Jumbo Stay w Sztokholmie - Boeing 747 przerobiony na hostel!
Nowe!

Jumbo Stay w Sztokholmie – Boeing 747 przerobiony na hostel!

jumbo-stay-hotel

Jeśli wybieracie się do Sztokholmu, to wpadnijcie na noc do nietypowego hostelu „Jumbo Stay Hostel”. Wszystko zaczęło się w 2006 roku, gdy hotelarz Oscar Diös planował powiększyć swoje udziały w rynku hotelowym. Gdy w tym samym czasie okazało się, że na sprzedaż wystawiony jest wyprodukowany w 1976 roku Boeing 747-200, Oscar nie zastanawiał się dwa razy. Kupił samolot, który do 2002 roku służył w liniach lotniczych Transjet i czekał na pozwolenie na budowę (pomimo iż był to samolot procedura była taka jak w przypadku budynków – obiekt musiał spełniać wszystkie normy bezpieczeństwa). Chwile to trwało, ale na początku 2008 roku samolot przewieziono w okolice lotniska Sztokholm-Arlanda i rozpoczęto jego konserwację.
jumbo-stay-hotel-2jumbo-stay-hotel-9jumbo-stay-hotel-8jumbo-stay-hotel-4jumbo-stay-hotel-6


Latem tego samego roku hostel oddano do użytku. Na pokładzie boeinga znajduje się 27 pokoi, w których zmieści się łącznie 76 osób. Ceny? Od 450 do prawie 2000 koron szwedzkich (sek) za noc (ok. 200 – 1000 zł). Dla tych, którzy cenią sobie prywatność, czeka dwuosobowy apartament w kokpicie, który ma osobną łazienkę i widok na pas startowy lotniska Arlanda. (na zdjęciu poniżej)
jumbo-stay-hotel-3

Chociaż nie ma tu zbyt wiele wolnej przestrzeni znalazło się miejsce na niewielka restaurację, oferującą śniadania dla gości, kawiarnię i taras widokowy z którego rozciąga się ciekawy widok na pobliski pas startowy.
jumbo-stay-hotel-5jumbo-stay-hotel-7


za http://www.jumbostay.com/

Skomentuj