdzie uzbierał sumę £50,000
Karl Hinett2


„Ten szpital dał mi nowe życie i w ten oto sposób chce walczyć o ludzi, którzy każdego dnia pomagają innym” – mówi Karl. W tym roku odbędzie się jego 127 maraton. Został nominowany do nagrody odwagi podczas „Pride of Birminghamm ceremony”.
Karl Hinett3
źródło: buzzfeed

Skomentuj