Dwór Rodziny Adamsów był w kolorze... różowym! - Zalajkowane.pl
Nowe!

Dwór Rodziny Adamsów był w kolorze… różowym!

Nie ma wątpliwości, że Rodzina Addamsów kojarzona jest z dość przerażającą estetyką, odkąd tylko narodziła się w 1938 roku ta komiksowa seria autorstwa Charlesa Addams, regularnie publikowana w New York Timesie.

Jesteście w stanie wyobrazić sobie zatem, że scenografia tej mrożącej krew w żyłach opowieści o historii mrocznej rodziny, która zekranizowana została w latach 1964 – 1966, w rzeczywistości była w kolorze różowym?

Ujawnił tą kompromitującą tajemnicę fotograf Richard Fish (1919-2005), który dokumentował produkcję serialu telewizyjnego, publikujęc niektóre zdjęcia w czasopismach.

Editora Globo (Photo: Editora Globo)

„Czarny to taki wesoły kolor.”

Cała seria filmów została nakręcona w czerni i bieli, w celu zachowania specyficznej, ciemnej atmosfery. Wydaje się jednak, że mroczny wystrój wnętrz i brak kolorów nie miały znaczenia dla miłości Morticii i Gomesa, jak i całej rodziny.

Nagrywanie serialu w czarno-białych kolorach miało jeszcze jedno, praktyczne uzasadnienie – zdobycie monochromatycznego w całości wystroju byłoby bardzo trudne dla scenografów. Natomiast kolorowe zasłony, dywany, czy meble można użyć wielokrotnie, w różnych scenografiach, co nie jest takie proste w przypadku przedmiotów białych, czarnych i szarych.  

Pomimo ujawnienia tych faktów (ku zdumieniu Angelici Huston i obsacy wznowionej serii filmu z 1991 r.) nowa scenografia była wręcz chorobliwie ozdobiona gotyckimi i secesyjnymi akcentami, a paleta odcieni czerni była użyta z rozmachem, co jednak zdaje się być znakiem rozpoznawczym Rodziny Addamsów.

Editora Globo (Photo: Editora Globo)

„Kiedy jesteśmy razem, Kochanie, każda noc jest jak Halloween.”

źródło: casavogue.globo.com

Skomentuj