Budowa pierwszego na świecie wieżowca w kształcie odwróconej litery U zatwierdzona - Zalajkowane.pl
Nowe!

Budowa pierwszego na świecie wieżowca w kształcie odwróconej litery U zatwierdzona

Światowej sławy zespół architektoniczny Oiio Studio, wykonał ambitny projekt o nazwie „Big Bend”, który został oficjalnie zaprezentowany w Nowym Jorku. Wieżowiec będzie najdłuższym budynkiem na świecie!

W związku z ograniczeniami użytkowania terenu miasta, a także rygorystycznymi zasadami związanymi z wysokością budynków w Nowym Jorku, architekci wpadli na pomysł obejścia przepisów wymyślając projekt, dzięki któremu ich wieżowiec będzie najdłuższy na świecie.  Budowla ma mieć 4000 stóp (ok. 1,2 km) wysokości, ale… jest załamana w połowie, jak odwrócona litera U.

„Jeśli uda nam się zaginać strukturę naszego projektu, zamiast naginać zasady zagospodarowania przestrzennego Nowego Jorku, będziemy w stanie stworzyć jeden z najbardziej prestiżowych budynków na Manhattanie” – twierdzą projektanci budynku na stronie Oiio Studio.

Jeżeli projekt zostanie przeprowadzony pomyślnie, Big Bend będzie najdłuższym budynkiem na świecie, wyprzedzając nawet Burdż Chalifa w Dubaju.

Budynek będzie wymagał oryginalnego układ wind, które mogą przemieszczać się w pętlach, trochę jak kolejka górska. Jeszcze nie wiadomo, kiedy można się spodziewać tego cudu świata, ale wiemy, że będzie usytuowany przy 57th Street. I już nie możemy się doczekać.

źródło: demilked.com

 

Skomentuj