Najdziwniejsze rekordy Guinnessa
Nowe!

Najdziwniejsze rekordy Guinnessa

Rekordy od dawna fascynują ludzi. W 1951 roku dyrektor generalny browaru Guinness, Hugh Beaver wybrał się na polowanie. Zadając sobie wówczas pytanie, który z ptaków jest najszybszym w Europie (siewka złota czy cietrzew) stwierdził, że ówczesne podręczniki nie pozwalają na weryfikację takich danych. Jak się pewnie domyślacie, właśnie tak narodził się pomysł wydania popularnej księgi rekordów Guinnessa, która po raz pierwszy ukazała się w 1955 roku. Od tego czasu, każdego roku firma Guinness publikuje udokumentowane rekordy świata, zarówno naturalne, jak i osiągnięte przez ludzi.

Księga rekordów Guinnessa, która początkowo miała bawić sensacyjno-humorystycznymi ciekawostkami bywalców piwiarni, po pewnym czasie zyskała prestiż. Dziś trafiają do niej przeróżne rekordy – od ważnych po błahe, jak np. dmuchanie ziarnkiem groszku, czy rozgniatanie arbuzów udami. Właśnie na tych błahych, a czasami wręcz dziwnych rekordach Guinnessa skupiamy się dzisiaj. Gotowi? Zaczynamy 🙂

dziwne rekordy Guinnessa

zestawienie najdziwniejszych rekordów Guinnessa1. Michel Lotito – człowiek, który zjadł… samolot

Samolot Cessna 150 znalazł się w menu niejakiego Michela Lotito. Żołądek i jelita tego jegomościa cechowały się odmienną budową niż większości ludzi. Sprawiało to, że od najmłodszych lat mógł jeść… przedmioty metalowe lub gumowe bez poważnych konsekwencji zdrowotnych. Samolot Cessna 150 spożywał przez dwa lata, podobno pomiędzy 1978 a 1980 rokiem. Jego osiągnięcie znalazło się w księdze rekordów Guinnessa. Do tej pory nikt nie ośmielił się targnąć na ten rekord…

Urodzonemu na południu Francji mężczyźnie udało się zjeść ponadto osiemnaście rowerów, piętnaście wózków sklepowych, osiem żyrandoli, siedem telewizorów, dwa łóżka, trumnę (sic!) i komputer. Ale jak? Jakim cudem nie pokaleczył sobie np. przełyku? Z informacji nt. niezwykłych wyczynów Francuza dowiadujemy się, że przed spożyciem metalowego przedmiotu lub szkła Michel wypijał sporą ilość wody i oleju. Ten ostatni tworzył barierę ochronną dla jego przełyku.

Wikipedia podaje, że według szacunków pomiędzy 1959 i 1997 rokiem Lotito zjadł prawie dziewięć ton metalu. Michel Lotito zmarł w 2007 roku w wieku 57 lat.

Michel Lotito - Człowiek, który zjadł samolot, dziwne rekordy Guinnessa

fot. amazopedia#2. Tryskanie… mlekiem z oka

W 2004 roku pochodzący z Turcji Ilker Yilmaz postanowił pobić bardzo nietypowy rekord Guinnessa. Najpierw wlał sobie mleko do nosa, a następnie trysnął nim z oka na odległość 279,5 cm. Nieprawdopodobne? A jednak!

dziwne rekordy Guinnessa - tryskanie mlekiem z oka

fot. https://www.facebook.com/GuinnessWorldRecords#3. Najwyższy skok, najpłytszy basen

Kolejny zadziwiający rekord Guinnessa przypadł Darrenowi Taylorowi, który to skoczył do basenu o głębokości 30,5 cm z wysokości 11 metrów. To niezwykłe umiejętności Taylora, a także wieloletnie doświadczenie w pracy nurka sprawiły, że mężczyzna nie przepłacił tego skoku życiem. Oddając ten skok Taylor ustanowił swój 12 z kolei rekord Guinnessa.


#4. Super szybka… muszla klozetowa

Następny dziwny rekord Guinnessa ustanowił Colin Furze, który na swoim koncie ma już kilka innych rekordów Guinnessa tym razem zaprojektował i skonstruował najszybszą muszę klozetową. Może ona osiągać prędkość 88,5 km/h, a podczas jazdy można w niej spuszczać wodę. Nasuwa się jedno pytanie – po co?
#5. Fajerwerkowy gość

Todd DeFazio to mężczyzna, który za życiowy cel obrał sobie, jak największą liczbę ustanowionych rekordów Guinnessa. Jednym z nich było przymocowanie do poszczególnych części ciała, a następnie odpalenie 15 fajerwerków. Co ciekawe DeFazio nie odniósł przy tym żadnych obrażeń.

DeFazio ma na swoim koncie również inne dziwne rekordy, takie jak: najwięcej ciastek oreo zjedzonych w minutę, najwięcej świątecznych dekoracji przyczepionych do ludzkiego ciała, czy najdłuższy czas spędzony z… dynią na głowie.#6. Najdłuższy ząb

Jednym z młodszych rekordzistów okazał się być Curtis Buddie z USA, który to stał się posiadaczem najdłuższego zęba mlecznego na świecie. Mleczny ząb Curtisa miał aż 2,4 cm długości. Z kolei tytuł rekordzisty w kategorii najdłuższego stałego zęba należy do Urvil’a Patel’a z Indii, którego to ząb miał długość 3,67 cm.

najdłuższy mleczny ząb - rekord Guinnessa

fot. guinnessworldrecords.com

najdłuższy ząb człowieka - rekord Guinnessa

fot. dailymail

#7. Spacer z kuflami

Tacy kelnerzy przydaliby się na niejednej imprezie. Oliver Strumpfel przeniósł w jednym momencie, na odległość powyżej 40 m, 25 kufli z piwem. Z kolei w kategorii kobiet rekord ten należy do Anity Schwarz, która zdołała przenieść 19 kufli na raz. Takie rekordy to my szanujemy 🙂
#8. Gigantyczne lody

Czy jedząc lody zastanawialiście się kiedykolwiek ile gałek pomieści jeden rożek? Pochodzący z Włoch Dimitri Panciera w jednym rożku zdołał utrzymać 121 kulek lodowych. Wyczyn ten pozwolił mężczyźnie na pobicie jego wcześniejszego rekordu Guinnessa, w którym to zdołał utrzymać w jednym rożku 109 gałek.

najwięcej gałek lodów ułożonych na jednym rożku

fot. Guinness World Records

#9. 36 schodów na… głowie

Kolejnym dość nietypowym rekordem Guinnessa może pochwalić się chiński atleta Li Long Long, który pokonał 36 stopni schodów „stojąc” na głowie. Nie pytajcie jak to jest możliwe, sami zachodzimy w głowę.
#10. Mocna głowa

Następnym zadziwiającym rekordem Guinnessa jest rozbijanie głową… deski sedesowej. Amerykanin Kevin Shelly rozbił w ten sposób w ciągu minuty 46 desek sedesowych, które rozpadły się na wiór. Wyczyn ten miał miejsce w 2007 roku na planie show Księgi rekordów Guinnessa w niemieckiej Kolonii. Natomiast Mohammad Rashid czołem rozbił 155 sztuk, orzechów co również dało mu miejsce w księdze rekordów Guinnessa.


#11. Mocne uda

Teraz kolej na Olgę Liashchuk , która w ciągu 14,65 s. zmiażdżyła za pomocą swoich ud trzy pokaźnych rozmiarów arbuzy. Pochodząca z Ukrainy kobieta chciała po pewnym czasie pobić swój własny rekord zwiększając ilość zmiażdżonych arbuzów, jednak nie podołała temu zadaniu.

Olga Liashchuk rekord Guinnessa w rozbijaniu arbuzów udami

fot. kyivpost#12. Najdłuższe rzęsy świata

Kolejny rekord Guinnessa należy do 49-letniej wówczas You Jianxi, która była posiadaczką najdłuższych rzęs – ich długość to 12,4 cm. Od momentu, gdy kobieta zauważyła, że jej rzęsy rosną w nienaturalnie szybkim tempie, do momentu pobicia rekordu minęły 3 lata.

You Jianxia - posiadaczka najdłuższych rzęs na świecie, wpisana do księgi rekordów Guinnessa

fot. Guinness World Records // guinnessworldrecords.com

#13. Wyścigi w… otwieraniu butelek czołem

Ahmed Tafzi zapisał się na kartach księgi Guinnessa, jako „czołowy otwieracz”. Otworzył za pomocą własnego czoła ponad tuzin kapsli. Nie pytajcie, jak wyglądał po wykonaniu tego zadania, ale przez następne kilka dni musiał robić sobie zimne okłady.
#14. 459 słomek

Kolejnym śmiałkiem, który nie oparł się księdze Guinnessa jest Manoj Kumar Maharana, który bez pomocy rąk włożył do buzi 459 plastikowych słomek. Nie radzimy wykonywać tego w domu nawet dla 5 minut sławy. Poprzedni rekord (400 słomek) należał do Brytyjczyka Simon’a Elmore’a.

Manoj Kumar Maharana to rekordzista Guinnessa z wykorzystaniem plastikowych słomek

fot. Guinness World Records // guinnessworldrecords.com

#15. Broda z wykałaczek

Były już słomki w ustach w ilości hurtowej teraz pora na wykałaczki w brodzie. Mieszkający w New Jersey Jeff Langum hodował swój zarost od wielu lat, a w 2014 roku pobił rekord Guinnessa wkładając do swojej brody aż 3157 wykałaczek. Poprzedni tego typu rekord należał do Eda Cahilla, który to wetknął w brodę 3107 wykałaczek.

Jeff Langum i kolejny dziwny rekord Guinnessa

fot. screen z serwisu youtube, z kanału jlang

#16. Rekordowe odliczanie

Nie macie jeszcze dość? Pora zatem na kolejny nietypowy rekord Guinnessa. Tym razem mowa o Australijczyku zwanym Les Stewart. Co zrobił, aby pobić rekord? Otóż zapisał on na kartkach papieru wszystkie liczby od 1 do 1000 000. Co w tym nadzwyczajnego? Fakt, iż dokonał tego używając słów. Co więcej do osiągnięcia zamierzonego celu zużył 20 tys. kartek, 7 maszyn do pisania, a zajęło mu to 16 lat! Ten rekord (chyba?) nie spodobał się ekologom.

Les Steward - rekordzista Guinnessa

fot. byronnews.com.au

#17. Na cebulkę

Rekord Guinnessa, który za chwilę przedstawimy oprócz tego, że jest zaliczany do grupy najdziwniejszych rekordów Guinnessa, jest również chętnie pobijanym rekordem. Po raz ostatni pobito go w marcu 2019 roku. Pochodzi z Ontario w Kanadzie Ted Hastings jednocześnie miał na sobie aż 260 t-shirtów – zimno na pewno mu nie było 😉 Tym samym o 3 t-shirty pobił ustanowiony w 2011 roku rekord, który należał poprzednio do pochodzącego ze Sri Lanki Sanath’a Bandara.
#18. Gigant wśród kodów QR

Największy kod QR ma powierzchnię 36 100 m² i powstał w 2015 roku w Chinach. Rekordowy kod QR został utworzony na polu pszenicy. Długość każdego boku to 190 metrów.

najwikszy na świecie kod QR

fot. guinnessworldrecords.com

#19. Dmuchanie ziarnkiem groszku

Czy ten rekord Guinnessa nie brzmi dziwnie? Nie zmienia to jednak faktu, że naprawdę miało go ustanowiono. Pewien mężczyzna – Andre Ortolf, który miał na swoim koncie już kilka innych rekordów postanowił pobić kolejny. Za pomocą dmuchnięcia przesunął groszek na odległość 7,51 m. Świetnie, tylko po co? 🙂

dmuchanie ziarnka groszku - dziwny rekord Guinnessa

fot. guinnessworldrecords.com

#20. Gurningowanie

Strojenie głupich min określane może być jako „gurning” i to właśnie to stało się powodem do pobicia kolejnego rekordu Guinnessa. Pierwsze miejsce od 1977 roku należało do Ann Woods, która wygrała zawody w gurningu 27 razy z rzędu.

ANNE WOODS - rekordzistka Guinnessa

fot. guinnessworldrecords.com

#21. Inne przeznaczenie dla spinaczy

Czy pomyślelibyście kiedykolwiek, że spinacze mogą stanowić element dekoracji twarzy? Pewien Włoch – Silvio Sabba przypiął ich aż 51, w ciągu jednej minuty! Auć – to musiało boleć. Ciekawe jak wyglądał, gdy już zdjął je ze swojej twarzy…

Przy okazji warto wspomnieć, że Silvio to kolejny „zakręcony” rekordzista – na jego koncie jest ponad 200 przeróżnych, najczęściej dziwnych rekordów. Jakich? Np. najwięcej majtek założonych w ciągu 30 sekund, ub zbudowanie 17 zamków z klocków LEGO w ciągu minuty… Nie możemy nie wspomnieć, że w zasadzie cała rodzina Sabba „oszalała” na punkcie rekordów – zarówno jego żona Juliana, jak i 10-letni syn Cristian mają na swoim koncie rekordy Guinnessa.

najwięcej spinaczy przypiętych do twarzy - nietypowy rekord Guinnessa

fot. guinnessworldrecords.com

#22. Najdłuższy pocałunek

W mieście Pattaya w Tajlandii zorganizowano konkurs na najdłuższy pocałunek. Zwycięzcy (Ekkachai i Laksana Tiranarat) całowali się bez przerwy przez 58 h 35 min i 58 sekund. Konkurs współorganizowany był przez Ripley’s Wierzcie lub Nie! (eng. Ripley’s Believe It or Not!), dlatego zwycięzcy oprócz wpisu do księgi Guinnessa otrzymali nagrodę finansową i dwa pierścionki wysadzane diamentami. (Normalnie za pobicie lub ustanowienie rekordu Guinessa nie otrzymuje się gratyfikacji finansowej).

rekordowy pocałunek

fot. https://twitter.com/gwr/status/698807924760530945 // Profil GuinnessWorldRecords na twitterze

#23. Całuśny mural

Pozostając w tematyce pocałunku warto wspomnieć o pewnym muralu wpisanym do księgi rekordów Guinnessa. Mural ten składał się z odbicia ust 19 862 osób. Uczestnicy bicia rekordu organizowanego przez markę Young Living Essential Oils z USA mieli na wykonanie zadania tydzień czasu. Z całą pewnością tego rekordu nie uda się pobić w trakcie trwającej właśnie epidemii koronawirusa…

rekordowy mural

fot. guinnessworldrecords.com

#24. Największa na świecie kolekcja gumowych kaczek

Niezwykłe kolekcje również mają swoje miejsce w księdze rekordów. Charlotte Lee posiada największą na świecie kolekcję gumowych kaczek. Swoje zbiory zaczęła gromadzić od 1996 roku, a w momencie ustanowienia rekordu miała ich 5631. Co ciekawe, wszystkie są na co dzień wyeksponowane w jej domu.
#25. Największa na świecie kolekcja ogrodowych krasnali

Jeśli jesteśmy już w temacie kolekcji nie może zabraknąć kilku słów o Ann Atkin, czyli kobiecie z pokaźną kolekcją ogrodowych krasnali. Ann ma ich 2042 i trzyma je w specjalnie do tego wydzielonym terenie o powierzchni 1.62 ha, który to mieście się w Wielkiej Brytanii.

największa na świecie kolekcja krasnali ogrodowych trafiła do księgi rekordów Guinnessa

fot. guinnessworldrecords.com

Bonus: najdłuższy łańcuch z biustonoszy

Trafiają się również rekordy Guinnessa bite w słusznej sprawie. Tak też było właśnie tym przypadku. 16 października 2019 roku w USA stworzono łańcuch z 196 564 biustonoszy. Mierzył on 200,48 km i został wyeksponowany w parku River’s Edge w USA.

Pomysłodawczynią pobicia tego rekordu Guinnessa była Jennifer Jolicoeurdziałaczka na rzecz walki z rakiem piersi. Założyła ona organizację charytatywną zwaną The Athena’s Cup, która zbiera pieniądze na walkę z nowotworem piersi u kobiet. Jednym z długofalowych celów fundacji jest bicie rekordów Guinnessa. Stworzenie łańcucha z biustonoszy zajęło wolontariuszom 10 dni, a bicie rekordu zbiegło się w czasie z Miesiącem Świadomości raka piersi.


Zobacz też:

Najdziwniejsze zwierzęta świata
Śmieszne teksty pacjentów w aptece – padniesz ze śmiechu!
Jak dziś wyglądają bohaterowie internetowych memów
Jeśli coś wygląda głupio, ale działa, to nie jest to głupie!
Ludzie, którzy całkiem przypadkowo odnaleźli swoich sobowtórów na obrazach w muzeum

Skomentuj