Nieprawdopodobna historia o tym jak przypadek zmienia życie. Na zawsze. - Zalajkowane.pl
Nowe!

Nieprawdopodobna historia o tym jak przypadek zmienia życie. Na zawsze.

63-letnia Lyn Slater mieszka w Nowym Jorku i wykłada na Uniwersytecie Fordham. Dokładnie pamięta moment, w którym jej życie zmieniło się na zawsze. Kilka lat temu Lyn czekała na znajomego niedaleko Lincoln Center, w którym odbywały się właśnie pokazy Tygodnia Mody. Fotografowie, którzy w pobliżu czekali na okazję sfotografowania gwiazd, pomylili stylową kobietę z pewną sławną osobowością z branży mody.

Lyn Slater

„Fotografowie otoczyli mnie i zaczęli robić zdjęcia” – wspomina Lyn. „Dwóch japońskich dziennikarzy zaczęło zadawać pytania. Turyści zaczęli gromadzić się wokół mnie, wyciągali aparaty, komórki, nagrywali i fotografowali myśląc, że natknęli się własnie na jedną z głównych postaci z branży modowej. Byłam zdezorientowana, ale po chwili pojawił się mój przyjaciel, na którego czekałam i zaczęliśmy się śmiać z całej tej sytuacji. Powiedział do mnie: „Wow, no i niespodziewanie stałaś się ikoną stylu!””.

Lyn Slater

Lyn Slater

„Zawsze uwielbiałam modę i oryginalne, niebanalne ubrania. Ale jestem nauczycielką, a ten zawód ma swoje własne zasady. Muszę ubrać się sensownie, kiedy prowadzę zajęcia. Ten zabawny incydent zainspirował mnie i postanowiłam zacząć pisać bloga, na którym poprzez modę mogę wyrazić siebie. Tak powstał mój blog, który nazwałam „Przypadkowa Ikona”.

 

Lyn Slater

Lyn Slater

„Kiedy zaczęłam pisać mojego bloga, największym zaskoczeniem było to, że pozwolił mi on spotkać tak wielu utalentowanych i ciekawych ludzi – projektantów, fotografów, stylistów, blogerów, artystów. Możliwości wspólnej pracy twórczej i współpracy są po prostu nieograniczone.” – wyznała.

Lyn Slater

Kiedyś Lyn została zapytana: Co myślisz, kiedy słyszysz, że kobiety powinny ubierać się stosownie do swojego wieku?

„Naprawdę mnie o to pytasz? Istnieje rzeczywiście cały szereg sposobów, których niektórzy używają, aby kontrolować zachowania innych osób, między innymi chodzi o narzucanie wyobrażenia sposobu w jaki powinny ubierać się kobiety w wieku dojrzałym. I niestety wiele kobiet się temu poddaje. Natomiast ja jestem pewna, że jeśli czujemy się komfortowo w swoich ubraniach, jakie by one nie były, to jest zupełnie bez znaczenia, ile mamy lat. Będziemy zawsze wyglądać naturalnie i wspaniale!”

Lyn Slater

Lyn Slater

źródło: brightside.me

Skomentuj