8 pływających atrakcji
Nowe!

8 pływających atrakcji

Witajcie zalajkowani 🙂 Mam nadzieję, że miło wam leci dzisiejszy dzień i wiecie, że to już czwarteczek, a po czwarteczku jest piąteczek 🙂 Znalazłem dla was fajną ciekawostkę. Przed wami 8 niesamowitych, pływających atrakcji. Zapraszam do oglądania, lajowania i „szerowania”.

Pływająca rampa (Sirra Nevada, USA)
Pomysłodawca Bob Burnquist, który jest profesjonalnym „skejterem” stwierdził jakiś czas temu, że zwykłe rampy i rury są zbyt nudne. Razem z Jerrym Blohm’em oraz Jeffem Kingiem przerobili drewnianą barkę na mały, pływający skate park.
Pływający Skate Park


Pływający Basen (Berlin, Niemcy)
Ten 105 metrowy basen w samym centrum miasta, to idealny pomysł na spędzenie upalnego dnia. Arena Badeschiff (po niemiecku „statek kąpielowy”) został opracowany przez grupę AMP Arquitectos i znajduje się na rzece Sprewa, która przepływa przez Berlin.
Pływający basen


Pływające pole golfowe (Idaho, USA)
Wszyscy miłośnicy golfa będą zachwyceni. Pole golfowe, któro pływa i za każdym razem możesz podziwiać inny widok? Dla mnie bomba 🙂 Zastanawiam się tylko, kto wyławia te wszystkie piłeczki z wody :)?
Pływające pole golfowe


Pływające Kino (Tajlandia)
Czy może być coś lepszego niż obejrzenie ulubionego filmu lub najnowszego Bonda w otoczeniu pięknych, turkusowych wód? Pamiętajcie tylko, żeby zabrać ze sobą odpowiednią ilość popcornu..
Pływające kino


Pływający Stadion (Singapur)
Ta wykonana w całości ze stali platforma położona na wodach Marina Reservoir, to największy pływający stadion na świecie. Wymiary boiska to 120 a 83 (Stadion Narodowy w Warszawie ma odpowiednio 105x68m), a na trybunie pomieścić można 30 000 ludzi.
Pływający stadion


Pływająca opera (Austria)
Co dwa lata nad brzegiem Jeziora Bodeńskiego budowana jest pływająca scena na Bregenzer Performing Arts Festival. Na widowni zasiąść może nawet 7000 widzów.
Pływająca opera


Pływający Carrefour supermarket
Banjarmasin w Indonezji zwane jest również miastem tysiąca rzek. To właśnie na wodach rzeki Barito znajduje się niepowtarzalny ryneczek Lidla. Na małych łodziach, które pełnią funkcję stoisk znajdziecie wszystko od warzyw i owoców, poprzez wszelkie rodzaje ryb, aż po artykuły gospodarstwa domowego.
Pływający supermarket


Pływający Eco Hotel (Peru)
Zamawiając pokój w tym wyjątkowym hotelu, możecie zwiedzić również Amazonkę. Hotel ma 16 dwuosobowych pokoi, salon, siłownię i jacuzzi na świeżym powietrzu. Ten 45 metrowy, przenośny hotel pozwala turystom dotrzeć do samego środka rezerwatu Pacaya Samiria, bez ingerencji w środowisko.
Pływający hotel

źródło: oddee.com

Skomentuj