Powrót do przyszłości - jak po latach wyglądają aktorzy
Nowe!

Powrót do przyszłości – jak po latach wyglądają aktorzy z kultowego filmu

powrot-do-przeszlosci

Czołem zalajkowani! Dziś na naszych łamach wpis rodem z plotka lub pudelka 🙂 Pamiętacie kultowy film „Powrót do przyszłości”? Nie tak dawno, bo w lipcu minęło już 29 lat od jego premiery! Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie to jeden z najlepszych filmów, które oglądałem w dzieciństwie (zaraz po Kevinie 🙂 ).

Mały skrót fabuły, dla tych którzy nie oglądali: w 1985 roku dr Emmett Brown buduje wehikuł czasu, a jego przyjaciel Marty McFly przenosi się w lata 50. Przez przypadek przeszkadza w poznaniu się swoim rodzicom i jest o krok od spowodowania niezłego zamieszania 🙂

Dziś sprawdzamy jak przez te 29 lat zmienili się odtwórcy głównych ról, czyli Michael J. Fox, Christopher Lloyd, Lea Thompson i inni.

Michael J. Fox – w filmie Marty McFly. Dziś ma już 53 lata, żonę i 3 córki. Ciekawostka: aktor podkładał głos w 3 częściach animowanego filmu Stuart Malutki
powrot-do-przeszlosci-2

Christopher Lloyd jako doktor Emmett Brown. 76 dziś Lloyd zasłynął właśnie dzięki roli w trylogii „Powrót do przyszłości”. Pojawił się również w komediach Rodzina Addamsów i Rodzina Addamsów 2, w których zagrał wujka Festera.
powrot-do-przeszlosci-3

Crispin Glover jako George McFly. Ciekawostka: Glover odmówił pojawienia się w kolejnych częściach filmu, więc producenci wykorzystali archiwalne nagrania i sobowtóra aktora, aby zachować jego postać w filmie.
powrot-do-przeszlosci-4

Lea Thompson jako Lorraine Baines-McFly. Panowie przyznajcie się, kto podkochiwał się w młodości w aktorce? 🙂 W ciągu swojej kariery Lea zagrała w ponad 45 filmach. Pojawiła się także w reklamach wielu znanych firm
powrot-do-przeszlosci-5

Thomas F. Wilson jako Biff Tannen.
powrot-do-przeszlosci-6

Claudia Wells jako Jennifer Parker. Claudia zagrała w kilku filmach i serialach, ale to własnie powrót do przeszłości był największym hitem. Ciekawostka: od 1991 roku Claudia prowadzi sklep z męskimi ubraniami w Studio City w Kalifornii pod nazwą Armani Wells.
powrot-do-przeszlosci-7

James Tolkan jako Mr. Strickland. James znany jest z charakterystycznych ról drugoplanowych – wciela się zwykle w role władczych i wpływowych, często negatywnych bohaterów. Znany ze swojej łysiny aktor ma dziś 83 lata, a na dużym ekranie zadebiutował w latach 60.
powrot-do-przeszlosci-8

Marc McClure jako Dave McFly. 57-letni dziś McClure zagrał między innymi w 4 częściach Supermana (1978,1980,1983,1987) i był jedynym obok Christophera Reeve aktorem, który pojawił się we wszystkich czterech częściach serii.
powrot-do-przeszlosci-9

Wendie Jo Sperber jako Linda McFly. Wendie przegrała niestety walkę z rakiem w 2005 roku. Cztery lata przed śmiercią założyła weSPARK Cancer Support Center, grupę wsparcia dla osób chorych na raka.
powrot-do-przeszlosci-10

Skomentuj