Twerkout – modne potrząsanie pupą - Zalajkowane.pl
Nowe!

Twerkout – modne potrząsanie pupą

Twerkout – pojęcie, jak to się zaczęło, moda …

Zacznijmy od wyjaśnienia pojęcia twerking – jest to rodzaj tańca o charakterze erotycznym, polegający na potrząsaniu pośladkami. Prawdopodobnie wywodzi się od tradycyjnych tańców afrykańskich.

W amerykańskiej kulturze hiphopowej (dancehall) twerking znany jest od ponad 20 lat. W 1993 roku DJ Jubilee nagrał piosenkę „Do the Jubilee All”, dzięki której twerking po raz pierwszy stał się szerzej znany. Jeżeli chodzi o gwiazdy znane na świecie, twerking pojawił się w teledysku Beyoncé – „Check On It” w 2005 r. Obecnie elementy twerkingu są wykorzystywane przez takie gwiazdy jak: Iggy Azaela, Nicki Minaj, Rihanna, Ciara, Vanessa Hudgens, czy Jennifer Lopez.Moda na twerking rozprzestrzeniła się w 2013 roku, gdy gwiazda Miley Cyrus wykonała ten taniec podczas gali rozdania nagród MTV. Przyjmuje się, że właśnie od tego momentu twerking stał się symbolem popkultury drugiej dekady XXI wieku.Twerkowanie, czyli rytmiczne poruszanie pupą jest popularnym tańcem we wszystkich teledyskach hiphopowych czy na imprezach R&B. Dla niektórych twerking jest nieco kontrowersyjny, dla innych natomiast jest swego rodzaju „wolnością”. Pewne jest, że taniec ten uczy pewności siebie, pozwala uzyskać kontrolę nad własnym ciałem, a także jest doskonałym sposobem na rzucenie zbędnych kilogramów.

W Polsce twerkout staje się coraz bardziej popularny. Twerkout czyli połączenie fitnessu z elementami twerkowania. Jest to trening dla każdej kobiety, która chce poprawić swoją sylwetkę, ma masę kompleksów, jest przekonana o swojej niedoskonałości, a także dla tych, które chcą schudnąć.

Twerkout fitness jest to intensywny trening cardio, w który powplatane są ćwiczenia wysmuklająco-modelujące (oczywiście część z nich jest na technikach twerk). Częścią fitness jest rozgrzewka, która ma za zadanie wzmocnić, poprawić kondycję i wytrzymałość.

Trening – czy warto zacząć?

Oczywiście, że tak! Podczas jednego treningu spala się nawet powyżej 100 kcal w ciągu 15 minut!!! Dzięki zestawowi ćwiczeń cardio zwiększa się wydolność organizmu. W trakcie treningu spala się tkankę tłuszczową i redukuje cellulit. Znakomicie rzeźbi i wzmacnia mięśnie, przede wszystkim mięśnie ud, pośladków i brzucha – które wiadomo bardzo często są mankamentem wielu kobiet. Doskonale ujędrnia pośladki – można pięknie wyrzeźbić pupę, a podczas rytmicznego poruszania pupą, pracują również mięśnie, które odpowiadają za kształt talii i bioder. Twerkowanie jest świetnym treningiem na bóle kręgosłupa, wzmacnia dolne partie pleców. Ujędrnia całe ciało i wysmukla figurę. Doskonale podnosi poczucie bycia seksowną i zadowoloną z własnego ciała.

Twerkout – jak ćwiczyć?

Praktycznie w każdym mieście znajdują się miejsca, gdzie można pójść na trening Twerkout i pod okiem trenera, czy instruktora stawiać swoje pierwsze kroki – a raczej potrząsać rytmicznie pupą 🙂 Wiele klubów fitness ma w swojej ofercie twerking.

Jeżeli chcesz ćwiczyć w domu, to również nie stanowi problemu. W Internecie, na YouTube znajduje się wiele filmików, na których pokazane są podstawy tego treningu, jak i pokazujących całe choreografie.


Twerkout w Polsce

W naszym kraju najbardziej znaną instruktorką jest Dominika „Domi” Śliwińska (której treningi widzieliście na video powyżej). Dla polskiego rynku fitness listopad 2015 roku to przełomowa i pamiętna data. Wtedy właśnie Dominika prawnie opatentowała swój trening – jest inicjatorką, autorką i prekursorką treningu TWERKOUT FITNESS. Jest trenerem osobistym, dietetykiem, instruktorem fitness, instruktorem tańca, a także właścicielką marki Twerkout. W 2016 roku instruktorka rozpoczęła prowadzenie oficjalnych kursów, po którym uczestnicy mogą posługiwać się mianem trenera Twerkout.

Twerkout może być genialnym, pełnym radości sposobem na poprawę zdrowia zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Doskonały sposób na odchudzanie, poprawienie kondycji i wysmuklenie ciała.


źródła: (1), (2), (3)

Skomentuj