Rodzaje maszynek do włosów dla mężczyzn – wybierz najlepszą dla siebie - Zalajkowane.pl
Nowe!

Rodzaje maszynek do włosów dla mężczyzn – wybierz najlepszą dla siebie

Maszynka do samodzielnego strzyżenia włosów to urządzenie niezbędne w kosmetyczce każdego mężczyzny, który stawia na nowoczesne i komfortowe rozwiązania. Strzyżarka umożliwia bowiem szybkie uzyskanie precyzyjnej i modnej fryzury bez konieczności udawania się do fryzjera bądź barbera. Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze maszynki do włosów.

maszynka do włosów

fot. materiał partneraMaszynka do strzyżenia włosów dla mężczyzn

Zadbane i idealnie ułożone włosy to jeden z podstawowych atrybutów współczesnego mężczyzny. Oczywiście, żeby uzyskać stylową fryzurę, możesz się udać do profesjonalisty, jeżeli jednak cenisz sobie niezależność bądź nie chcesz tracić cennego czasu na wizyty w salonie fryzjerskim, podobny efekt możesz osiągnąć w domowym zaciszu – wystarczy odrobina wprawy. Dostępna jest bowiem cała gama produktów do włosów przeznaczonych specjalnie dla panów, z łatwością znajdziesz również maszynki do samodzielnego strzyżenia.


Dobra maszynka do włosów to oszczędność czasu, ale także pieniędzy, taki wydatek może zwrócić się już po kilku miesiącach. Strzyżenie w domu nie jest specjalnie skomplikowane i z pewnością poradzi z tym sobie nawet laik. Nowoczesne technologie stosowane w najlepszych urządzeniach, np. maszynkach do włosów Philips, pozwalają na wybranie jednego z wielu ustawień długości, a tym samym uzyskanie perfekcyjnej fryzury w krótkim czasie.

Rodzaje maszynek do włosów

Podstawowy podział maszynek do strzyżenia włosów uwzględnia typ zasilania urządzenia – strzyżarki mogą być zasilane sieciowo lub akumulatorowo-sieciowo. Pierwszy z wymienionych rodzajów wymaga stałego podłączenia do źródła prądu. Strzyżenie może być wówczas nieco utrudnione ze względu na plączący się kabel.

Akumulatorowo-sieciowe maszynki do strzyżenia włosów działają bezprzewodowo, co jest bardzo wygodne. Mogą one jednak pracować również wtedy, gdy są podłączone do prądu (wówczas nie trzeba czekać, aż akumulatorki się naładują). Są one co prawda nieco cięższe od modeli zasilanych sieciowo, jednak mogą być używane w dowolnym miejscu, z powodzeniem można je więc zabrać w podróż. Jeśli dany model jest wodoodporny, można go używać również pod prysznicem. Kupując taki sprzęt, warto sprawdzić, jaki jest czas jego pracy oraz czas ładowania.

Najlepsza maszynka do samodzielnego strzyżenia włosów

Na co zwrócić uwagę, wybierając maszynkę do włosów przeznaczoną do użytku domowego?

  • Wiele ustawień długości – najlepsze maszynki do włosów posiadają nawet kilkaset ustawień długości strzyżenia, tak jak Philips Hairclipper series 9000, w której dostępnych jest ich ponad 400. Jest to bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu przytniesz włosy na dowolną długość – od 1 mm do 42 mm i uzyskasz niemal każdą wymarzoną stylizację.
  • Moc maszynki – przy wyborze mocy urządzenia uwzględnij przede wszystkim rodzaj swoich włosów. Jeżeli masz gęstą i bujną czuprynę, postaw na maszynki do włosów o większej mocy. Będą one wydajniejsze i będą służyły nawet wiele lat.
  • Rodzaj ostrzy – szukaj maszynek z samoostrzącymi się ostrzami ze stali pokrytej tytanem. Zapewniają one dokładne i bezpieczne golenie oraz gwarantują długą żywotność sprzętu.
  • Wodoodporność strzyżarki – możliwość używania maszynki pod prysznicem oraz czyszczenia pod bieżącą wodą to gwarancja wygody użytkowania i brak konieczności sprzątania rozsypanych po całej łazience włosków.
  • Cyfrowe sterowanie – dotykowy ekran, za pomocą którego można wygodnie sterować pracą urządzenia to zdecydowany atut maszynki do włosów. Jeśli zależy Ci na maksymalnej precyzji i komforcie użytkowania, szukaj sprzętu posiadającego taką opcję.
  • Dodatkowe akcesoria – zwróć uwagę na obecność w zestawie nasadki do brody, szczoteczki do czyszczenia czy futerału podróżnego.

Skomentuj