Japończycy oszaleli na punkcie sukulenta, który przypomina króliczka! - Zalajkowane.pl - ciekawostki, newsy, video i wiele więcej!
Nowe!

Japończycy oszaleli na punkcie sukulenta, który przypomina króliczka!

Zawsze chcieliście mieć królika, ale rodzice się nie zgadzali? Bo nie było czasu, albo dostatecznie dużo miejsca, żeby stworzyć mu dobre warunki? A poza tym kto miał karmić, sprzątać klatkę, w ogóle zajmować się kłapouchym?

Otóż teraz możecie mieć królików ile tylko zechcecie! I to w jednej doniczne. 😉

To nie żart. Japończycy zakochali się w jednym z gatunków sukulentów, zwanym Monilaria, który cechuje dość unikalny wygląd – a mianowicie przypomina małego, słodkiego króliczka, który wychyla się z norki!

Nie trzeba dodawać, że te dziwaczne małe rośliny spowodowały burzę w Japonii, kraju, gdzie kult “kawaii” (po japońsku oznacza – mały, słodki, ładny) jest znanym aspektem współczesnej kultury, zwłaszcza tej popularnej. Zdjęcia sukulentów zostały niedawno udostępnione przez japońską użytkowniczkę Twittera o nazwie @ celely1128 , i od tego czasu bije rekordy oglądalności. Zobaczcie zresztą sami i uwaga – można się zakochać w tych “słodkich króliczkach”: 

foto: nabeya

foto: aliexpress

foto: kenni_koala_seeds

foto: aliexpress

foto: Seeds Cactus

foto: fwdder

 

źródło: demilked.com

Skomentuj