Najbardziej dziwaczne i najśmieszniejsze rodzaje sportu dla każdego - Zalajkowane.pl
Nowe!

Najbardziej dziwaczne i najśmieszniejsze rodzaje sportu dla każdego

Najważniejszą rzeczą dla naszego dobrego samopoczucia jest aktywność ciała i umysłu. Jedni są zbyt leniwi, żeby wykonywać ćwiczenia fizyczne, inni nieustannie trenują swoje ciało na najróżniejsze sposoby. Niektórzy próbują jakieś ćwiczenia bardziej duchowe, podczas gdy inni odwiedzają siłownię, bo nie boją się wysiłku. Są tacy, którzy spożywają wyłącznie produkty naturalne, z kolei inni zażywają suplementy. Niemniej jednak każdy sposób jest dobry, jeśli wykonywany jest racjonalnie i z umiarem. Decydując się na uprawianie sportu, chcemy przede wszystkim cieszyć się z oczekiwanych efektów. Opcji do wyboru jest bez liku. Każdy może znaleźć to co lubi i pracować nad tężyzną swojego ciała z przyjemnością.

Niektórzy ludzie znajdują przyjemność w uprawianiu dziwnych rodzajów sportu. Chociaż niektóre to dyscypliny w oficjalnych turniejach, inne są dość niekonwencjonalne i trochę… dziwne. A nawet zabawne.

Aby wyjaśnić o czym mowa, prezentujemy kilka próbek takich „dziwnych” sportów. Prawdopodobnie o niektórych nawet nie słyszeliście.


Wyścigi na trójkołowcach
Po pierwsze, ściganie się na trójkołowych rowerkach może wydawać się całkiem normalne, jednak na pewno nie jest normalne to, ze uczestnicy muszą być dziwnie przebrani. To główny wymóg niniejszych zawodów.
3cycle-915x609


Skoki do kałuży czerwonej gliny
Trudno nazwać to zawodami sportowymi. Niemniej jednak wiele osób uwielbia skakać do czerwonego błota. I uczestnicy i obserwatorzy z pewnością mają ubaw, zwłaszcza z tego jak wyglądają…
clay-915x609


Piłka nożna w bańkach
Zasady tej gry są dość proste. Gracze wchodzą do ogromnych, napompowanych baniek, a potem starają się grać w piłkę nożną. Nie jest łatwo trafić piłką do celu, ale z pewnością łatwo jest trafić na siebie!
football-915x609


Wyścig żab
Ta konkurencja jest rzadkością, niewielu potrafi skakać jak żaba. Wygląda to naprawdę zabawnie, ale okazuje się, że ta dyscyplina ma wielu zwolenników.
frog-915x609


Wyścigi na strusiach
Ten rodzaj sportu jest bardzo popularny w wielu krajach. Dżokeje uczestniczący w wyścigu starają się utrzymać na strusiach tak długo, jak to tylko możliwe. Okazuje się, że to nie takie łatwe. Zwykle jadą na grzbiecie ptaka nie dalej niż kilkanaście metrów. Struś, z jeźdźcem na grzbiecie, czy bez, rozpędza się nawet do 60 km/h.
ostriches-915x609


Dziecięce rodeo
Konkurs został wymyślony specjalnie dla dzieci. Mali kowboje i kowbojki muszą utrzymać się na owcy jak najdłużej.
rodeo-915x607


Tenis płonącą rolką papieru toaletowego
Można to uznać za dość ekstremalną dyscyplinę sportu. Zasady są takie same jak w tenisie ziemnym, tyle że gracze zamiast piłki używają płonącej rolki papieru toaletowego.
tennis-915x609


źródło: demilked.com

 

Skomentuj