Jeśli zobaczysz czarną kropkę narysowaną na wewnętrznej stronie dłoni, reaguj! - Zalajkowane.pl
Nowe!

Jeśli zobaczysz czarną kropkę narysowaną na wewnętrznej stronie dłoni, reaguj!

Mam nadzieję, że wiedziesz szczęście życie – w bezpiecznym domu, otoczony miłością i troską rodziny, która kocha i dba o ciebie, tak jak Ty o nich. Ale jest wiele osób, które nie mają tyle szczęścia, a wręcz przeciwnie, mają zupełnie odmienną definicję domu, który zamiast być ostoją bezpieczeństwa i komfortu, kojarzy się wyłącznie z miejscem przemocy i cierpienia.

Couple-Arguing-Girl-Crying

W Stanach Zjednoczonych średnio 24 osoby na minutę pada ofiarą gwałtu, przemocy fizycznej lub nękania ze strony swoich partnerów. Statystyki są rzetelne i niestety przerażają.

Uzyskiwanie pomocy, kiedy jest się ofiarą przemocy nie jest takie proste jak mogłoby się wydawać. Kiedy ofiary żyją ze swoimi oprawcami, uzyskanie pomocy może być bardzo trudne, ponieważ istnieje ogromne ryzyko doświadczenia jeszcze większego nadużycia, jeżeli ich sprawca dowie się, że szukają pomocy. Dla wielu ryzyko to obejmuje wręcz możliwość śmierci z rąk oprawcy.

Zainicjowana niedawno kampania ma na celu ułatwić ofiarom przemocy domowej uzyskanie pomocy. Daje im możliwość poinformowania o niebezpieczeństwie, w jakim się znajdują, bez narażania się na ryzyko. Akcja jest znana jako Czarna Kropka.

czarny punkt

Autorka kampanii, która same była ofiarą przemocy domowej, zdała sobie sprawę, że wiele innych kobiet doświadcza tego samego bólu i tortur, co ona kiedyś. Dlatego narysowała czarny punkt na wewnętrznej stronie dłoni, aby dać innym znak-głos przeciwko sprawcom ich cierpienia. 

Kampania podnosi świadomość nadużyć m.in. zaborczej miłości. Ma ona dać ofiarom platformę do wypowiadania się przeciwko bliskim, wykorzystującym swoją pozycję w związku, bez wzbudzania podejrzeń i narażania się na jeszcze większe ryzyko przemocy.

Kampania Czarna Kropka instruuje, aby ofiary przemocy domowej narysowały czarną kropkę na dłoni. Jest to sygnał od ofiary, wołanie o pomoc – dyskretnie, bez zwracania uwagi oprawcy. Kampania ta pozwala każdemu, nawet nieznajom, przypadkowym osobom na zabranie głosu i pomoc ofierze w wydostaniu się z tego kręgu zła.

Strona Kampanii Czarna Kropka na Facebooku ma już ponad 1000 zwolenników. Nie jest to w 100% niezawodny sposób dla ofiar przemocy domowej, aby wyrwać się z niebezpieczeństwa, ale jeśli nawet pomoże tylko niektórym, warto o tym wiedzieć, propagować i reagować. Warto mówić o Czarnej Kropce, bo nigdy nie wiadomo kiedy przyjdzie taki moment, że być może uratuje komuś życie….

źródło: davodwolfe.com

Skomentuj